رفتن به مطلب

سلام به بچه های پروژه و اجرایی

ارسال های توصیه شده

خب خب خب به به می بینیم که واسه رشته ما زیر تالار زدن!!! :TAEL_SmileyCente::TAEL_SmileyCente:

آخجانمـــــــــــــــــــــی.....:TAEL_SmileyCente:

آقا ادمین دمت واقعا جـــــــــــــــــــــــــــــــــرم!! :ws31:

خب بچه های این دو تا رشته یعنی مدیریت پروژه و اجرایی بیان تو و خودشونو معرفی کنن!!! :wubpink:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 71
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

چنانچه اینجا شبیه گپ و گفت دوستانه است، من عرضم رو بنویسم، در غیر این صورت این پست منتقل بشه به جای دیگه:icon_redface:

رشته شما به نظرم به کنترل پروژه و مدیرت پروژه که هر دو از مباحث صنایع است مرتبط می شه، در جایی شما گفتید که به عمران هم مربوط می شه ! خب من در این حد می دونم که وقتی یه تیم کاری متشکل از چند رشته فنی، پروژه ای رو انجام می دن، سر گروه برای هدایت پروژه یه مهندس صنایع است. می شه لطفا جایگاه مدیریت پروژه و اجرایی رو در اینجا توضیح بدید! سوال دوم اینکه بخش اجرایی به چه معناست؟

موفق باشید :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

چنانچه اینجا شبیه گپ و گفت دوستانه است، من عرضم رو بنویسم، در غیر این صورت این پست منتقل بشه به جای دیگه:icon_redface:

رشته شما به نظرم به کنترل پروژه و مدیرت پروژه که هر دو از مباحث صنایع است مرتبط می شه، در جایی شما گفتید که به عمران هم مربوط می شه ! خب من در این حد می دونم که وقتی یه تیم کاری متشکل از چند رشته فنی، پروژه ای رو انجام می دن، سر گروه برای هدایت پروژه یه مهندس صنایع است. می شه لطفا جایگاه مدیریت پروژه و اجرایی رو در اینجا توضیح بدید! سوال دوم اینکه بخش اجرایی به چه معناست؟

نخیر مدیل جان اینجا نمی خایم الافی کنیم فقط واسه معرفی بودش!! :ws43:

لینک به دیدگاه

آشنایی با رشته مهندسی مدیریت پروژه

مهندسی مدیریت پروژه تلفیق علم ، هنر و فن است و به منظور آموزش برای انجام فعالیت های آماده سازی، نظارت و اجرای پروژه ، به ویژه پروژه های عمرانی طرح ریزی شده است.

ویژگی اصلی تخصص مهندسی پروژه ، ماهیت بین رشته ای آن است . این رشته تلفیقی از رشته های مهندسی عمران ، مهندسی صنایع و رشته مدیریت می باشد.تاکیدات اصلی در رشته مهندسی مدیریت پروژه بر روی تلفیق دانش و اجرا،کاربردی بودن آموزه و مدیریت صحیح پروژه های عمرانی متمرکز است.

فعالیت های در نظر گرفته شده برای مهندسین مدیریت پروژه در نظام مهندسی ساختمان،جهت تصدی پست مهندس مجری تعریف شده است و در حال حاضر این وظیفه توسط مهندسین عمران انجام می شود.

لیکن از آنجا که مهندسین عمران با مهارت های مرتبط با دانش حقوقی پروژه ها ، اصول مدیریت صحیح پروژه ها و مواردی از این دست آشنایی ندارند، رشته مهندسی مدیریت پروژه با هدف رفع خلاء موجود در فعالیت مهندسین مجری طراحی گردیده است. همچنین تسلط مهندسین مدیریت پروژه بر پایه های مهندسی عمران و صنایع و اصول مدیریتی ،ایفای نقش کارشناسان در پروژه های عمرانی را بسیار پر رنگ ساخته است.

