رفتن به مطلب

طراحی یک کارت ویزیت با فتوشاپ cs6


ارسال های توصیه شده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مرحله اول

ابتدا نرم افزار فتوشاپ CS6 را باز کنید و بااستفاده از کلید های میانبر Ctrl+N یک سند جدید ایجاد کنید اندازه آن بسته به نیاز شما دارد اما اندازه استاندارد آن ۴٫۶ در ۸٫۶ می باشد من از همین اندازه استفاده می کنم. حال باید سند جدیدمان را حاشیه بندی کنیم به منوی View > New Guide بروید یک پنجره در صفحه ظاهر خواهد شد می توانید با انتخاب حالت vertical یا horizental و درج اندازه حاشیه آبی را همانند تصویر زیر ایجاد کنید. توجه داشته باشید که این حاشیه بندی فقط برای ایمنی کار بوده و فقط برای طراحی صحیح تر کارت مان مورد استفاده قرار می گیرد و اجباری به آن نیست.

 

printready2.jpg

 

در نهایت حاشیه بندی به شکل زیر باشد.

 

 

 

 

مرحله دوم

اکنون باید شروع به طراحی کنیم با ابزار Rectangle Tool یک مستطیل عمودی رسم کنید و رنگ آن را #f5951d قرار دهید. ار لایه یک کپی گیرید Layer > Duplicate و رنگ آن را به # ۰۰۰۰۰۰ تغییر دهید مستطیل جدید را به سمت راست بکشید اکنون دو لایه را با فشار دادن کلید Shift انتخاب کنید روی آن ها کلیک راست کرده و گزینه Merge shapes را انتخاب کنید تا لایه ها با هم ترکیب شوند این کار با کلیدهای میانبر Ctrl+E هم ممکن است.

printready4.jpg

 

 

 

 

 

مرحله سوم

از لایه مستطیلی که در مرحله قبل آن ها را باهم ادغام کردیم کپی بگرید و به آن ها فاصله دهید تا تصویرتان به شکل زیر در آید سپس تمام لایه های کپی شده را با هم ادغام کنید و نام این لایه را ۲nd sequence بگذارید.

printready5.jpg

printready6.jpg

 

مرحله چهارم

اکنون به کمی تغییرات نیاز داریم روی لایه ۲nd sequence کلیک کنید و به منوی Edit > Transform > Rotate بروید. مقادیر را همانند تصویر زیر تغییر دهید.

printready6.jpg

 

حال از این لایه Duplicate یا کپی بگیرید و آن را به سمت پایین و سمت راست بکشید الگوی نهایی شما به شکل زیر خواهد شد حال این دو لایه را با هم ادغام کنید و نام آن را به ۳rd sequence تغییر دهدید.

printready6b.jpg

 

 

مرحله پنجم

از لایه جدیدمان یعنی ۳rd sequence کپی بگیریدسپس با استفاده از ابزار Polygonal lasso tool نیمه ای ازالگو را همانند شکل زیر انتخاب کنید آن را برش داده و در لایه جدید بچسپانید. منظور از برش و چسپاندن Cut و Paste است.

printready7.jpg

 

نام لایه ها را می توانید هر چیزی بگذارید من از نام های upper و lower half استفاده کرده ام. حال فقط لایه را کمی حرکت دهید تا به شکل زیر در آید.

printready7b.jpg

 

مرحله ششم

چار مستطیل جدید به شکل زیر ایجاد کنید رنگ های آن ها نارنجی (# f8941d) و خاکستری (# ۸a8a8a) باشد.آن ها را با هم ادغام کرده و نام لایه را ۴th sequence بگذارید.

printready8.jpg

 

حال باید Blending mode را کمی دستکاری کنیم opacity مستطیل طوسی را به ۱۰۰%تغییر داده و opacity لایه نارنجی را روی ۶۰% قرار دهید. تصویر شما باید همانند تصویر زیر باشد.

printready8b.jpg

 

 

مرحله هفتم

از لایه ۴th sequence یک کپی بگیرید و آن را به سمت راست هدایت کنید دو لایه را باهم ادغام کنید و از آن یک کپی دیگر بگیرید و به مسیر Edit > Transform > Flip horizontal بروید. تصویر شما همانند زیر خواهد شد البته اگر مراحل را درست انجام داده باشید.

printready9.jpg

 

 

مرحله هشتم

رنگ زمینه را #۰۰۰۰۰۰ قرار دهید ابزار ‘Rounded rectangle tool یا ایجاد مستطیل را انخاب نمایید با Radius ۲۵px یک مستطیل در وسط تصویر ایجاد کنید (همانند شکل زیر).

printready10.jpg

 

