رفتن به مطلب

درخواست جزوه آموزشی emtp

MAJID ESMAILNIYA

ارسال های توصیه شده

دوستان عزیز سلام

من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم . دنبال جزوه آموزشی نرم افزار EMTP هستم . لطفا ً اگر اطلاعات دقیق دارید ما رو فراموش نکنید.:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:منتظرم

لینک به دیدگاه
دوستان عزیز سلام

من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم . دنبال جزوه آموزشی نرم افزار EMTP هستم . لطفا ً اگر اطلاعات دقیق دارید ما رو فراموش نکنید.:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:منتظرم

سلام دوست عزیز تو لینک زیر رو دو جزوه آموزشی از این نرم افزار براتون قرار داده شده است :a030:

http://www.noandishaan.com/forums/thread146393.html

لینک به دیدگاه

سلام میخوام یه مدارو شامل دیود ومقاومت وخازن تومتلب کدنویسی کنم درواقع یه مدار کلیپر.برش دهنده./چطوراین کدهاروپیداکنم؟لطفاراهنماییم کنید.چطوردیودیامقاومت رو تعریف کنم براش؟:ws52::ws52::ws52:

لینک به دیدگاه
سلام میخوام یه مدارو شامل دیود ومقاومت وخازن تومتلب کدنویسی کنم درواقع یه مدار کلیپر.برش دهنده./چطوراین کدهاروپیداکنم؟لطفاراهنماییم کنید.چطوردیودیامقاومت رو تعریف کنم براش؟:ws52::ws52::ws52:

سلام دوست عزیز

چرا با کدنویسی؟ سیمولینک متلب هم قطعات الکترونیکی داره و میشه مدار توش شبیه سازی کرد ولی نرم افزارهای ساده تری مثل Orcade برای اینکار وجود داره.

برای کدنویسی هم باید معادله مدار یا معادلات حالت رو بدست بیارین، بعد می تونین جواب رو با متلب حساب کنین.

لینک به دیدگاه

متشکرم ازراهنماییتون.استادتاکیدکردن باکدنویسی بایدباشه.سیمولینک روبه عنوان فعالیت جانبی درنظرگرفتن.پس کدنویسی فقط ازطریق معادلاتش امکان پذیره؟

لینک به دیدگاه
متشکرم ازراهنماییتون.استادتاکیدکردن باکدنویسی بایدباشه.سیمولینک روبه عنوان فعالیت جانبی درنظرگرفتن.پس کدنویسی فقط ازطریق معادلاتش امکان پذیره؟

داخل کد که نمیشه مدار کشید، باید از روابطی که وجود داره استفاده کنی.:a030:

لینک به دیدگاه

ایمان جان جواب شما رو دادن اما من یه نکته دیگه ای هم بگم!!! شما علاوه بر اینکه بایستی معادلات حاکم رو به دست بیارید، تازه باید از صحت اون ها هم با خبر بشید

ببینید یه دیود رابطه جریان ولتاژش خطی نیست پس اگه اونو تو معادلاتتون دارید یه مسیر کاملا غیرخطی رو پیش رو دارید و در نتیجه به احتمال زیاد نمیتونید با روش هایی که از مدار بلدید براش معادله فضای حالت بنویسید.. جواب شما کاملا مشخص و البته کمی سخته....شما باید سه کار انجام بدید

۱- معادله قطعات الکترونیکی (رابطه جریان با ولتاژ قطعات) رو کاملا به دست بیارید و مدل کنید. (حالا ممکن مدل شما خطی باشه مثل خازن و سلف و مقاومت و یا غیرخطی باشه مثل دیود)

۳- نقطه کار رو به دست بیارید (اگر دارای المان غیرخطی مثل دیود بودید این گام واجبه در غیر این صورت نیازی نیست)

۲- گره به گره مدار رو تحلیل کنید و مقدار ولتاژ رو بدست بیارید

من یه مثال برای شما اینجا میذارم تا متوجه بشید...این یه مدار شارژ باتری هست که من کدشم از اینترنت برداشتم...مدار به شکل زیر هست

f4cowyvejskm2qinqe08.png

و کد اون

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...