از جمله اهداف مورد نظر در طراحی رشته مهندسی مدیریت پروژه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- اعمال صحیح آئین نامه ها و مقررات مربوطه

-ارتقای کیفیت ساخت در پروژه های عمرانی

-ایمنی ، بهداشت ، بهره دهی و صرفه اقتصادی در اجرای پروژه

-مدیریت صحیح عوامل اصلی پروژه شامل هزینه ، کیفیت و زمان

توانایی های فارغ التحصیلان:

مهندسین مدیریت پروژه تخصص های مرتبط با مهندسی عمران،مهندسی صنایع و اصول مدیریت و نظارت بر اجرای پروژه های عمرانی را در دوره تحصیلی خود فرا می گیرند.لذا این کارشناسان در زمینه مهارت های کاربردی و اجرایی مرتبط با سه تخصص فوق توانمند می باشند.

از جمله مهارت های تخصصی کارشناسان این رشته می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- تسلط بر دانش حقوقی پروژه ها

- تسلط بر مقررات ملی ساختمانی و آئین نامه های اجرایی

- آشنایی با امور مالی و حسابداری ویژه

- طراحی اجرایی و نظارت براجرای پروژه

- تسلط بر انجام هماهنگی بین عوامل ذیربط پروژه

- شناخت موثر از مصالح و ماشین آلات

- آشنایی با مقررات اداری مرتبط

- ایجاد دیدگاه مبتنی بر اخلاق مهندسی در اجرای پروژه

- توانایی نقشه خوانی مهندسی

- کسب دید عمیق از ایمن سازی کارگاه ساخت

لینک به دیدگاه

مهندسی مدیریت اجرایی!

دوره كارشناسي ارشد مديريت اجرائي به منظور پرورش كادر مديريت اجرايي بنگاههاي توليدي و خدماتي خصوصي، تعاوني و دولتي و نيز تأمين مدير براي طرحهاي بزرگ عمراني طراحي و ايجاد شده است. برنامه بهبود نظام مديريت در سطح واحدهاي توليدي و خدماتي از طريق رشته مديريت اجرائي، لازمه دستيابي به اهداف خاص آموزشي زير است:

• آماده كردن شركت كنندگان براي قبول وظايف مديريت از طريق آشنايي با آخرين دستاوردهاي دانش مديريت و تقويت قابليتهاي تحليل، ابتكار، خطرپذيري، ارتباطات، تصميم گيري و بالاخره رهبري مؤسسات تابعه.

• ايجاد زمينه جهت ارتباط نزديكتر و موثرتر ميان مديران و كادر مشاوران و كارشناسان مديريت از طريق دستيابي به ديدگاهها و زبان مشترك علمي، در جهت استفاده بهينه مديران از كادر مذكور.

از اينرو انتظار مي رود شركت كنندگان اين رشته مهارتهاي زير را كسب نمايند:

• نگرش علمي به مديريت: اين مهم از طريق آشنائي وسيع با تجربيات دنياي صنعتي و پژوهش هاي معمول در رشته مديريت و نيز پي بردن به اهميت نگرش علمي به مسايل مديريت محقق خواهد شد كه در آنصورت از تفكر يك بعدي، شتاب زدگي در عمل و پيش داوري درباره روشهاي كارآمد مديريت كه از ويژگي هاي نگرش غيرعلمي است پرهيز خواهد شد.

• كسب دانش مديريت: آشنايي مديران با تجربيات كشورهاي صنعتي و نيز تحقيقات انديشمندان مديريت موجب ارتقاء سطح دانش هايي در اين زمينه مي شود و اين امر از سوئي زمينه استفاده مؤثرتر از فنون جديد مديريت را توسط مديران فراهم مي كند و از سوي ديگر ارتباط و همكاري نزديكتري ميان مديران و كارشناسان مديريت ايجاد كرده موجب مي شود كه مديران از مشاوران و كادر ستادي خود بهتر استفاده كنند.

