رفتن به مطلب

نگذاریم بمیرد جنگل که جهان خواهد مرد

ارسال های توصیه شده

اگه هرکدوم از ما فقط به این فکر کنیم که محیط زیست هم خونه ی خودمونه....نه تنها جنگل بلکه همه ی محیط زیستمون تمیز و پایدار میمونه....

لینک به دیدگاه

بایستی در حفظ محیط زیست مون کوشا باشیم فقط شعار نباشه بایستی تو عمل کاری بکنیم

تنها راه کار حفظ جنگل ها تعلیم نیرو های متخصص در زمینه ی جنگلداری و کار گرفتن آن ها در عرصه های مختلف محیط زیست است

-تشویق اصناف در تقبل مسئولیت در قبال محیط زیست

- اطلاع عموم مردم از برنامه ها در حفاظت از محیط زیست و ارتقای آنها

لینک به دیدگاه

ما یه گروهیم که هر هفته جمعه ها میریم جنگل و کوه واس تمیز کردن...

که یه مدته من نمیرم....البته!

ولی گروههمچنان تو شهرمون هست....تو هر مراسمی حتی خیابون که پر از لیوانای یکبار مصرف همشهریا که شربت میخورن و میندازن خیابون جمع میکنن....

شهردارمونم ازمون حمایت میکنه...

بارها هم گفتم یه سر به تله تکست شبکه 4بزنید صفحه 370"باشگاه هم اندیشان"

الانم نسبت به قبل هم جنگل هم شهرمون تمیز تر شده...

روز درخت کاری ام کلی درخت کاشتیم....یه منطقه همون جنگل هم مخصوص تولد دوستانه که هرکی تولدش باشه اون روز درختی میکاره و پلاکش میزنه با اسم خودش رو درخت....

خیلی کارای دیگه...

من حتی کنار ساحلم آشغالا رو جمع میکردم کلی از دوستای خوب و اومدن و کمکم کردن اون منطقه انزلی کاملا تمیز شد...

افتخارم میکنم به این کمک کردن ها....

ممنونم از تاپیک خوبتون.

لینک به دیدگاه

باید حفاظت از محیط زیست برای آدما درونی بشه تا ناخودآگاه بهش عمل کنند.

بهترین گزینه برای آموزش این موارد کودکان هستن.و چون کودکان آینه ی والدینشون هستن پس باز هم این قضیه به ما بزرگترها برمیگرده.پس باید حواسمون به اعمالمون باشه.کار سختی نیست..فقط کمی دقت کنیم..

لینک به دیدگاه

اجباری که بابت کاشت درخت به ازای قطع آن هست رو سخت پیگیر باشن...

بالاخره نمیشه بگیم درختان قطع نشه! به هر حال صنایع چوب هستن... اما راه حل معقولش کاشت درخت به ازای قطع آن هست.

لینک به دیدگاه

بالاخره نمیشه بگیم درختان قطع نشه! به هر حال صنایع چوب هستن... اما راه حل معقولش کاشت درخت به ازای قطع آن هست.

درسته.

اما با بهینه کردن مصرف کاغذ و .... حداقل میشه تعداد قطع درختان رو کم تر کرد.

همینطور با جایگیزین سازی مواد و مصالح دیگر به جای چوب در مواردی که امکانش هست. مصالح ترکیبی جدید که میتونن جایگزین چوب باشن یا درصد چوب کم تر باشه ...

و شدیدا جلوی قاچاق چوب و قطع درختان گرفته بشه. :icon_razz:

لینک به دیدگاه
درسته.

اما با بهینه کردن مصرف کاغذ و .... حداقل میشه تعداد قطع درختان رو کم تر کرد.

همینطور با جایگیزین سازی مواد و مصالح دیگر به جای چوب در مواردی که امکانش هست. مصالح ترکیبی جدید که میتونن جایگزین چوب باشن یا درصد چوب کم تر باشه ...

و شدیدا جلوی قاچاق چوب و قطع درختان گرفته بشه. :icon_razz:

به نظر من چوب میتونه اتفاقا یه منبع مناسب حتی برای سوخت باشه. چون میشه یه جورایی مثل تجدیدپذیرها بشه. به شرطی که کاشت هم بشه درخت...

لینک به دیدگاه
به نظر من چوب میتونه اتفاقا یه منبع مناسب حتی برای سوخت باشه. چون میشه یه جورایی مثل تجدیدپذیرها بشه. به شرطی که کاشت هم بشه درخت...

در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم...

حداقل جلوی اسراف کاغذ و روزنامه رو بگیرن ... بازیافت انجام بشه

به قول شما میشه کاشت درختان رو زیاد کرد . ولی تا یک درخت بخواد درخت بشه زمان زیادی نیاز داره :5c6ipag2mnshmsf5ju3 در یک لحظه قطع میشه ...

لینک به دیدگاه
در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم...

حداقل جلوی اسراف کاغذ و روزنامه رو بگیرن ... بازیافت انجام بشه

به قول شما میشه کاشت درختان رو زیاد کرد . ولی تا یک درخت بخواد درخت بشه زمان زیادی نیاز داره :5c6ipag2mnshmsf5ju3 در یک لحظه قطع میشه ...

