رفتن به مطلب

تکثیر یوز در اسارت؟

ارسال های توصیه شده

تلویزیون یه مستندیو پخش میکرد که یوز های که در حال انقراضن در محوطه های حفاظت شده پرورش میدادن و همونجا تکثیر بشن.

توله یوزهای که ضعیف تر بودن خود افراد متخصص نگهداری میکردن تا از تلف شدن اون جلوگیری بشه.

یوز در هر بار 2 تا5 توله میتونست به دنیا بیاره،که زمان ان سه ماه بود.

یکی از این افراد تونسته بود 6 یوزشو به 40 عدد برسونه با تکثر در اسارت(که البته منظور همان منطقه محافظت شده است)

روزانه 8 کیلو کوشت مصرف میکردن.

که بعد از تکثیر و بزرگ شدن تو منطقه حفاظت شده اونارو رها میکردن،هر روز به اونا سر میزدن.

به گفته این افراد یوز میتونست اهلی بشه و خطری برای انسانها نداشنه باشه.

که خیلی از یوزهای ایرانی تعریف میکردن که یوز ایرانی یه نژاد به خصوصه.

حالا بحث اینجاس به نظرتون مام نمیتونیم با این روش نسل یوز ایرانی زیاد تر کنیم؟

که البته بعد پرورش باید دامن طبیعت بازگردانده بشن و محافظت بشن تا با اون خوی خودشون بزرگ بشن بتونن خودشون شکار بکن و از خودشون محافظت بکنن.

لینک به دیدگاه

r6b998ctio53ymeqpaz.jpg

f5yah2ufq4myscyhv0.jpg

bkwxec6cd9p4p85wj8sv.jpg

rzdk9brw9mc2zfr4fuai.jpg

من نظر شخصیم اینکه این کار خوبه.

حداقل تا بزرگ میشن از گرسنگی تلف نمیشن یا اینکه بیان رو جاده با ماشین بزنن یا حمله کنن به دام های مردم.

لینک به دیدگاه

من حاضرم 2تا بزرگ کنم در حد توانم همینقدره.

کلیم حال میکنم ولی اگه مسولین فکور و مدبر ما بزارن.یادم نمیره خیر سرشون چندتا گوره خر ایرانی رو برای حفاظت و تکثیر برده بودن به منطقه حفاظت شده بعد 3 سال فهمیده بودن همشون ماده هستن:4564::4564::4564::ws27::ws27:

لینک به دیدگاه

این روش خوبه ولی نیاز به هزینه و برنامه ریزی دقیق و طولانی مدت داره که مسئولین.....

برنامه برای کوشکی و دلبر (یوزهای در اسارت ما) اینکه نسل f2 (نوه هاشون) رو در طبیعت رهاسازی کنن

این دوتا خوی خودشون رو از دست دادن و نمیتونن به بچه هاشون شکار و طریقه زنده موندن توی طبیعت رو یاد بدن

چون همیشه غذاشون تامین بوده، پناه و امنیتشون تامین بوده، سختی و گرسنگی نکشیدن،

مثل اون مستندی که گفتی باید یه تدابیری اتخاذ کنن که نسلهای بعدی خوی خودشون رو حفظ کنن.

مدیر بعدی که میاد، کارای مدیر قبل رو از بین نبره و نخواد یه روش دیگه پیش بگیره

نهادهای دیگه باید هماهنگ شن

باید آگاهی مردم رو بالا ببرن

و....

ولی خوبه اگه اجرا بشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...