• بهبود مهارت هاي مديريت: منظور از بهبود مهارتهاي مديريت، ايجاد زمينه جهت تلفيق علم و عمل يعني توانائي استفاده عملي از دانش مديريت است. بخش مهمي از برنامه به پرورش مهارتهاي عمومي مديريت و تجزيه و تحليل و چاره جوئي عملي براي مشكلات مديريت سازمانها اختصاص يافته است.

لینک به دیدگاه
سلام

كنترل و و مديريت پروژه به بيشتر رشته هاي مهندسي مربوط ميشه نه تنها صنايع.

به عمران مربوط ميشه چون دروس عمران مثل تحليل سازه ، اجراي متره و برآورد و ... در منابع دروس اين رشته ست . اگه بخوايم كلي در نظر بگيريم كارش در دو بخش كنترل و مديريت پروژه هاي عمراني و همچنين بخش تاسيساتيه و بنا به گفته ي يكي از اساتيدم مي تونم در بخش تاسيسات آب و فاضلابم ايفاي نقش كنيم .

اما مهندسي مديريت اجرايي تا اونجايي كه من اطلاع دارم به رشته مكانيك مربوطه و دروسي مثل ديناميك و انتقال حرارت و طراحي اجزاء و ... در منابع دروس اين رشته است و اين دو رشته از يكديگر مجزا هستند.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام

سلام پیمان جان

در مورد مهندسی اجرایی باید بگم که تلفیقی از 5 رشته مهندسیه(عمران،برق،کامپیوتر،مکانیک،صنایع) که البته کامپیوتر و برق و مکانیک بیشتر اهمیت داره . شما با مشخص کردن گرایش در هر کدوم ازین 5 رشته ، 12 واحد درس اختیاری می گذرونید و در بخش نظارتی مربوط به گرایشتون مشغول به کار میشین .

اطلاعات بیشتر خواستی بگو پیمان جان:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام ...

منم ترم 6 مهندسی مدیریت اجرایی واحد مشهدم ... رشته خیلی خوبیه ... کسی اطلاعات خواست در خدمتیم :icon_gol:

سلام آرماندیس جان!!

خوش اومدی!! :pichak:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
سلام سیندرلا جان(دعوتتو لبیک گفتم):دی.منم که معرف حضورتون هستم پس نیازی به معرفی نیست

لبیک نمی گفتی خونتو می ریختم!:persiana__hahaha:

خوش اومدی حمید جان! :Ghelyon:

لینک به دیدگاه
سلام سیندرلا جان(دعوتتو لبیک گفتم):دی.منم که معرف حضورتون هستم پس نیازی به معرفی نیست

واااااااااوووووووووووو...ببین کی اینجاست...داش حمید گل خودموووون...مقدمت گلبارون:icon_gol::icon_gol::icon_gol:...خیلی خوش اومدی...امیدوارم با فعالیتت تو اینجا بترکونی:a030: آخرش هم نیومدی تهران ببینیمتا:ws44:

600px-MO-supp-Z.svg.png

لینک به دیدگاه

واااااااااوووووووووووو...ببین کی اینجاست...داش حمید گل خودموووون...مقدمت گلبارون:icon_gol::icon_gol::icon_gol:...خیلی خوش اومدی...امیدوارم با فعالیتت تو اینجا بترکونی:a030: آخرش هم نیومدی تهران ببینیمتا:ws44:

600px-MO-supp-Z.svg.png

لینک به دیدگاه

میدونم خیلی خوشالی رضا جان ولی خودتو کنترل کن!! laugh1.gif

لینک به دیدگاه

600px-MO-supp-Z.svg.png

وای ببینید کی اینجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w73:

رضا چرا نگفتی اینجایی زودتر میومدم:ws44:

بچه ها من رضا رو خیلی خیلی دوست دارم:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...