جلو اسراف که بله باید گرفته شه. خودم بسیار مقیدم که مثلا تا حد امکان پرینت نگیرم.

ولی راجع به زمان که گفتید، خب این کار رو تا این جایی که من میدونم انجام میدن (کاشت درخت).

چند سال میشه؟ بیست سال؟ سی سال؟ دیگه از این حدودا که بیشتر نباید باشه.

تصور کنید از الآن همه جای دنیا این کار رو انجام بدن، بعد از سی سال چی میشه؟ در خت هایی که ما در طول این سال ها کاشتیم آماده بهره برداری اند. از اونحایی که در تمام این مدت سی سال هم درخت کاشتیم، سال آینده هم درخت هست. چون 29 سال پیش هم کاشتیم!

همین طور سی سال بعدش هم هست. چون امسال دوباره درخت کاشتیم.

روند ثابتی میشه.

لینک به دیدگاه

فقط کافی کاری نکنیم

یعنی ویلا نسازیم تو جنگل

آتیش درست نکنیم تو جنگل، آشغال نریزیم تو جنگل

حیوونای جنگل رو شکار نکنیم

درختا رو قطع نکنیم

جتگل خواری نکنیم

لینک به دیدگاه

مزارع تولید چوب ایجاد کنیم از گونه های سریع الرشد در یه مناطق خاصی

توی جنگل هم یک متخصص جنگلداری که دوره های زیادی دیده، باید بگه کدوم درخت باید حذف شه

نه که با یه اره برقی بیفتن یه تعداد درخت یک منطقه رو ببُرن و ببَرن

فعلا حال جنگلهامون هیچ خوب نیس

و فک کنم یه دوره استراحت به جنگلها داد رئیس جمهور

لینک به دیدگاه

بستگی به درختش داره البته

مثلا بلوط یه درختی که بیشتر از 200سال طول میکشه به بلوغ برسه

یه درخت مثل کاج و صنوبر شاید عرض 20 تا 50 سال به بلوغ برسه

لینک به دیدگاه
جلو اسراف که بله باید گرفته شه. خودم بسیار مقیدم که مثلا تا حد امکان پرینت نگیرم.

ولی راجع به زمان که گفتید، خب این کار رو تا این جایی که من میدونم انجام میدن (کاشت درخت).

چند سال میشه؟ بیست سال؟ سی سال؟ دیگه از این حدودا که بیشتر نباید باشه.

تصور کنید از الآن همه جای دنیا این کار رو انجام بدن، بعد از سی سال چی میشه؟ در خت هایی که ما در طول این سال ها کاشتیم آماده بهره برداری اند. از اونحایی که در تمام این مدت سی سال هم درخت کاشتیم، سال آینده هم درخت هست. چون 29 سال پیش هم کاشتیم!

همین طور سی سال بعدش هم هست. چون امسال دوباره درخت کاشتیم.

روند ثابتی میشه.

:w16:

ولی بازم نرخ تولید و از بین رفتن خیلی فاصله داره. باید قطع درختان به حد نیاز و لزوم برسه.

جنگل ها ریه های زمینن. نباید ریه زمین رو از بین ببریم تا صنایع اضافی و اسایش غیر ضروری داشته باشیم.

بستگی به درختش داره البته

مثلا بلوط یه درختی که بیشتر از 200سال طول میکشه به بلوغ برسه

یه درخت مثل کاج و صنوبر شاید عرض 20 تا 50 سال به بلوغ برسه

چه جالب...

با نظریه متخصص سازی جنگل داران و قطع درخان بر اساس نوعشون موافقم که یکی دوستان در بالا اشاره کردن :w16:

مردم هم باید اموزش ببینن. به قول یکی دوستان از مدارس شروع کنن و برگه های اموزشی بدن و خانواده ها رو به درخت کاری دعوت کنن. :w16:

لینک به دیدگاه

فک میکنم ما اگه یکم با شعور تر با محیط زیست برخورد کنیم برای شروع کافیه.الان هنوز خیلیا طبیعت و با توالت اشتباه میگیرن چجوری میخواین بهشون بفهمونید که این جنگل اگه نباشه میمیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

متاسفانه ما ایرانیان فرهنگ جنگلداری رو نداریم

اگه این فرهنگ جا میفتاد و آموزش داده میشد انسان هیچ وقت به خودش اجازه تخریب مراتع، محیط زیست و جنگل و... رو نمیداد.

مهمترین چیز در همه امور آموزش هست.

لینک به دیدگاه
متاسفانه ما ایرانیان فرهنگ جنگلداری رو نداریم

اگه این فرهنگ جا میفتاد و آموزش داده میشد انسان هیچ وقت به خودش اجازه تخریب مراتع، محیط زیست و جنگل و... رو نمیداد.

مهمترین چیز در همه امور آموزش هست.

دقت کنی تو هیچی فرهنگ یخدی:hanghead:

الحمدلله با مدارس محیط زیستی که دایر شده از امسال و خواهد شد، وضع بهبود پیدا کنه

لینک به دیدگاه
فک میکنم ما اگه یکم با شعور تر با محیط زیست برخورد کنیم برای شروع کافیه.الان هنوز خیلیا طبیعت و با توالت اشتباه میگیرن چجوری میخواین بهشون بفهمونید که این جنگل اگه نباشه میمیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:hanghead:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...