رفتن به مطلب

مردم ایران چه نژادهایی دارند؟

ارسال های توصیه شده

مهدی جان، میدانی که برای طرز تفکرت و بیانت احترام ویژه ای قائلم و با بیشتر عقاید و مطالبت موافقم و میدانم که از روی درایتت سخن میگی نه صرفا مثل بعضیا با تعصبات کورکورانه به هر حال متی گرامی جنایات گروههایی رو گفتی که مطمئنم این یکی رو از روی استلال خود نگفتی و تحقیقی در باره اش نکردی و به انچه که شنیده ای و شاید در سایتهای حکومتی است بیان کردی .اگر این گروهها نبودن الان نسل کشی به اوج خود رسیده بود انها فقط حافظ مردمشان بودند و هستند و انها فرزند همان مردمن که بی شک هر خانواده ای در کوردستان فرزند و فرزندانی دارد که در صفوف این قهرمانانند.

برای شناخت بیشتر از انها بد نیست سفری به کوردستان داشته باشی و از نزدیک با مردم حرف بزنی از جنایات اوئل انقلاب که در کوردستان رخ داد جویا شوید از جنگ سه ماهه از تیرباران دسته جمعی مردم بیگناه از به زندان انداختن دختران 14 سال و تجاوز به این دختران و بعدم اعدام کردنشان جویا شوید

من و تو از کفر قاسم فلسطن خبر داریم اما ایا از دهها روستای کوردستان که بدتر از کفر قاسم بودن خبر داریم؟

چند وقت پیش تایپیک جنایات ژاپن رو زده بودی .....مهدی گرامی لطف کن در مورد انفال جستجو کن اما از منابع موثق

انفال ، هلبچه نمونه بارز نسل کشی هستن .

من به هیچ وجه از عملکرد حکومت در قبال کرد ها دفاع نمیکنم اما این به مفهوم دفاع از عملکرد گروه هایی که اشاره شد نیست ، در این زمینه یکی دو مورد کتاب خوندم اما بر اساس اون قضاوت نکردم چون به قول تو این کتاب ها در همین حکومت اجازه نشر پیدا کردن بر اساس صحبت هایی که با دوستان کُردم در دانشگاه گفتم چرا که در تقابل نظامی بین حکومت و گروها گوشت قربونی مردم عادی و غیرنظامی ها بودن، شیوه های مثل استفاده از دختران جوان برای به دام انداختن سربازها یا استفاده از سپر انسانی برای جلوگیری از حملات و شکنجه های بی رحمانه غیرقابل کتمانه چراکه با کسانی که از این جهات صدمه دیدن مواجه شدم ، و نکته آخر هم که بارها تکرار کردم از ایدئولوژی پرهیز کن فرقی نمیکنه چه ایدئولوژی باشه ، خطرناک ترین چیزی میتونه یک انسان رو به یک جنایتکار تبدیل کنه تنها و تنها ایدئولوژی هست.

پ ن: و باز هم نه حقوق کردها نه ترک ها نه فارس ها نه اروپایی ها نه آمریکایی ها و.... فقط حقوق بشر

لینک به دیدگاه
واقعا نمیدونم این خود دراوردنات از کجاست.من بحثی که سندیت تاریخی و واقعی نداشته باشه ادامه نمیدم و قتمو هدر نمیدم نژاد کجا و اکثریت کجا و شرافت کجا؟ چند تا کلمه کلیشه ای رو یک جا قرار دادن سطح اگاهیتونو بالا نمیبره بهتره اول فکر کنید که هر کدام از این کلماتی که فونت درشت گرفتی و به خیالت بحث منطقی رو شروع کردی بدونی که سوای همدیگرن پیشنهاد میکنم اول معانی رو دریاب تعصب رو کنار بذار و بعد بیا پست بده

من در صدد بالابردن سطح آگاهی شما نبودم. شما در جوابیه پست اول اینطور نوشتید:

و جالب اینه جمعیت را چگونه تحریف کردن 5000000 :ws28:حتی از درست بودن امار کوردها هم وحشت زده اند:w02:

جمعیت کوردها 85،000،000 نفر است که بیشترین امار در کشور ترکیه است،ایران، عراق، سوریه ، روسیه، لبنان:ws37:

این شما بودید که به اعلام رقم پرداختید و آمار اعلام کردید. جالب اینجاست که شما از اوّلِ این تاپیک سنگِ «کورد» به سینه می‌زنید و من رو متهم به جبهه گیری و متعصب بودن می‌کنید!!!

