رفتن به مطلب

طراحی داخلی بازار قرن نوزدهمی کاونت انگلستان به وسیله بالن های شناور

ارسال های توصیه شده

covent%20garden%20(1).jpg

مترجم: مهرداد نجیب زاده

چارلز پیلتون هنرمند فرانسوی به وسیله یک روش ساده ابتکاری، صد هزار بادکنک سفید بزرگ را در باغ کاونت قرن نوزدهمی انگلستان به صورتی شناور قرار داده است. این عمل جالب فضایی شورانگیز و رویایی در یک بنای قدیمی ایجاد کرده. طرح وی که ضربان قلب (Heartbeat) نامگذاری شده، اولین پروژه وی در یک مکان عمومی و همچنین اولین کار او خارج از زادگاه مادری اش می باشد.

covent%20garden%20(2).jpg

پیلتون عنوان کرده: طرح تهاجم بالن های من یک استعاره است. هدف من خلق تغییر مسیر روزمره زندگی ما با توجه به حقیقت های زندگی است. پروژه من عنوان کننده این مطلب می باشد که ضربان قلب یک منطقه به بازار آن گره خورده است. همچنین این طرح پلی است برای اتصال گذشته و آینده بازار سنتی لندن تا جریان زندگی را برای مردم این شهر زنده کند.

covent%20garden%20(3).jpg

این بالن ها در فستیوال لندن طراحی شده و به صورت شناور به سمت سالن جنوبی درجه 2 به طول 54 متر امتداد یافته است. نصب و راه اندازی طرح فوق به وسیله کابل های فلزی نازک و نور سفید در مرکز دسته های بالن های سفید صورت گرفته تا فرمی پویا و پر انرژی خلق کند. هر بادکناک دارای ابعاد خاص خود می باشد و در عین حال بخشی از یک ابر شکننده غول پیکر شناور است. چارلز پیلتون این تضاد را از حرکت بالن ها بر روی ابرها و ضربان آتش هیدروژن درون مخزن آن عنوان کرده است.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

covent%20garden%20(7).jpg

covent%20garden%20(8).jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...