رفتن به مطلب

******** داده 4D

ارسال های توصیه شده

سلام

من یه دیتا 4 بعدی دارم که پیوستش کردم.

سایزش هست 64*64*1*31

این داده 4 بعدی شامل یه داده 3 بعدی هست 64*64*31 هست و یک بعد اضافی که زمان هست. بعد برای فیلتر کردنش گفته شده که باید اون داده سه بعدیش رو فیلتر گوسین 3 بعدی بشه و اون یک بعد زمانش هم باترورث یک بعدی. ولی من نمی دونم چطور باید این کتار رو کرد! باید این دیتا رو جدا کرد به صورت دو داده سه بعدی و یک بعدی ؟ سه بعدی رو می تونم بسازم ولی یک بعد زمانش رو نه! ؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام

من یه دیتا 4 بعدی دارم که پیوستش کردم.

سایزش هست 64*64*1*31

این داده 4 بعدی شامل یه داده 3 بعدی هست 64*64*31 هست و یک بعد اضافی که زمان هست. بعد برای فیلتر کردنش گفته شده که باید اون داده سه بعدیش رو فیلتر گوسین 3 بعدی بشه و اون یک بعد زمانش هم باترورث یک بعدی. ولی من نمی دونم چطور باید این کتار رو کرد! باید این دیتا رو جدا کرد به صورت دو داده سه بعدی و یک بعدی ؟ سه بعدی رو می تونم بسازم ولی یک بعد زمانش رو نه! ؟

سلام دوست عزیز

خب شما میگی بعد سوم که اندازه ش یک هست، پس میشه توی یه زمان دیگه، بردار نمیده که.

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

خب شما میگی بعد سوم که اندازه ش یک هست، پس میشه توی یه زمان دیگه، بردار نمیده که.

همین دیگه مشکل همینه:ws52: اصلا من چطور می تونم مقادیر اون بعد سوم که زمان هست رو ببینم ؟

ببینید من با squeeze می تونم سه بعدی که تصویر هست رو جدا داشته باشم (یعنی اون بعدی که اندازش یک هست رو از بین می بره )

c=squeeze(x);

بعد اینو فیلتر کنم ولی اون بعد سوم رو چه طور فیلتر کنم؟!!

لینک به دیدگاه
همین دیگه مشکل همینه:ws52: اصلا من چطور می تونم مقادیر اون بعد سوم که زمان هست رو ببینم ؟

ببینید من با squeeze می تونم سه بعدی که تصویر هست رو جدا داشته باشم (یعنی اون بعدی که اندازش یک هست رو از بین می بره )

c=squeeze(x);

بعد اینو فیلتر کنم ولی اون بعد سوم رو چه طور فیلتر کنم؟!!

بذار یه مثالی برات بزنم، مثلا من دمای هوای اتاق توی زمان های مختلف با فاصله هر یک ساعت رو اندازه می گیرم توی یه بردار ذخیره می کنم، یه چنین برداری بهم میده:

خب توی این بردار فقط مقادیر دما رو دارم نمی تونم بگم که هر دما مربوط به چه زمانی هست، مگر اینکه یه بردار دیگه ای هم برای زمان ذخیره می کردم یا اینکه به جای بردار یه ماتریس دو سطری ایجا می کردم، زمان رو توی سطر اول قرار می دادم، دما رو توی سطر دوم.

یا مثال دیگه شما توی تصویر Grayscale یا تک رنگ بعد سومت برابر یک هست، یعنی فقط یه مولفه وجود داره، حالا میشه اینو به صورت همون Grayscale نمایش داد یا اینکه نه فرض کرد که این تصویر مربوط به مولفه قرمز هست، مثلا اینجوری نمایشش داد:

2xiici6ztlza9v767nzw.png

در مورد تصاویر پزشکی هم بعد سوم معمولا مکان در جهت عمود بر تصویر هست، اینکه تصویرها با چه فاصله هایی از هم گرفته شدن، توی دیتای تصویر مشخص نمیشه، حالا شاید توی فرمت هایی که استفاده میشه یه چنین پارامتری تعریف بشه، ولی اگه باشه هم داخل ماتریس دیتا نیست.

اینجا هم شما فقط می تونی بگی که مقادیر مربوط به یه زمان هست، اینکه چه زمانی مشخص نیست.

از دستور Reshape هم برای تبدیل به سه بعدی می تونی استفاده کنی.:a030:

لینک به دیدگاه

تشکر. پس یعنی همچین چیزی امکان نداره که بشه اون بعد زمانش رو فیلتر باترورث یک بعدی کرد چون ما مقادیرش رو نداریم

خوب یه سوال دیگه : من دیدم یه دستور هست به اسم montage که میاد تمام تصاور رو نشون میده ولی برای این داده من نشد گفتم شاید چون int16 هست اینجوریه دابلش کردم و montage(c,[]) رو امتحان کردم ولی باینری نشون داد میشه کاریش کرد درست نشون بده؟

من هر پردازشی هم بخوام روی داده ام انجام بدم باید دابل باشه دیگه مگه نه ؟

لینک به دیدگاه
تشکر. پس یعنی همچین چیزی امکان نداره که بشه اون بعد زمانش رو فیلتر باترورث یک بعدی کرد چون ما مقادیرش رو نداریم

خوب یه سوال دیگه : من دیدم یه دستور هست به اسم montage که میاد تمام تصاور رو نشون میده ولی برای این داده من نشد گفتم شاید چون int16 هست اینجوریه دابلش کردم و montage(c,[]) رو امتحان کردم ولی باینری نشون داد میشه کاریش کرد درست نشون بده؟

من هر پردازشی هم بخوام روی داده ام انجام بدم باید دابل باشه دیگه مگه نه ؟

خواهش می کنم.

بله، درسته.

خب اول باید ببینی طرز استفاده از دستورش چجوری هست، اگه هلپ رو نگاه کنی یه پارامتر داره به نام 'DisplayRange' که برای همین کار هست:

اینجا نیازی هم به دابل کردن نداره. در حالت کلی آره بهتر هست که داده ها به صورت دابل باشه تا گرد کردن اعداد به مقادیر صحیح یا رنج محدود مثلا توی uint8 که فقط مقادیر می تونه بین 0 تا 255 باشه، خطایی توی محاسبات به وجود نیاره. ولی خب در هر حالت همیشه باید حواست به نوع و محدوده مقادیر تصویر باشه.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام . من هنوز در گیر اینم. فیلتر یه بعدی زمان رو نفهمیدم چجوریه !:banel_smiley_4:

پیرو پست اول یه کمی سرچ کردم یه مقاله یافتم توش توضیح داده بود که این داده های 4 بعدی اینجوری هستن که فرضا در Mتایم مختلف به ما N تصویر 3 بعدی میده. در نتیجه کلا می گن 4 بعده (سه تا spatial و یک temporal) , بعد اونا رو جدا فلتر می کنن .

3D Gaussian filter will be used first for spatial domain filtering in x, y, and

z, and then a one-dimensional Butterworth filter will be applied in the time domain

با این توضیحات نظری ندارین اون باترورث چجوریه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...