نواندیشان
0

سبد خرید شما خالی است.

رفع محدودیت های GitHub برای ایرانیان

دسته بندی :فناوری و تکنولوژی روز 19 دی 1399 مهدی عارف خیابانی 481 مشاهده
رفع محدودیت های GitHub

به نقل از نات فریدمن مدیرعامل گیت هاب (GitHub) طی پیگیری های به عمل آمده به زودی محدودیت های این سایت برای توسعه دهندگان ایرانی رفع خواهد شد و دسترسی کاملاً آزاد برای ایرانیان فراهم خواهد شد.

ایالات متحده مدت هاست که تحریم های گسترده ای را علیه چندین کشور از جمله ایران اعمال کرده است. این تحریم ها هر شرکت آمریکایی را از تجارت با هر کسی در یک کشور تحریم شده منع می کند. (این تحریم ها همچنین می تواند در مورد شرکت های غیرآمریکایی اعمال شود که فعالیت آنها بطور مستقیم یا غیرمستقیم مرتباط با ایالات متحده می شود ، از جمله صرفاً پرداختهایی که از طریق بانکهای ایالات متحده یا سازوکارهای پرداخت مانند ویزا جریان دارد.)

رفع محدودیت های GitHub

در سال 2019 ، GitHub محدودیت های دسترسی را برای توسعه دهندگان در ایران و چندین کشور دیگر اعمال کرد تا از قوانین تحریم های ایالات متحده پیروی کنند. امروز نات فریدمن مدیرعامل سایت گیت هاب با این جمله که  GitHub به قوانین ایالات متحده احترام می گذارد و از آن تبعیت می کند، بیان کرد که همه توسعه دهندگان مهم نیست که در کجا زندگی می کنند باید در استفاده از GitHub آزاد باشند. از این رو خبر از  دستیابی آن سایت به دریافت مجوز از دولت ایالات متحده برای GitHub برای استفاده کلیه توسعه دهندگان در ایران داد تا از این طریق repo های عمومی حتی در کشورهای تحریم شده نیز در دسترس باشد.

به نقل از نات فریدمن :

امروز ما در حال دستیابی به موفقیت هستیم و با کسب مجوزهای دولتی، گیت‌هاب را برای توسعه‌دهندگان در ایران بدون محدودیت ارائه خواهیم داد. این شامل تمامی خدمات رایگان یا با هزینه های اشتراکی برای افراد و سازمان‌های خصوصی و دولتی است. در طول این دو سال، ما توانستیم نشان بدهیم که کاربران و توسعه‌دهندگان گیت‌هاب چگونه ارتباطات انسانی و بین‌المللی و سیاست خارجی پایدار ایالات متحده در زمینه ارتقا آزادی بیان و جریان آزاد اطلاعات را بهبود می‌دهند.

 

 

 

مهدی عارف خیابانی

برای ارتباط ساده‌تر و سریع‌تر اپلیکیشن نواندیشان را دانلود کنید. دانلود اپلیکیشن

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دارای سوال فنی درباره محصول خریداری شده هستید، لطفاً از بخش حساب کاربری، تیکت ارسال کنید.
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
کارایی بهتر در اندروید نواندیشان
0