رفتن به مطلب

ساخت مدار dc to dc با خروجی 0تا10ولت

ارسال های توصیه شده

درود

دوستان میخوام مداری جمع کنم که ورودی, 24ولت dc بگیره و خروجیش بهم صفر تا ده ولت بده هرکی مداری به اینصورت بسته و نتیجه مطلوب گرفته نقشه اشو بذاره البته بیرون ماژول های اماده dc to dc انواع مختلفی هست که ولتاژ ها و جریان های متغییری هم میده بهمون گفتم اگه ماژول نبود و خواستیم خودمون درست کنیم چکارکنیم همیشه باید تو سخت ترین شرایط هم بتونی با مدارات ساده و عملی هم کارتو انجام بدی

یه راه دیگه گذاشتن دوتا مقاومت هست یکی بصورت ولوم و دیگری بصورت ثابت و سری با ولوم تقسیم ولتاژ انجام بدیم اما این هم ضعفش تو جریان زیاد افت ولتاژ هست و خروجیمون با جریان بیشتر افت میکنه

خب راه دیگه هم دارم ولی بیاید پیشنهاد بدید اگه راه خوبی پیشنهاد نشد اونم میگم :ws3:

این مدارو امشبم میخوام بسازم و فردا ببرم استفاده کنم توی کارگاه چون لازم داریم برای تست زودتر جواب بدین منتظر ایده های خلاقانه اتون هستم :w02:

لینک به دیدگاه
درود

دوستان میخوام مداری جمع کنم که ورودی, 24ولت dc بگیره و خروجیش بهم صفر تا ده ولت بده هرکی مداری به اینصورت بسته و نتیجه مطلوب گرفته نقشه اشو بذاره البته بیرون ماژول های اماده dc to dc انواع مختلفی هست که ولتاژ ها و جریان های متغییری هم میده بهمون گفتم اگه ماژول نبود و خواستیم خودمون درست کنیم چکارکنیم همیشه باید تو سخت ترین شرایط هم بتونی با مدارات ساده و عملی هم کارتو انجام بدی

یه راه دیگه گذاشتن دوتا مقاومت هست یکی بصورت ولوم و دیگری بصورت ثابت و سری با ولوم تقسیم ولتاژ انجام بدیم اما این هم ضعفش تو جریان زیاد افت ولتاژ هست و خروجیمون با جریان بیشتر افت میکنه

خب راه دیگه هم دارم ولی بیاید پیشنهاد بدید اگه راه خوبی پیشنهاد نشد اونم میگم :ws3:

این مدارو امشبم میخوام بسازم و فردا ببرم استفاده کنم توی کارگاه چون لازم داریم برای تست زودتر جواب بدین منتظر ایده های خلاقانه اتون هستم :w02:

سلام

از این ماژول چینیا توی بازار هست، مفته:ws3:. یه پتانسیومتر داره با اون خروجیش تنظیم میشه:

LM2596%20DC-DC%20Module.JPG

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

گفته 2A ولی داغ می کنه، اتصال کوتاه هم کنی خروجیش قطع نمی شه، در نتیجه می سوزه.

اصلش همون آی سی مشکیه (LM2596) هست، بقیه سلف، مقاومت، خازن و LED هست.

اما ماژولهای خوب (مثلا Minmax یا Traco Power) خب گرون هستن و البته ممکن هم هست توی بازار پیدا نشن، ولی باید پایه Trim داشته باشن که خروجیشون متغیر باشه، ممکنه هم در حد این گستره ای که می خوای (0 -10) بهت ندن، ولی با مقاومت خروجیشون تنظیم میشه.:a030:

لینک به دیدگاه
سلام

از این ماژول چینیا توی بازار هست، مفته:ws3:. یه پتانسیومتر داره با اون خروجیش تنظیم میشه:

LM2596%20DC-DC%20Module.JPG

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

گفته 2A ولی داغ می کنه، اتصال کوتاه هم کنی خروجیش قطع نمی شه، در نتیجه می سوزه.

اصلش همون آی سی مشکیه (LM2596) هست، بقیه سلف، مقاومت، خازن و LED هست.

اما ماژولهای خوب (مثلا Minmax یا Traco Power) خب گرون هستن و البته ممکن هم هست توی بازار پیدا نشن، ولی باید پایه Trim داشته باشن که خروجیشون متغیر باشه، ممکنه هم در حد این گستره ای که می خوای (0 -10) بهت ندن، ولی با مقاومت خروجیشون تنظیم میشه.:a030:

بازار نمیتونم برم حسشم نیس:ws3: میخوام خودم بسازمش قطعاتشو دارم تا حدودی رگوله زیاد هست یه نوع دیگه میذارم خروجی رو میندازم رو ولوم و مقاومت تقسیم ولتاژ میکنم میشه اونو به یک اپ امپ هم داد تا مثل بافر عمل کنه و با جریان کشیدن افت نکنه

لینک به دیدگاه
بازار نمیتونم برم حسشم نیس:ws3: میخوام خودم بسازمش قطعاتشو دارم تا حدودی رگوله زیاد هست یه نوع دیگه میذارم خروجی رو میندازم رو ولوم و مقاومت تقسیم ولتاژ میکنم میشه اونو به یک اپ امپ هم داد تا مثل بافر عمل کنه و با جریان کشیدن افت نکنه

اینترنتی هم می تونی سفارش بدی:ws3:

تقسیم مقاومتی که بهت ولتاژ ثابت نمیده، با بارت ولتاژ هم تغییر می کنه، با یه آپ امپ هم فکر نکنم تغییر خاصی به وجود بیاد.

لینک به دیدگاه
اینترنتی هم می تونی سفارش بدی:ws3:

تقسیم مقاومتی که بهت ولتاژ ثابت نمیده، با بارت ولتاژ هم تغییر می کنه، با یه آپ امپ هم فکر نکنم تغییر خاصی به وجود بیاد.

میدونم مهندس اما جریان نمیکشیم فقط در حد یک سیگنال متوسط لازم داریم شاید به صد میلی امپرم نرسع

چرا اگه اپ امپ بذارم به عنوان بافر میتونه تو جریان هلی مختلف بسته به جریانی که اپ امپ میده خروجی ولتاژمونو ثابت بده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...