نواندیشان
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

دانلود پایان نامه کارشناسی الکترونیک

پایان نامه کارشناسی الکترونیک

موضوع پایان نامه : مطالعه و بررسی تلفیق روش سری ولترا و روش DPI-SFG برای تحلیل اعوجاج هارمونیکی مدارات فرکانس بالا
مقطع : کارشناسی الکترونیک

چکیده

اعوجاج پدیده ای ناخواسته است که همواره مورد توجه طراحان بوده است. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت و در نتیجه افزایش فرکان سها این مسأله به چالشی جدی در طراحی مدارات الکترونیک تبدیل شده است و بهینه سازی اعوجاج اعم از اعوجاج هارمونیکی یا مدولاسیون تداخلی به مسأله ای جدی برای طراحان تبدیل شده است. با توجه به پیچیده تر شدن دایمی مدارهای الکترونیکی، لزوم داشتن دیدی شهودی از تاثیر پارامترهای مختلف مداری بر اعوجاج برای طراحان ضروری می نماید.

متاسفانه روش های متداول تحلیل اعوجاج که مبتنی بر استفاده از سری تیلور می باشد، تاثیر عناصر حافظه دار را نشان نم یدهد و در فرکان سهای بالا کارگشا نیست. یکی از روش های مورد توجه در تحلیل اعوجاج مدارات فرکانس بالا، استفاده از سری ولترا می باشد. روش ترکیبی DPI-SFG , روشی است که از آن در تحلیل مدارهای الکترونیکی استفاده می شود. ما با تلفیق این دو روش، در این به کمک سری ولترا و روش ترکیبی DPI-SFG به تحلیل اعوجاج خواهیم پرداخت. ما با تلفیق روش ترکیبی DPI-SFG و سری ولترا برآنیم تا با تبدیل مدار به یک نمودار گرافیکی، به ارایه خطوط واقعی برای طراحان به منظور نحوه انتخاب الما نهای مدار جهت کاهش اعوجاج هارمونیکی بپردازیم. در این پروژه نمودار گرافیکی تحلیل اعوجاج را چند تقوی تکننده سی ماس رسم کرده و به کمک این شکل و با استفاده از تکنی کهای خط یسازی به بهبود اعوجاج خواهیم پرداخت و مقادیری کمی برای پارامترهای مختلف مداری ارایه شده است.

در این پروژه پس از تحلیل کامل تقوی تکننده سورس مشترک و تقویت کننده تفاضلی سی ماس، یک ترارسانای با اعوجاج هارمونیکی کم برای کاربردهای فرکانس بالا پیشنهاد شده است. در این ترارسانا از تکنیک منبع جریان شناور به منظور افزایش بازه پویایی این ترارسانا استفاده شده است. نهایتاً نتایج تحلیلی با نتایج حاصل از شبیه سازی در پیکربندی های مختلف ارائه شده مقایسه شد و انطباق نتایج روش پیشنهادی با مقدار واقعی نشان داده شد.

نام فایل:پایان نامه کارشناسی الکترونیک

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان
مهدی عارف خیابانی

برای ارتباط ساده‌تر و سریع‌تر اپلیکیشن نواندیشان را دانلود کنید. دانلود اپلیکیشن

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دارای سوال فنی درباره محصول خریداری شده هستید، لطفاً از بخش حساب کاربری، تیکت ارسال کنید.
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
کارایی بهتر در اندروید نواندیشان
0