رفتن به مطلب

پای مصنوعی این فیل را ببینید

ارسال های توصیه شده

اولین فیل با پای مصنوعی موفق به راه رفتن شد.

آفتاب‌‌نیوز :یکی از پیشرفت‌های تکنولوژی کمک به حیوانات برای بازیابی اندام از دست رفته است. دانشمندان به کمک تکنولوژی توانستند پای مصنوعی مورد نیاز یک فیل آسیایی را بسازند و به او در راه رفتن کمک بزرگی کنند.

موشا، فیل آسیایی است که پایش را در اثر انفجار مین از دست داده و اولین دریافت‌کننده پروتز در دنیای فیل‌هاست.

تردچای جیواکیت، جراح این بررسی که طراح اعضای مصنوعی برای انسان و حیوانات است، سازنده پای مصنوعی این فیل است.

این پزشک اظهار کرد: زمانی که موشا را دیدم متوجه شدم که او از خرطوم برای درست راه رفتن استفاده می‌کند. موشا دو و نیم سال دارد و در تایلند زندگی می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس، وی افزود: پس از دیدن موشا تصمیم گرفتم برای این فیل پای مصنوعی طراحی کنم که با استفاده از گرمانرم، فولاد و الاستومر برای موشا پای 15 کیلوگرمی ساخته شد و هم اکنون در حال بررسی برای ساخت پروتز بهتر برای این فیل هستم.

resized_78848_329.jpg

resized_78849_811.jpg

resized_78850_691.jpg

resized_78851_505.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...