رفتن به مطلب

[اخبار معماری] - سردر ۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی دانشگاه صنعتی شریف !!

ارسال های توصیه شده

سردر جدید دانشگاه صنعتی شریف که توسط مهندس شهاب‌الدین ارفعی یکی از مفاخر معماری ایران طراحی شده، تا اوایل مهرماه با صرف سه میلیارد تومان اعتبار، اجرا و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

فراخوان طراحی سردر جدید دانشگاه صنعتی شریف در آستانه پنجاهمین سال تأسیس این دانشگاه اعلام گردید و از ۱۰ معمار برجسته ایرانی که دارای شهرت و اعتبار جهانی هستند دعوت شد تا طرح‌های خود را ظرف یک ماه به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

هشت نفر از دعوت‌شدگان در این رقابت حضور یافته و طرح‌های خود را به دبیرخانه ارائه کردند که در مرحله بعد، دو طرح ارائه‌شده از سوی مهندس شهاب‌الدین ارفعی و دکتر فؤاد رفیعی مشترکاً رتبه نخست را به دست آوردند و درنهایت طرح مهندس شهاب‌الدین ارفعی با نظر هیئت‌رئیسه دانشگاه انتخاب شد.

V2hVcFNwVCVcNVcoUXxYbwltAztUaQM9AHgGOwk9AGJWY1hoWn8AblRpDTEMZ1lhVDEGfQI_CylWLwY5Dj9RM1dnVWFTd1R6XD1XN1FiWDsJJgNhVC8DYgBjBn0JYgAuVjBYJFo_ADFUNQ1oDDhZfFQ8BjICJAsyVmYGfg44USJXZw,,.jpg

مدیر امور ساختمان و تأسیسات دانشگاه در خصوص ویژگی‌های سردر جدید گفت: سردر جدید دانشگاه شریف با ۳۰ متر طول، ۱۲ متر ارتفاع و ۱۰ متر عرض دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است و طراح آن هویت معماری دانشگاه را حفظ کرده است.

شیخ‌الاسلام افزود: معبرهای نیم‌دایره‌ای که در طراحی سردر مورداستفاده قرارگرفته الهام گرفته از معماری قدیم دانشگاه و سقف‌های نیم‌دایره‌ای است که در ساختمان ابن‌سینا، دانشکده‌های مهندسی برق، شیمی و مهندسی صنایع به کار گرفته شده است.

وی افزود: پیش‌بینی‌شده که این طرح سنتی به روش صنعتی اجرا شود و به‌جای استفاده از بنّا و داربست، آجرهای سردر در کارگاهی به‌صورت صنعتی و پیش‌ساخته تهیه و در محل سردر نصب شود که این شیوه ساخت الگوی جدیدی در کشور است.

مدیر امور ساختمان و تأسیسات دانشگاه شریف هزینه پیش‌بینی‌شده برای ساخت این سردر جدید را حدود سه میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: طبق توافقات صورت گرفته، این هزینه توسط یکی از شرکت‌های وابسته به همراه اول تأمین خواهد شد.

به نقل از خبر گذاری ایرنا

لینک به دیدگاه

هرجا نام اعتبار میدرخشد سخن از پول به میان میآید....حالا گفتن اعتبار ایران باشه یعنی 3میلیارد پول بذارن براش؟

بابا نمیخوان دانشگاه شریفو از بیخ درست کنن که فقط یه سردره چه خبره 3میلیارد؟ ببین پولو کجاها حیف و میل میکنن:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
آره اینطور برآورد کردن!!!! آخه این چیه که این قدر هزینه برمیداره؟؟؟

کاملا مشخصه جیب آقایون هم تمام و کمال در این برآورد لحاظ شده!!!

لینک به دیدگاه
:w58::w58::w58:

تعجب نداره دوست گلم!!:ws28:

بعد دعوت میکنی کودکان بی سر پرست ؟

جواب رو تو همون پست دادم

اینم یکی از همون مواردیه که گفتم شاه نامه میشه

لینک به دیدگاه
تعجب نداره دوست گلم!!:ws28:

بعد دعوت میکنی کودکان بی سر پرست ؟

جواب رو تو همون پست دادم

اینم یکی از همون مواردیه که گفتم شاه نامه میشه

ببخشید دعوت کردم دیگه جسارت نمیکنم

لینک به دیدگاه

اولا از طرحش خوشم نیومد. راستش فکرم کنم این طرح بین اون هشت تا بهتر از بقیه بوده فقط ... وگرنه میشه طرحای بهتری هم زد ..

اما به هر حال دیگه انتخاب شده و میخوان سه میلیارد بودجه بذارن :|

عاغا من بنایی بلدم حرفه ای ... مسئول اینو معرفی کنید به من با صد میلیون سر و تهشو هم میارم براش :ws3:

لینک به دیدگاه
اولا از طرحش خوشم نیومد. راستش فکرم کنم این طرح بین اون هشت تا بهتر از بقیه بوده فقط ... وگرنه میشه طرحای بهتری هم زد ..

اما به هر حال دیگه انتخاب شده و میخوان سه میلیارد بودجه بذارن :|

عاغا من بنایی بلدم حرفه ای ... مسئول اینو معرفی کنید به من با صد میلیون سر و تهشو هم میارم براش :ws3:

:ws28: عالی بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...