رفتن به مطلب

کودکان بیش فعال

ارسال های توصیه شده

من ی برادرزاده خیلی شیطون دارم که دوست داره هر چیزی رو تجربه کنه ( خیلی افراطی ) اصطلاحا ی جا بند نمیشه!! ( پسر هستش )

الان ک کلاس چهارم هست بهتر شده وقتی کوچیکتر بود خیلی رو اعصاب بود !!

الان این بچه بیش فعال محسوب میشه ؟

شایدم یکم کمبود توجه داشته باشه ! چون ی خواهر کوچیکتر از خودش داره که بیشتر ب اون توجه میشه !

مگه پسر نیست؟! پرسیدن نداره که.

یه ذره چشم بگیر دیگه آروم میشه!:ws3:

پیش فعالی تو خونه ما معنی نداره.:ws3:

من نمیدونم چرا پسر بچه های فامیل همه ازم میترسن. چند بار البته از خجالت همشون در اومدم.:whistle:

ولی در عوض بهشت دختر بچه هاست.:ws37:

----------------

جدا از شوخی من فکر میکنم تمام این مسائل ریشه تو تربیت خانوادگی داره.

منم یه پسر دایی دارم این دقیقاً زلزله است.

و من میبینم واقعاً پدر و مادرش اصلاً بلد نیستن با این بچه ارتباط برقرار کنن.

بعضی مواقع که میاد خونمون مادرم میبرتش تو محوطه و بازی میکنه با هم سن هاش و مادرم میبرتش پارک این بچه انرژیشو اونجا تخلیه میکنه و واقعاً آروم تر میشه.

ولی بارها دیدم وقتی از پدر و مادرش همچین چیزی میخواد اصلاً به درخواستش توجه نمیکنن متاسفانه.

مرسی بابت تاپیک و نظرات.

واقعاً مفیده.

فکر کنم هر کدوممون اطرافمون یدونه اشو داشته باشیم.

لینک به دیدگاه
من ی برادرزاده خیلی شیطون دارم که دوست داره هر چیزی رو تجربه کنه ( خیلی افراطی ) اصطلاحا ی جا بند نمیشه!! ( پسر هستش )

الان ک کلاس چهارم هست بهتر شده وقتی کوچیکتر بود خیلی رو اعصاب بود !!

الان این بچه بیش فعال محسوب میشه ؟

شایدم یکم کمبود توجه داشته باشه ! چون ی خواهر کوچیکتر از خودش داره که بیشتر ب اون توجه میشه !

این که دوست داره هر چیزی رو تجربه کنه برمیگرده به حس کنجکاوی کودک و نشان دهنده مورد بیش فعالی و یا مشابه اون نمیشه اما ابتدا خودتون بیاید ازش یه تست بگیرید

مثل میزان فراموشیش در طول فعالیت روزانه ش (چیزی رو فرضا دستش دادین مراقبش باشه کلید خونه، یه کتاب ...)ببینید ایا حافظه ش یاری میکنه که موقع تحویلش بلافاصله برگردونه و یا با توجه به اینکه کلاس چهارم هستن ایا وسایل مدرسه اش رو شده به دفعات جا بذار و گم کنه؟ میتونه بی سر و صدا بازی کنه؟زیاد حرف میزنه و دوست داره بپره تو حرف بقیه؟ جواب سوال رو قبل تموم شدن سوال پاسخ میده؟تحمل یه جا موندن و ایستادن رو داره فرضا ببریش شهر بازی تو صف باشه و منتظر نوبتش ایا تحملشو داره ؟موارد بسیارین حالا شما خودتون این تستها رو باهاشون کار کنید در صورت مشاهده یه همچین مواردی میتونین با پزشک خانوادگیتون مطرح کنید و گر نه خارج از این یه کودک کاملا معمولی با کنجکاویهای شدیدن.