معلومه که حتیاز معنی واژه هم پرت هستی دقیقا همون الفاظی رو بکار میبری که حکومت طی چند دهه بکار برده و از حقوق ملتها سر باز زده است.انسان بودن یعنی موجودی که دارای تفکر است موجودی که توان تجزیه و تحلیل دارد

من هیچ ربط و کار با حکومت ندارم. من نه نماینده مردم هستم نه نماینده حکومت.

البته سلیقه ها و عقایدها متمایز است و به سطح اگاهی فرد برمیگردد اما انسان دوستی و ارزش انسانی بودن در این است به یکسانی و برابری معتقد و عملا رعایت کنیم .کدام یکسان بودن با ملت وجود داشته که اینگونه از انسانیت و غیره دم میزنی؟ قدیمیا یادشون بخیر میگفتن اول برادریتو ثابت کن بعد ادعای ارث ،طفره رفتن چیزی رو عوض نمیکنه شماهایی که دم از الفاظ زیبا میزنید عمل کنید بعد ادعا داشته باشید از هر چه بگذریم به درک و وجدان و شرافت خودت واگذار میکنم طی این چند دهه کدام ملت یا به قول شما قوم به اندازه ملت کورد قربانی داده ؟ کدام ملت از ستم از ستم مضاعف به ستوه امده؟کدام ملت پل رهایی ازادگان مردم ایران بوده که به دست...کشته نشوند؟کدام ملت تسلیم ولایت....نشد؟دقیقا خوب میدانی به سر اخر رسیده و نابخردانه با الفاظ بازی میکنی .ما برای حفظ حرمت انسان و انسان بودن خون داده ایم یکسانی تمام انسانها و ملیتها رو پاس داشته ایم و میداریم و همزمان در برابر هر جهل و نادانی و توحش ایستاده و می ایستیم و این هیچگاه برای دشمنان و کینه توزان از کورد خوشایند نبوده و نخواهد بود .

امید است روزی واقعیتها رو دریابی و به نیمه خودت پشت نکنی

من کجای حرفم گفتم که نباید به یکسانی برقرار بشه. اولن باید یک دیالکتیک عملن غیرمنطقی و نامتناهی باید با شما بر سر مباحث اولیه انسانی طی نمود که عدالت چیست! معنایی که از عدالت در ذهن شماست «مخلوطِ تمام‌نمایِ تضعیف نژاد کردی» است. با توجه به انعطاف منطقی شما در این مباحث فکر نمی کنم امیدی به تصحیح این تعصب خشک وجود داشته باشه که بشه با شما منطفی حرف زد.

من به هیچ وجه پایمال کننده حقوق این مردم نیستم. من خودم از این مردمم. اما حرف من این است که کردها هم یکی از نژادهای ایران جدای از تمام نژادهای دیگر هستند که برای آزادی در این چند سال جنگیده‌اند. غرب کشور نه تنها نژاد کرد بلکه متشکل از خیلی نژادهای دیگه است که چندین دهه است که با خیلی از ناعدالتی‌ها دست و پنجه نرم کرده است «اما فقط کوردها نبوده‌اند!!!»

اینکه شما آرای سیاسی خودتون رو می‌خاهید در قالب حق مردم «کورد» با اسانس هر گروه و قشرِ سیاسی در این تاپیک سم‌پاشی کنید دلیل بچه‌گانه‌ای بر «بازی نابخردانه الفاظ» نیست.

دکاردت: «حقیقت را با بی طرفی مطلق و با روحی آزاد از هر گونه تعصب جستجو کنید.»

