رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

txf6bsun9iidxuzc6rxe.jpg

به نام خدا

این نرم افزاری که قصد آموزشش رو دارم و امیدوارم مفید باشه یه نرم افزار تخصصی میکرو کنترلر PIC هست.که دفعه قبل آموزش به زبان اسمبلیش رو تقریبا تکمیل کردم.توی این تاپیک قصد دارم آموزش و برنامه نویسی به زبان C رو شروع کنم.Banane21.gif

از خود سایت میکرو چیپ میتونید این نرم افزار رو دانلود کنید. هم خود نرم افزار رو و هم کامپایلر اون رو.من میتونم براتون لینک دانلود رو بذارم اما خوبه که خودتون برین توی این سایت و دیدن کنید از سایتش و البته کامپایلرش رو هم دانلود کنید.(این خیلی مهمه) Ghelyon.gif

برای دانلود خود نرم افزار ( از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
) استفاده کنید البته این سایت رو باید با فیلتر شکن باز کنید4fvfcja.gif

و برای دانلود کامپایلر ( از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
) استفاده کنید این هم با فیلتر شکن باز میشه.4fvfcja.gif

فرقی نمیکنه هر ورژنی رو دوست دارین دانلود کنید لزومی نداره ورژن نرم افزارتون با ورژن کامپایلرتون یکی باشه.

نصب نرم افزار بسیار ساده هست اما من یه کوچولو توضیح میدم..2uge4p4.gif

همه چیزایی که اینجا قصدشو دارم بگم نتیجه آموزش خود خوان خودم و چیزایی هست که تجربشون کردم reading.gif

این آموزش برای میکروکنترلر PIC18F4550 هست که خیلی میکرو خوبی هستش...آموزشش هم خیلی کم پیدا میشه..امیدوارم مفید باشه

در پست بعدی47b20s0.gif

لینک به دیدگاه

خوب وقتی نرم افزار رو دانلود میکنید و همین طور کامپایلرش رو اولین کار اینه که خود نرم افزار رو دانلود کنید که این شکلیه :

srjvsr728xyi852ax83y.jpg

همینطوری NEXT رو بزنید صبر کنید INSTALL بشه و نصب خود برنامه تموم...وقتی نصب این برنامه تموم شد بهمون یه اخطار میده مبنی بر اینکه کامپایلر XC این برنامه هنوز نصب نشده..که ما الان غافلگیرش میکنیمpadded.gif..چون میخوایم نصبش کنیم....که گفتم فرقی هم نداره ورژن هاشون با هم یکسان نباشه :

9qczoaz4wzt5pge2v6.jpg

این رو هم که نصب کنید دیگه نرم افزار آماده هست که باهاش کار کنیم.

حالا وقتی برنامه رو باز میکنید شکل زیر رویت میشه که برنامه داره لود میشه تا بیاد بالا..healer.gif

16yiueo35s66us52q23n.jpg

لینک به دیدگاه

وقتی برنامه باز میشه با صفحه زیر روبرو میشین که باید اون آیکونی رو روش کلیلک کنید که من براتون دورشو با قرمز خط کشیدم :

ca7t5ldrshen7u8zzyp2.jpg

لینک به دیدگاه

خوب حالا نوبت میرسه به انجام وایجاد یه پروژه جدید..به ترتیب باید کارهای زیر رو انجام بدین :

تو هر مرحله گزینه NEXT رو کلیک کنید:

x4z3q7qw365pm84f9v3.png

j6exnk51svd62iki5f87.jpg

egwm1k01kwxsog2tgfdr.png

لینک به دیدگاه

همونطور که تو شکل زیر میبینید فایل برنامه ساخته شده:

st6oqllqwu8v9kzl05ig.png

حالا به تزتیب این گزینه هایی رو که خط کشیدم باید انجام بدیم تا برسیم به مرحله نوشتن برنامه

7o3xwnkfwnbb8gbpt2k.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...