لینک به دیدگاه
از پاسخ هاتون ممنونم...:icon_gol:

مشکل من اینه که رفتارم مشخصا با یه بچه ی بیش فعال باید چه تفاوتی بکنه با یه بچه ی معمولی؟

یه نمونه از به اصطلاح شیطنت بچه های بیش فعال رو براتون میگم:

مادر و فرزندی از بازار میوه و تره بار برمیگشن

فرزند به مادرش در حال گفتن این بود که پرتقال دوست نداره و موز میخواد

اما مادر خب به دلایلی قادر به خرید موز نیست و نمیخره

حالا وقتی بچه این رو متوجه میشه پرتقال ها رو برمیداره، روی زمین میریزه و با پا له میکنه

سوال اینه: آیا رفتار مادر اشتباه بوده که بچه یه همچین حرکتی رو از خودش بروز داده؟ در مقابل همچین کاری مادر باید چه عکس العملی نشون بده؟ چه کاری رو مادر میتونست انجام بده که اولا اینکه موز نخره و همچنین اصلا همچین اتفاقی نیفته؟

:ws38:

(یه بچه ی معمولی مسلما توی این تقابل یا شکست میخوره و به گریه میفته و یا بیخیال میشه البته اتفاقای دیگه ای هم میتونه بیفته و اونم اینه که کتک بخورههههه :| :icon_razz: )

خواهش میکنم اقای فاطمی

خب سوال اینه که ایا این مادر تا چه حد با خصوصیات کودکش اشناست ایا مادر بخاطر میل خودش پرتغال خریده و از کودکش نظر نخواسته در مورد خرید میوه ؟ببینین دوتا انتخاب رو ما نمیتونیم از بچه ها بگیریم یکیش نوع غذا و تغذیه شه و دیگری تفریحش.دیده میشه فرضا خانواده برای مهمان و یا اشتهای خودشون چلو مرغ اماده میکنن بچه پاستا میخواد و اینجا چیزی که خواسته ش مورد توجه قرار نمیگیره و اهمیتی نداره پاستاس و این دقیقا روش غلط والدینه و یا تفریح رو بنا به میل بزرگترها و قیمت و با کلاس بودن و دیدار دوستان در نظر گرفته میشه یه کودک مثلا به اتفاق خانواده و بقیه دوستان و فامیل خانوادگی میرن صحرا چه مزیتی برای بچه داره وقتی میبینیم بچه در شهر بازی و یا باغ وحش و....بیشتر لذت میبره نه اینکه خودرو کلا وقف بچه کرد و از تفریحات خود گذشت بلکه باید پاسخگوی نیازهای کودک هم بود و باید مسئولیت پذیر بود.

مادر میتونست از کودک نظر خواهی کنه و خیلی واضح میگفت فرضا مقدار پولی که همراهمونه میتونیم یکی از این نوع میوه ها رو بگیریم کدومشو دوست داری و یا نظرت چیه؟ خب کودک از این جهت نظرش اهمیت داره به احساس بودن و مهم شناختنش دست پیدا میکنه و هم یاد میگیره در کارها مشورت داشته باشه ، پس اشتباه از مادر بوده و یا اینکه بعد خرید هم چنانکه بچه موز خواسته برمیگشت و عوض میکرد و به راحتی نیاز کودک تامین میشد .البته خوب شما اینجا چکیده ای از مطلب رو گذاشتید که نسخه ناقصیه ، پس تنها این مورد نمیتونه نشانه بیش فعالی کودک باشه قرار نیست همه کودکان رفتارشون در دو حالت باشه که در صورت عدم خواسته شون یا ساکت باشن یا گریه کنن .

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم اقای فاطمی

خب سوال اینه که ایا این مادر تا چه حد با خصوصیات کودکش اشناست ایا مادر بخاطر میل خودش پرتغال خریده و از کودکش نظر نخواسته در مورد خرید میوه ؟ببینین دوتا انتخاب رو ما نمیتونیم از بچه ها بگیریم یکیش نوع غذا و تغذیه شه و دیگری تفریحش.دیده میشه فرضا خانواده برای مهمان و یا اشتهای خودشون چلو مرغ اماده میکنن بچه پاستا میخواد و اینجا چیزی که خواسته ش مورد توجه قرار نمیگیره و اهمیتی نداره پاستاس و این دقیقا روش غلط والدینه و یا تفریح رو بنا به میل بزرگترها و قیمت و با کلاس بودن و دیدار دوستان در نظر گرفته میشه یه کودک مثلا به اتفاق خانواده و بقیه دوستان و فامیل خانوادگی میرن صحرا چه مزیتی برای بچه داره وقتی میبینیم بچه در شهر بازی و یا باغ وحش و....بیشتر لذت میبره نه اینکه خودرو کلا وقف بچه کرد و از تفریحات خود گذشت بلکه باید پاسخگوی نیازهای کودک هم بود و باید مسئولیت پذیر بود.

