رفتن به مطلب

با یک کلیک دسکتاپ خود را قفل کنید + آموزش

saba mn

ارسال های توصیه شده

آموزش کاربردی؛

[h=1]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/h]

اگر نگران اين هستيد كه هنگامي كه رايانه شما روشن است و آن را چند دقيقه ترک مي كنيد شخص ديگري از رايانه شما استفاده كند حتما این آموزش را تا آخر دنبال کنید و با یک کلیک دسکتاپ خود را قفل کنید.

به گزارش

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
؛ حفظ حریم خصوصی برای ما اهمیت ویژه ی دارد و همیشه سعی می کنیم از حریم خصوصی خود محافظت کنیم. شاید هنگام کار با کامپیوتر مجبور به ترک کردن سیستم خود باشید و نمی خواهید در این هنگام رایانه خود را خاموش کنید و در یک بلاتکلیفی قرار می گیرید. و یا شاید در یک هنگام شخصی می خواهد وارد سیستم شما شود و شما زمان آن را ندارید که سیستم خود را خاموش یا قفل نماید بنابراین مجبور هستید سیستم خود را با نگه داشتن دکمه خاموش که بر روی کیس می باشد اقدام به خاموش کردن نماید که این خود برای رایانه مفید نمی باشد و در برخی مواقع اشکالاتی به وجود می آورد. اما یک راهکار بسیار آسان برای کاربران داریم. حال از خود می پرسید که چگونه این کار را انجام می دهید پس همراه دریچه فناوری اطلاعات باشید.

مرحله1: ابتدا در فضای خالی دسکتاپ خود راست کلیک کنید و از منو ظاهر شده New را انتخاب کنید و در منوی کشویی shortcut را انتخاب کنید.

2868733_923.png

مرحله2: بعد از کلیک برروی گزینه shortcut صفحه مربوطه برای شما ظاهر می شود که درون کادر باید عبارتی که در پایین برای شما قرار داده ایم تایپ می کنید.

عبارت زیر را در کادر پیش روی خود وارد کنید

rundll32 user32.dll,LockWorkStation

2868743_875.png

پس از وارد کردن کد بالا در کادر پنجره shortcut برروی Next کلیک کنید. توجه داشته باشید عبارت بالا کپی نماید و عین تصویر وارد نماید.

مرحله3: در صفحه بعدی ابتدا یک نام برای قفل دسکتاپ خود انتخاب کنید و در آخر بر روی Finish کلیک کنید خواهید دید قفل شما بروی دسکتاپ شما ظاهر می شود و با کلیک کردن برروی آن دسکتاپ شما قفل می شود. از این که همراه دریچه فناوری بودید و این آموزش را تا آخر دنبال کرده اید سپاسگذاریم.

لینک به دیدگاه
حتما واسه اینه کسی نتونه استفاده کنه از کامپیوتر :ws3:

آخه من این کارو کردم ک با سوئیچ یوزرم میشه این کارو کرد......منظورم اینه کار خاصی نمیکنه......شایدم من اشتباه ازش استفاده کردم:ws38:

لینک به دیدگاه
آخه من این کارو کردم ک با سوئیچ یوزرم میشه این کارو کرد......منظورم اینه کار خاصی نمیکنه......شایدم من اشتباه ازش استفاده کردم:ws38:

همون کار Lock منوی استارت رو می کنه، اگه یوزرت پسوردت داشته باشه، بدون پسورد نمیشه داخل شد، نه کار خاصی نمی کنه.

حتی کلید ویندوز و L هم همین کار رو می کنه که سریع تره:ws3:

لینک به دیدگاه
همون کار Lock منوی استارت رو می کنه، اگه یوزرت پسوردت داشته باشه، بدون پسورد نمیشه داخل شد، نه کار خاصی نمی کنه.

• :ws3:

لینک به دیدگاه

حالا من یه پست زدم شما غر بزنید :ws3:

مهم نیت ولی چون خلوص نیت نداشته راهش طولانی تر از ما شماست :ws28:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...