اموزش برنامه نویسی pic با c بوسیله نرم افزار ccs

بازدید: 7028 بازدید
نرم افزار CCS

فصل صفر : بررسی مفاهیم اولیه
در این فصل به بررسی واژه ها و مفاهیم ابتدایی که از این به بعد با انها سرو کار داریم پرداخته ایم . این فصل برای توجیح افراد مبتدی به کتاب اضافه شده ، در صورتی که قبلا با میکرو کنترلر ها کار کرده اید یا پیش زمینه در الکترونیک دارید از خواندن این فصل صرف نظر کنید .

فصل اول
اشنایی با محیط ccs :
در این فصل قصد نداریم تا با توضیحات اضافه شما را خسته کنیم به همین دلیل با یک مثال ساده ، به بررسی محیط ccs پرداخته ایم . بعد از خواند این فصل شما با نحوه نوشتن / ویرایش برنامه اشنا خواهید شد ، شما میتوانید برنامه خود را کامپایل و خطا یابی کنید و در اخر ان را شبیه سازی و سپس به میکرو منتقل کنید .

فصل دوم
دستورات اصلی و نحوه کار با پورت ها و LCD های کارکتری
این فصل از سه زیر مجموعه ۱- دستورات اصلی و نحوه برنامه نویسی ۲- دستورات مربوط به پورت ها ۳- دستورات مربوط به lcd تشکیل میشود ، در بخش اول به بررسی بدنه و نحوه برنامه نویسی میپرازیم ، در بخش های بعدی دستورات مربوط به lcd و پورت ها با مثال های متعدد تشریح خواهد شد .

فصل سوم
سایر دستورات زبان c
در این فصل به معرفی مجموعه ای از دستورات کاربردی در زبان c پرداخته ایم . برای یادگیری این دستورات نیازی به حفظ کردن انها ندارید ، کافی است با کاربرد انها اشنا شوید و مثال عملی مربوطه را مشاهده کنید ، ما از این دستورات در بخش راه اندازی امکانات جانبی مکررا استفاده مینماییم ، تا شما با جنبه ی کاربردی انها کامل اشنا شوید .
 متغیر ها :
 دستورات حلقه ، شرط ، پرش و….
 دستورات محاسباتی و ریاضی :
 دستورات مبدل داده و کار با رشته ها
 دستورات اجرایی :

فصل چهارم
راه اندازی امکانات جانبی :
در این بخش به بررسی نحوه راه اندازی و استفاده از امکانات جانبی نظیر ADC ، SPI ، و… پرداخته ایم ، شما میتوانید با مطالعه دیتا شیت میکرو کنترلر های مختلف از وجود مورد ذکر شده در ان اگاهی یابید .
مبدل انالوگ به دیجتال در میکرو کنترلر های PIC :
راه اندازی Internal Oscillator ( نوسان ساز داخلی )
ارتباط سریال i2c یا ۲-wire
پیکربندی تایمر۰ در ccs :
مقایسه کننده انالوگ (analog comparatorx ):
پروتکل spi :

فصل پنجم
ضمائم:
در این بخش مطالب تکمیلی کتاب اورده شده است ، شما میتوانید با مطالعه این موارد ، دانش خود را در باب میکرو کنترلر های pic بیشتر کنید ، و از pic و ccs استفاده ی بیشتری ببرید . در انن بخش برخی از مطالب به صورت خلاصه اورده شده برای اطلاعات بیشتر به لینک های موجود در انتهای هر ضمیمه مراجعه نمایید
شبیه سازی میکرو کنترلر pic با برنامه پروتوس ( اشنایی مقدماتی )

نام فایل:اموزش برنامه نویسی pic با c بوسیله نرم افزار ccs

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

ادامه مطلب