مادر میتونست از کودک نظر خواهی کنه و خیلی واضح میگفت فرضا مقدار پولی که همراهمونه میتونیم یکی از این نوع میوه ها رو بگیریم کدومشو دوست داری و یا نظرت چیه؟ خب کودک از این جهت نظرش اهمیت داره به احساس بودن و مهم شناختنش دست پیدا میکنه و هم یاد میگیره در کارها مشورت داشته باشه ، پس اشتباه از مادر بوده و یا اینکه بعد خرید هم چنانکه بچه موز خواسته برمیگشت و عوض میکرد و به راحتی نیاز کودک تامین میشد .البته خوب شما اینجا چکیده ای از مطلب رو گذاشتید که نسخه ناقصیه ، پس تنها این مورد نمیتونه نشانه بیش فعالی کودک باشه قرار نیست همه کودکان رفتارشون در دو حالت باشه که در صورت عدم خواسته شون یا ساکت باشن یا گریه کنن .

خب مسئله اینجاست که قضیه خواستن نیست! مادر بنا به صلاحدید خونواده و نیاز خونواده به میوه در طول هفته این کار رو میکنه

شاید اگه مثلا با اون پول موز میخرید یه کیلو میشد در طورتی که با اون پول میشه پرتقال یه هفته خونواده رو تامین کرد! که مسلما یه جورایی ارزشش از موز از لحاظ میوه ای بهتره....

پس مادر بنا به صلاح اون میوه رو خریده و نه بنا بر دلخواه:ws37:

حالا بنا به بسیاری از شرایط معمولا بسیاری از انتخاب های خونواده ها به صلاح هست تا به دلخواه:hanghead:

توی اون شرایط دیگه نظر بچه که چه عرض کنم! بلکه حتی نظر مادر هم مهم نیست!!! بلکه مهم صلاح خونواده اس...

این مسئله ای که شما مطرح کردین مال وقتیه که بحث دلخواه بودن مطرح هست

حالا با این اوصاف باید چه کرد؟

لینک به دیدگاه
خب مسئله اینجاست که قضیه خواستن نیست! مادر بنا به صلاحدید خونواده و نیاز خونواده به میوه در طول هفته این کار رو میکنه

شاید اگه مثلا با اون پول موز میخرید یه کیلو میشد در طورتی که با اون پول میشه پرتقال یه هفته خونواده رو تامین کرد! که مسلما یه جورایی ارزشش از موز از لحاظ میوه ای بهتره....

پس مادر بنا به صلاح اون میوه رو خریده و نه بنا بر دلخواه:ws37:

حالا بنا به بسیاری از شرایط معمولا بسیاری از انتخاب های خونواده ها به صلاح هست تا به دلخواه:hanghead:

توی اون شرایط دیگه نظر بچه که چه عرض کنم! بلکه حتی نظر مادر هم مهم نیست!!! بلکه مهم صلاح خونواده اس...

