رفتن به مطلب

موضوع پایان نامم چی باشه؟

فاطمه-زهرا

ارسال های توصیه شده

والا ما واسه لیسانس که استادمون بهمون گفت..ینی دلبخواهی نبود..هرچی اون بگه..واسه ارشدم که همینطوره..

پس قطعا نظرشما مهم نیست:ws3:

تنها چیزی که مهمه اینه که ببینی هر استادی روی چ موضوعی کار میکنی و تو با توجه به علاقت بری سمت اون استاد..اما باز هم این استاده که موضوع رو مشخص میکنه...

چه لیسانس و چه ارشد..

البته دولتی که اینطور بود شاید آزاد چیزه دیگه ای باشه من خبر ندارم:ws52:

لینک به دیدگاه
والا ما واسه لیسانس که استادمون بهمون گفت..ینی دلبخواهی نبود..هرچی اون بگه..واسه ارشدم که همینطوره..

پس قطعا نظرشما مهم نیست:ws3:

تنها چیزی که مهمه اینه که ببینی هر استادی روی چ موضوعی کار میکنی و تو با توجه به علاقت بری سمت اون استاد..اما باز هم این استاده که موضوع رو مشخص میکنه...

چه لیسانس و چه ارشد..

البته دولتی که اینطور بود شاید آزاد چیزه دیگه ای باشه من خبر ندارم:ws52:

خب پیشنهادشو دانشجو میده بعد استاد تصمیم میگیره....اگه موضوع پیشنهادی خوب باشه که مخالفتی نمیکنه

لینک به دیدگاه
خب پیشنهادشو دانشجو میده بعد استاد تصمیم میگیره....اگه موضوع پیشنهادی خوب باشه که مخالفتی نمیکنه

واسه ما که اینطوری نبود:ws3:

همه جا حق مارو خوردن:ws3:

لینک به دیدگاه
سلام.

وقت همگی بخیر.

دنبال یک موضوع کاربردی برای پایان نامم میگردم.

متشکر میشم اگه راهنمایی کنید.

برا کارشناسی که تا حدودی موضوع ها کلی هستن و به اونصورت برا تهیه موضوع و ارائه اون اذیت نمیشین

ولی برای ارشد شما باید ببینید در زمینه رشته خودتون به چه تخصصی علاقه دارید و اینکه کاربردی باشه یا بنیادی و یا نظری رو استاد راهنما با موضوع نهایی که براتون مشخص میکنه شما شروع به انجام پایان نامه میکنین

باز هم میگم در اکثر دانشگاه ها بسته به علاقه و تخصص دانشجو داره که تو چه زمینه ای دوست داره فعالیت بکنه و تصمیم نهایی رو برا موضوع استاد راهنما میگیره

ناگفته نمونه در این راه موسساتی هم وجود دارن که کمک های بسیاری در این زمینه (هم سمینار و هم پروپزال) میکنن !!!

لینک به دیدگاه
گرایشم کنترله.

در زمینه ارشد اطلاعات زیادی ندارم که چند چند ولی تخصصایی که دارین رو بگین و همچنین علاقتون رو....شاید بتونم پیشنهاد خوبی بدمhanghead.gif

لینک به دیدگاه
گرایشم کنترله.

درسته من رشته ام برق نیست ولی تا حدودی دستی توی صنعت دارم و بنظر من اگه دوست دارین برای رزمه کاریتون مفید باشه بسته به علاقه و تخصصتون میتونید توی این زمینه ها که بیشتر از سایر تخصص ها در صنت بکار برده میشن کار بکنید (کنترل صنعتی ، ابزار دقیق ، پردازش سیستم های تصویری ، میکروکنترلها و شناسایی سیستم ها و کنترل خطی و غیر خطی)

ناگفته نمونه قصد جسارت به اساتید اهل فن این رشته ندارم و فقط بر حسب تجربه کاری گفتم

موفق باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من پردازش تصویر و بهینه سازی کار کردم ولی تو صنعت ما خیلی کاربردی نیست

دارم روی اسمارت گریدها فکر میکنم.نظرتون در این رابطه چیه؟کاربردیه؟واسه رزومه به دردم میخوره؟

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

هر چند که وقتش گذشته اما من نظرمو میدم شاید به درد کسی که بعدا بیاد اینجا رو بخونه بخوره:5c6ipag2mnshmsf5ju3

ببینید شما میتونید به صورت غالب تو دو حوزه از کنترل کار کنید

اول حوزه کنترل کلاسیک

این حوزه بیشتر شبیه به حوزه درس هایی مثل کنترل خطی،مدرن غیرخطی،چند متغیره، تطبیقی (تا‌ حدودی)، مقاوم و ... هست

درسهایی که پایداری رو برای عملکرد خودشون شرط لازم میدونن

در مورد حوزه کنترل کلاسیک بهتون بگم که الان در مورد سیستم های خطی تقریبا داستان به ته ماجرا رسیده و دیگه کسی نمیتونه زیاد مرز های اونو جا به جا کنه

پس اولین لازمه شما در ورود به این حوزه اطلاعاتی از دانش سیستم های غیرخطی هست (لزومی نداره درس رو پاس کرده باشید ولی بایستی یه چیزایی از مقدماتش بدونید)

حوزه هایی که من پیشنهاد میدم مثل کنترل مقاوم غیرخطی، کنترل تطبیقی تغییر پذیر با زمان، مانیتورینگ، کنترل پیشبین غیرخطی، کنترل غیر خطی سیستم های هایبرید (این رو بورسه الان فقط ازش یه کتاب کلن بیرون اومده و چن تادونه مقاله) و... هست. میتونید به حوزه های روباتیک و علوم زیستی هم وارد بشید و این بخش راه های گریز به اون سمت هست:w16:

دوم حوزه کنترل هوشمند

این حوزه بیشتر شبیه به حوزه درس هایی مثل کنترل فازی، عصبی، بهینه سازی های زیستی، بازشناسایی الگوها، و... هست

این مورد حرف برا گفتن زیاد داره و تازه تازه داره به جاهای خوب میرسه...از تشخیص اثر قرنیه چشم (که برای هر انسان منحصر به فرده) بگیر تا تخشیص دست خط و جعلی بودن امضاها!!!:ws3:

البته این حوزه حوصله هم میخواد و خیلی اوقات کلن به در بسته میخوره!!

اینا رو میشه روش کار کرد، اسمارت گرید ها هم خوبه اما تا جایی که من میدونم بهتره با گیم تئوری تلفیق بشه که یه چیز خوب از توش دربیاد و به قول خودتون رزومه بشه...پردازش تصویر دیگه از حالت کنترلی خارج میشه و به امروزا داره به سمت گرایش هوش و ماشین مصنوعی میره که اگه بهش علاقه دارید به نظرم موضوع خوبیه:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...