مرحله نهم

ابزار Rectangular marquee tool را انتخاب کنید نوار نازکی در نزدیکی مستطیل ایجاد کنید و با ابزار Paint bucket tool و رنگ #ffffff آن را پر کنید. از آن یک کپی بگیرید و نوار ها را به شکل زیر بگذارید.

printready11.jpg

 

مرحله دهم

خب حال باید یک عونان در داخل مستطیل تایپ کنیم من از فونت Eras Bold ITC استفاده کرده ام که لینک دانلود آن را در اول آموزش قرار داده ام رنگ آن # FFFFFF باشد.

printready12.jpg

 

روی لایه متن کلیک راست کرده و گزینه Blending Option را انتخاب کنید و همانند تصویر زیر عمل کنید.

printready12b.jpg

 

 

اگر مراحل را درست انجام داده باشید تصویر شما همانند تصویر زیر خواهد شد.

printready12c.jpg

 

مرحله یازدهم

از لایه متن یک کپی بگیرید لایه متن بالایی را ویرایش کنید و رنگ حرف I را به #۹۴۹۴۹۴ تغییر دهید لایه را کمی بالاتز از لایه قبلی بگذارید تا تصویرتان همانند زیر شود.

printready13.jpg

 

متن زیری را با رنگ #۹۴۹۴۹۴ تایپ کنید. تصورتان باید همانند تصویر زیر باشد.

printready13b.jpg

 

مرحله دوازدهم

در این مرحله یک لوگو ساده و زیبا طراحی می کنیم. یک دایره با رنگ #۰۰۰۰۰۰ ایجاد کنیداز ابزار Ellipse tool استفاده کرده و stroke آن را ۶px قرار دهید.

printready14.jpg

 

 

 

مرحله سیزدهم

در این مرحله باید متن داخل دایره را تایپ کنیم من از فونت Cubic و رنگ سفید خالص استفاده کرده ام.

printready15.jpg

 

 

حال به منوی File > Save as بروید و تصویر خود را به صورت لایه باز یا PSD ذخیره کنید من نام آن را Business Card Front Psd گذاشته ام.

printready15b.jpg

 

مرحله چهاردهم

کار صفحه اول کارت به پایان رسید اکنون پشت کارت مان را طراحی می کنیم همان سند قبلی را نگه دارید ما کمی تغییر در آن برای قسمت پشتی کارت انجام می دهیم. یک لایه جدید در بالای دیگر لایه ها ایجاد کنید آن را با رنگ سفید خالص پر کنید از منوی لایه ها لایه ۳rd sequence را به بالای لایه جدید انتقال دهید سپس opacity آن را برابر با ۴% قرار دهید.

printready16.jpg

 

مرحله پانزدهم

لایه های سوم و چهارم را با هم ادغام کنید با استفاده از ابزار ‘Rectangular marquee tool’ یک نوار مستطیل ایجاد کنید آن را در بالای لایه ها copy و paste و همانند شکل زیر آن ها را مرتب کنید.

printready17.jpg

 

 

یک منطقه مستطیلی دیگر را از لایه ادغام شده انتخاب کنید و آن را در لایه جدیدی در بالا Paste کنید.

printready18.jpg

 

 

 

حال به منوی Image > Adjustments > Hue/Saturation بروید و همانند تصویر زیر مراحل را دنبال کنید.

printready18b.jpg

حال می خواهیم متن بالای مستطیل خاکستری را وارد کنیم با رنگ #f8951d متن مورد نظرتان را تایپ کنید. سپس روی له متن کلیک راست کرده و گزینه Blending Option را انتخاب کنید و مراحل را همانند تصویر زیر دنبال کنید.

printready19.jpg

printready19b.jpg

printready19c.jpg

printready19d.jpg

printready19e.jpg

 

 

مرحله شانزدهم

متن زیرین را ب استفاده از رنگ #d2d3d3 و فونت Eras Bold ITC تایپ کنید سپس روی لایه کلیک راست کرده و گزینه Blending Option را انتخاب کنید و مراحل را همانند تصویر زیر تایپ کنید.

printready20.jpg

printready20b.jpg

 

 

یک مستطیل جدید با رنگ #۲۳۲۳۲۳ در زیر متن ایجاد کنید.

printready21.jpg

 

 

مرحله هفده هم

اکنون شما می توانید جزئیات بیشتری را در صفحه خالی ایجاد کنید من از فونت Berlin Sans FB برای بقیه متن ها استفاده کرده ام و رنگ آن را سیاه کرده ام. برای ایجاد دایره های کنار متن هم می توانید از ابزار Ellipse tool استفاده کنید.

printready22.jpg

 

مرحله هجده هم

اکنون تمامی لایه های اضافی و غیر ضروری را حذف کنید سپس به منوی File > Save as بروید و طرح خود را دخیره کنید.

printready23.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...