این مسئله ای که شما مطرح کردین مال وقتیه که بحث دلخواه بودن مطرح هست

حالا با این اوصاف باید چه کرد؟

به این مساله اشاره کردم که خواسته کودک مهمه چون دو انتخاب رو نباید برای کودک محدود کرد تفریح و خوراکی .شما از وضعیت خانواده میگین ببینید این رفتار کودک یه نوع اختلاله و قطعا نمیتونه از روی عمد چنین رفتارهایی داشته باشه در یکی دو پست پیش اشاره کردم که باید با کودک راه اومد اون کودک درک اینو نمیتونه داشته باشه که پرتغال خاصیتش بیشتراز موز هست و یا بودجه خانواده نمیکشه با این حرکت عملا بچه رو درگیر مشکلات خودمون میکنیم که روش کاملا غلطیه یعنی ما عملا داریم به کودک القا میکنیم که مثل ما بزرگترا فکر کنه و عمل . خب اگه اینطور باشه که نمیشه گفت کودک:banel_smiley_4:.بهتره با کودک راه بیایم حداقل نیم ساعت یا 45 دقیقه وقت خود رو برای کودک بذاریم و خیلی ملایم باهاش حرف بزنیم اروم و با صدای ملایم با لبخند و ارتباط چشمها ،خودمون را بهش نزدیکتر کنیم بازم میگم مثل یه کودک باشیم همینطور که داریم باهاش ارتباط برقرار میکنیم نوازشش کنیم و از جملاتی مثلا میدونی که من چقدر نگرانتم وقتی از خونه زیاد دور میشی یا وقتی دیر میری تو تختخوابت نگرانم مریض شی ، اتاق بهم ریخته ت نگرانم که فلان اسباب بازی مورد علاقه ت گم شه و نتونی دیگه بدستش بیاری .در واقع هم متوجه محبتش کردی هم نظم و انضباط رو بهش القا میکنی . اگر میخوایم رفتارهای کودک رو کنترل کنیم باید باهاش همکاری کرد یه همچین مواردی رو که خدمتتون گفتم ، کمک گرفتن از روانشناس، اختصاص دادن وقت بهش و ارامش خونه و کاهش شلوغی و سر و صدا و کم کردن مهمون بازیهای زیاد و.......

لینک به دیدگاه

منم با کودکای بیش فعال مواجه بودم.

یکی که از طفولیت ما هروقت دیدیمش یا دستش شکسته بود یا پاش. انقدر که از دیوار راست بالا میرفت :ws28:

اما یه سوالی تو این زمینه داشتم اینکه این بیش فعالی ژنتیکی هستش یا نه، محیط و رفتار اطرافیان تأثیر میذاره که یه کودکی بیش فعال بشه؟

لینک به دیدگاه
یه نکته قیمت پرتغال 7 تومنه پول موز 5 تومن ببخشید دامه بدین دارم میخونم بحث خوبی شده دارم یکم به شیطنت امین فکر میکنم

تازه علی یه جا نوشته بود با پول یه کیلو موز میشه میوه یه هفته رو پرتغال خرید

علی آدرس بده بیایم میوه فروشی سر کوچتون پرتغال بخریم:ws3:

لینک به دیدگاه
ناصر هنوز گوشی دستش نیست فکر میکنه مزدوج شده حالا حالا ها کار داره :ws28:

از لیست قیمتاش معلومه:ws3:

;l ;l ldtili

کم کم میفهمه:whistle:

وقتی رفت میوه فروشی دید قیمت ها چقد کزایی هستن

وقتی با خانومش رفت خرید و هر بار خرید یه میلیون پیاده شد:whistle:

اوووووو چقدر خرج داره زندگی:|

تازه اینایی که من گفتم مربوط به قبل ازدواجه:| نه که تجربه ازدواج نداریم صحبتامون همه ماله قبل ازدواجه:ws3:

یه چیزیم در مورد کودکان بیش فعال بگم اسپم نشه:icon_pf (34):

لامصبا از دیوار راست میرن بالا:|

ولی من چون همیشه عینه برج زهر مار هستم:| کسی چه بیش فعال چه کم فعال(:ws28:) جرات نداره جلوی من از خودش فعالیتی نشون بده:w02:

لینک به دیدگاه
یه نکته قیمت پرتغال 7 تومنه پول موز 5 تومن ببخشید دامه بدین دارم میخونم بحث خوبی شده دارم یکم به شیطنت امین فکر میکنم

ناصر هنوز گوشی دستش نیست فکر میکنه مزدوج شده حالا حالا ها کار داره :ws28:

از لیست قیمتاش معلومه:ws3:

;l ;l ldtili

کم کم میفهمه:whistle:

وقتی رفت میوه فروشی دید قیمت ها چقد کزایی هستن

وقتی با خانومش رفت خرید و هر بار خرید یه میلیون پیاده شد:whistle:

اوووووو چقدر خرج داره زندگی:|

تازه اینایی که من گفتم مربوط به قبل ازدواجه:| نه که تجربه ازدواج نداریم صحبتامون همه ماله قبل ازدواجه:ws3:

یه چیزیم در مورد کودکان بیش فعال بگم اسپم نشه:icon_pf (34):

