رفتن به مطلب

نویز روی خط تلفن

life24

ارسال های توصیه شده

با درود

عزیزان خوب صدا تا 4KHZ کار میکنه و 4 به بالا هم تا 2 و خورده MHZ هم مودم ADSL ازش استفاده میکنه

حال 2 تا سوال:

1- من مودم رو مستقیم به خط تلفن وصل کردم. از اون طرف از یک پریز دیگه تلفن ، با اسپیلیتر تلفن رو وصل کردم.

حال اشتباهی وصل کردم به DSL اسپیلیتر ، سیمی که از تلفن خارج میشه به جای Line

SNR خط از 30 به 9 رسید! درصورتی که اصلا تلفن برداشته نبود و کار نمی کردیم باهاش..

وقتی تلفن کار نمیکنیم باهاش..به فرض اشتباه زدن ..چرا باز سیگنال رو اذیت کرده؟

2- در حالت رفت..یعنی یک سیگنال از منزل به مرکز مخابراتی میخواد ارسال بشه.

ایا بدون اسپیلیتر میشه کار کرد؟ خوب تلفن که تا 4 کیلو هرتز کار داره و مودم هم اصلا سمت زیر 4 کیلوهرتز نمیاد و با بالای این باند فرکانسی کار داره..

حالا بر برگشت قبول داریم که یک سیگنال هست و باید فیلتر کنیم 4 کیلوهرتز اول رو و بدیم به تلفن و اسپیلیتر نیاز است اما در رفت چی؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام میشه یکم واضح تر خواسته تون رو بگید....من اصلا متوجه منظورتون نشدم

خب من خودم اصلا اسپیلیتر ندارم....و استفاده نمیکنم.....

البته خط dslام جدای خط تماس هست

لینک به دیدگاه

عکسی که ضمیمه کردم همان طور که میدانید اسپلیتر هست.

خب یک سر به سیم تلفن میخوره که رفته تو پریز.

از اون دو تا کنار هم یکی میره تو تلفن و یکی هم مودم adsl

حالا ما امدیم ، مودم adsl رو بدون اسپلیتر به پریز وصل کردیم.

و از پریز دیگری با استفاده اسپلیتر تلفن رو وصل کردیم. حالا اشتباها تلفن رو به جای اینکه در Line اسپلیتر بزنیم. رفتیم به DSL اسپلیتر زدیم.

با توجه به اینکه گوشی تلفن رو بر نداشتیم. نویز انداخته و SNR خط رو از 30 dB به 9dB رسونده...

چرا؟؟

2- مودم adsl وظیفه داره استریم های دیجیتالی رو از کامپیوتر گرفته و از قسمت بالای باند فرکانس یعنی اینجا 4KHZ استفاده کنه و سیگنال رو روانه کنه به سمت مرکز مخابرات...

یعنی به زیر 4 کیلوهرتز کار نداره اصلا...

تلفن هم که تا 4 KHZ داره کار میکنه .

پس در سیگنال رفت (برگشت رو کار نداریم) نیاز به اسپلیتر هست؟!!

من فکر کنم تلفن ، مثل مودم نیست که از یک محدوده باند فرکانسی استفاده کنه و درسته تا 4 کیلوهرتز است اما باند بالا رو هم نمیزاره استفاده کرد و تحت تاثیر میزاره و مجبوریم این وسط اول تفکیک کنیم بعد ارسال...البته حدس من هست.. یعنی اگر تلفن بالای 4 کیلو رو کار نداشت ..میشد سیگنال رفت به مرکز مخابرات رو بدون اسپلیتر فرستاد؟!

splitter.jpg

لینک به دیدگاه
عکسی که ضمیمه کردم همان طور که میدانید اسپلیتر هست.

خب یک سر به سیم تلفن میخوره که رفته تو پریز.

از اون دو تا کنار هم یکی میره تو تلفن و یکی هم مودم adsl

حالا ما امدیم ، مودم adsl رو بدون اسپلیتر به پریز وصل کردیم.

و از پریز دیگری با استفاده اسپلیتر تلفن رو وصل کردیم. حالا اشتباها تلفن رو به جای اینکه در line اسپلیتر بزنیم. رفتیم به dsl اسپلیتر زدیم.

با توجه به اینکه گوشی تلفن رو بر نداشتیم. نویز انداخته و snr خط رو از 30 db به 9db رسونده...

چرا؟؟

2- مودم adsl وظیفه داره استریم های دیجیتالی رو از کامپیوتر گرفته و از قسمت بالای باند فرکانس یعنی اینجا 4khz استفاده کنه و سیگنال رو روانه کنه به سمت مرکز مخابرات...

یعنی به زیر 4 کیلوهرتز کار نداره اصلا...

تلفن هم که تا 4 khz داره کار میکنه .

پس در سیگنال رفت (برگشت رو کار نداریم) نیاز به اسپلیتر هست؟!!

من فکر کنم تلفن ، مثل مودم نیست که از یک محدوده باند فرکانسی استفاده کنه و درسته تا 4 کیلوهرتز است اما باند بالا رو هم نمیزاره استفاده کرد و تحت تاثیر میزاره و مجبوریم این وسط اول تفکیک کنیم بعد ارسال...البته حدس من هست.. یعنی اگر تلفن بالای 4 کیلو رو کار نداشت ..میشد سیگنال رفت به مرکز مخابرات رو بدون اسپلیتر فرستاد؟!

میدونم اسپیلیتر چیه و کارش چیه....

خب ببینید دوست عزیز

اسپیلیتر یه فیلتر سادست که برای مودم اجازه نمیده فرکانس تلفن بره داخل مودم adsl و برای تلفن اجازه نمیده سیگنال adslوارد تلفن بشه بازشم بکنی میبینی با سلف و خازن درست شده فرکانس قطع بالا برای تلفن چهار کیلو هرتزه فرکانس قطع بالا برای تلفن چهار کیلو هرتزه برای مودم نه چون فیلتر داخلی داره ولی تلفن شروع به خش خش کردن میکنه یعنی سیگنال بر میگرده تو کابل تلفن

تو درس میدان امواج اگه یادتون باشه سیگنال برگشتی با ضریب گاما بدست می آوردیم اینم همونه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...