رفتن به مطلب

خیار،میوه ای پرخاصیت و بی‌ادعا

ارسال های توصیه شده

[h=1]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/h]

خیار یکی از محصولات جالیزی است که تقریبا در همه جای جهان پیدا می‌شود. اشکال آن بسته به نوع بذر و خاک و جغرافیا متفاوت است، اما این تنوع خللی در خواص خیار ایجاد نمی‌کند.

3111588_219.jpgبه گزارش

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
اگر بدانید که می‌توانید روی این میوه از تامین ویتامین تا واکس کفش و روغن چرخ، حساب باز کنید، دیگر یک روز یخچال خانه را خالی از آن نمی‌گذارید.

خیار بیش از هرنوع ویتامینی، گروه ویتامین‌های ب را پوشش می‌دهد. مصرف روزانه خیار می‌تواند جایگزین خوبی به جای قرص‌های فولیک‌اسید که برای جذب آهن و خون‌سازی است، باشد. کلسیم، آهن، روی، ویتامین سی، فسفر و پتاسیم از دیگر مواد موجود در خیار است.

خیار به دلیل ویتامین‌های بی و هیدروکربوری که در خود دارد، می‌تواند مثل یک نوشیدنی انرژی‌زا شما را سرحال بیاورد.

ماسک خیار به سرعت چین و چروک‌ها، برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های پوست را که در اثر زخم‌ها یا جوش ایجاد شده از بین می‌برد.

موادی که در خیار وجود دارند، وقتی با بذاق ترکیب می‌شوند، باکتری‌های بدبوی دهان را از بین می‌برند. برای اینکار یک برش از خیار را برای یک دقیقه در دهان خود نگه دارید.

خیار دوست پر قدرتی برای کبد شماست و به کبد برای تصفیه خود کمک می‌کند. نتیجه این همکاری دوستانه، خونی سالم‌تر و پوستی شفاف و شاداب‌تر است.

ممکن است شما یکی از کسانی باشید که معده حساسی برای هضم خیار دارند. در این صورت خیار را حتما با نمک و قبل از غذا مصرف کنید و برای کمک به معده خود می‌توانید کمی نعناع خشک یا عرق نعناع با خیار مصرف کنید.

خیار می‌تواند خستگی یک روز کاری را از بین ببرد و استرس‌های شما را کاهش دهد. می‌توانید چند خیار خرد شده به مدت سه دقیقه در آب جوش بیاندازید و این آب را در در یخچال نگه دارید. عطر خوب این آب می‌تواند با هر شربت دیگری ترکیب شود. یکی دیگر از راه‌های نوشیدن خیار این است که یک خیار را با پوست در لیوان مخصوص چای سبز بریزید و روی آن آبجوش بریزید و ۱۰ دقیقه بعد این نوشیدنی آرامبخش را میل کنید.

انتهای پیام/

لینک به دیدگاه

محبوب ترین میوه من و پسرم دوتایی روزی 5 کیلو خیار میتونیم بوخوریم ولی خانم دعوامون میکنه:sigh:

:ws3: اصلا من میخورم مخصوصا با صدا کیف میده و انرزی میگیرم:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
محبوب ترین میوه من و پسرم دوتایی روزی 5 کیلو خیار میتونیم بوخوریم ولی خانم دعوامون میکنه:sigh:

:ws3: اصلا من میخورم مخصوصا با صدا کیف میده و انرزی میگیرم:hapydancsmil:

اصولا ماها میوه صدادار، و ای کلا خوراکی صدادار دوس دارم

نقلی از یک کارشناس بود ک با این مقدمه شروع کرد و رفت تو بحث اینکه تو خونه چیپس درست کنیم

ب نظر من حرفش بی راه هم نیست.

اگ کمی با اعتقادات فروید اشنا باشیم می بینیم ک جبر اجتماعی ناشی از جایگاه ما در جامعه باعث ایجاد محدودیت هایی شده ک در ضمیر ناخوداگاه عقده هایی ایجاد می کنن.

حالا بیخیال

در مجموع منم دوس دارم. خوبه.

مخصوصا سیب گاز بزنی. سیب ابدار.

بهترین سیبی ک خوردم مال ی روستایی بود ب اسم بار، نزدیکی نیشابور.

ب شدت مزه واقعی می داد :banel_smiley_4: نه مث سیب های گلخونه ای مزه اب :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
اصولا ماها میوه صدادار، و ای کلا خوراکی صدادار دوس دارم

نقلی از یک کارشناس بود ک با این مقدمه شروع کرد و رفت تو بحث اینکه تو خونه چیپس درست کنیم

ب نظر من حرفش بی راه هم نیست.

اگ کمی با اعتقادات فروید اشنا باشیم می بینیم ک جبر اجتماعی ناشی از جایگاه ما در جامعه باعث ایجاد محدودیت هایی شده ک در ضمیر ناخوداگاه عقده هایی ایجاد می کنن.

حالا بیخیال

در مجموع منم دوس دارم. خوبه.

مخصوصا سیب گاز بزنی. سیب ابدار.

بهترین سیبی ک خوردم مال ی روستایی بود ب اسم بار، نزدیکی نیشابور.

ب شدت مزه واقعی می داد :banel_smiley_4: نه مث سیب های گلخونه ای مزه اب :banel_smiley_4:

یه برداشت ساده .....

با صدا بوخوریم و لذت ببریم نه اینکه توجه کنیم که دیگرون چپ نگاهمون کنن که ایش بده بی ادبه نه؟؟؟

یا یه مثال دیگه اقا میدونی که سیر اینهمه خاصیت داره ولی درایران بوش جا نیفتاده اقا بوی بد دهان و دندان نشسته و مسواک نزده صبح بده یا بوی سیر با اینهمه منفعت این برام سوالیه

کارشناسان رفته و بوده از فروید تا دیگرون پاسخگو باشند

نتیجه اخلاقی:

سیب زنوز مرند تبریز رو بگیر بوخور ببین چه حالی میده:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...