لامصبا از دیوار راست میرن بالا:|

ولی من چون همیشه عینه برج زهر مار هستم:| کسی چه بیش فعال چه کم فعال(:ws28:) جرات نداره جلوی من از خودش فعالیتی نشون بده:w02:

ای اسپمران!!!:w000: حالا باز خوبه گفتم مثلا هاااا

اینجوری مثال آووردم بخاطر اینکه از قدیم الایام موز میوه با کلاسی بوده و پرتغال فقیر فقرایی... حالا شما ها هم هی دست بگیرین:banel_smiley_4:

اسپمر هاااااااا:w000:

لینک به دیدگاه
ای اسپمران!!!:w000: حالا باز خوبه گفتم مثلا هاااا

اینجوری مثال آووردم بخاطر اینکه از قدیم الایام موز میوه با کلاسی بوده و پرتغال فیر فقرایی... حالا شما ها هم هی دست بگیرین:banel_smiley_4:

اسپمر هاااااااا:w000:

نیستیم:w000:

بده دارم بیش فعالت میکنم بچه گی که نبودی دارم راه و چاه زندگی یادت میدم هان خوبه که بری روانشناس ساعتی 200 تومن بدی همینارو بهت بگن :w000:هاااااااااا

ببخشید دوستان ادامه بدید بحث رو عالی داشت پیش میرفت این سوتی علی وسوسمون کرد وگرنه ناصر و من داریم پیگیری میکنیم بحث رو

ببخشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
منم با کودکای بیش فعال مواجه بودم.

یکی که از طفولیت ما هروقت دیدیمش یا دستش شکسته بود یا پاش. انقدر که از دیوار راست بالا میرفت :ws28:

اما یه سوالی تو این زمینه داشتم اینکه این بیش فعالی ژنتیکی هستش یا نه، محیط و رفتار اطرافیان تأثیر میذاره که یه کودکی بیش فعال بشه؟

پژوهش ها نشون داده احتمالا وراثت و عوامل شناختی در ایجاد این اختلال تاثیر دارن ، با توجه به اینکه این اختلال در کودکان طبقه پایین جامعه شیوع بیشتری داره با وضعیت اقتصادی و خانوادگی و از هم پاشیدگی و بی سازمانی خانواده ها هم میشه مرتبط دونست. فعلا عامل مشخصی وجود نداره که تنها دلیل ایجاد بیش فعال باشه.

لینک به دیدگاه
تا اونجایی ک میدونستم علامت زدم

ولی بچه حواس پرتی نیست! اتفاقا درسشم خیلی خوبه ( حالا شاید گاهی تنبلی کنه و عقب بندازه)

ممنونم از دوست گلمون که در تاپیک حضور دارن و همراهی میکنند

Dreamy girl و بقیه عزیزان

:icon_gol:

با توجه به علامتهایی که گذاشتین قطعا نمیشه گفت ایشون دچار چنین اختلالین اما این روال میتونه در بچه های نرمال هم ظاهر شه اینکه بی سر و صدا نمیتونه بازی کنه و یا تو صحبتها ی دیگران میپره احتمال داره حرفاش زیاد مورد توجه بقیه قرار نمیگیره و کم توجهی رو احساس میکنه یه نوع واکنش و جلب توجه کردنه ، خودتون اشاره کردین خواهر کوچیکترش بیشتر مورد توجه هست شاید علت همون ضعف عملکرد والدینه که قبلا گفتم با چند نمونه تست ازش واکنش و عکس العملش رو ببینید بیشتر مورد توجه قرارش بدید اجازه بدید حرفاشو کامل کنه و کسی حرف اونم قطع نکنه محیط رو براش ساکت کنید موقع بازی و استراحتش صدای تی وی و غیره نباشه ببینید بازم با داد و فریاد و صدا زدن بازی میکنه یا نه....

لینک به دیدگاه

نمیدونم چرا نقل قول سهند رو ندیدم:ws52:

علی اقا داشتیم؟؟؟؟:banel_smiley_4: گفتم چرا جمعیت یهویی خریدار پرتغال شدن:w58:

به قول ناصر ادرس محله تون رو بده مردم بیان خرید مثل همون اقا خوبه بود که تو محلشون گوجه خیلی ارزون بود:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...