در ضمن کلی جوابتون رو دادم که اگر پستی زدی و بی جواب ماند گله نکنی

«در یک بحث، بیشترِ مردم پیش از آنکه به دنبال اندیشه باشند، در حال آماده کردن جواب هستند.» جرج ادوارد مور

پیروز باشید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
عزیزم زمانی میشود بحث شما که مطلب از خود شما باشد :whistle:و یا نظری در باره اش داشته و تبادل نظر کنی، گلم این یه مطلب تحریف شده بود که کپی پیست کردین و گذاشتین:ws3:

:w58::icon_redface:ممنونم از گوش زدتون.. يعني انقدر خودمون نميدونيم.. كه اين كپيه..(من كپي ميكنم شما تايپ ميكنيد پس فرقي نيست/) . جهت اطلاع گفتم.!!:ws3:

لینک به دیدگاه
دیاکو اولین پادشاه ماد بود که می شود 2741 سال پیش
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

خواهشا قبل از عنوان حرفی که از دوستان کرد پرستت می شنوی کمی سرچ کن ت

جمعیت کردها در ویکی پدیای کوردی بین 23 تا 35 میلیون

و در ویکی پدیا فارسی 30 تا 38 میلیون تخمین زده شده و انگلیسی 30 تا 35 هزار و در ویکی پیدیای
68 تا 70 میلیون تخمین زده که باز اونی که شما گفتید نشده

(توهم توطئه) یادمه چند سال پیش ترم تابستونه ملایر بودم شهر خیلی کوچکیه ولی همه ی مردمش مطمئن بودن جمعیتش از 500 هزار تا 700 هزاره ولی آمار میگه 185 هزار جمعیت داشته اون سال ای وای وحشت دارن از اعلام آمار درست لر های ملایر مگر نمی دانی لر ها مالکین اصلی این سرزمین هستن(به استناد تاریخ ایلامی ها که در زیر مختصر توضیح دادم) این حرف ها همه اش کشکه مگه صف نونوایی هست که هر که زودتر رسید "زمین متعلق به کسی است که آن را آباد کرده"

ایلامی ها ساکنین اولیه این سرزمین هستن( 4700 سال پیش اولین سلسله ی ایلامی تشکیل شدhttp://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%85_(%D8%AA%D9%85%D8%AF%D9%86)) و به گفته ی یک دکتر تاریخ(که الان اسمش یادم نیست ولی تو سخنرانیش بودم) بنا بر گل نوشته های دوران هخامنشی(همون ها که آمریکا گرو گرفته) در دوران هخامنشی نفوذ ایلامی ها بسیار زیاد بود عکس زیر دلیل وابستگی هخامنشیان به ایلامیان رو با توجه به محل تخت جمشید توضیح می ده

Elam-map-fa.svg

البته فارغ از همه ی این احوالات من که نمی دونم جد 100 ام من میرسه به ایلامی ها یا مغول ها یا پارس ها یا یهودی ها و ... پس برام فرقی ندارن

و قبل از موضع گرفتن و ... می تونی به تاپیک قدیمی من مراجعه تا طرز فکر من رو بهتر متوجه شی

http://www.noandishaan.com/forums/thread115676.html

خب جناب کمی آرامتر و ملایمتر به خودتون مسلط باشید و اینقدر اشکارا کینه توزی خودتو رو نسبت به یک ملتی ابراز نفرمائید، گر چه این نفرت شماها از دید هیچ کوردی پنهان نیست .من ادعا نکردم که دیااکو 9000 سال قبل بود تاریخ ایران رو گفتم که بر خلاف انچه که ادعا میشود 2500 سال نیست.دوستان کرد پرستم؟؟؟جالب شد من از کسی الگو نمیگیرم و انچه که هست عقاید خودم است که با تحقیقات و مطالعه و رودرو شدن با مردمم میگم و نکته مهمتر فکر کنم وطن پرستی بهتر از پرستش دینی باشد که از سر نیاکانم اسیاب خون راه انداختن.

جالبه شما تمام مستنداتان بر روی سرچ کردن گوگل است و درست فرق من و شما در این است من با علم به دیده هاو واقعیتها و نظاره کردن و مطالعات اسناد و کتب تاریخی موثق بیان میکنم و شما بر انچه که در نت میبینی درست عین بازیگر فیلم بایسیکل ران دارین به دور یه دایره ای میچرخید..پیشنهاد میکنم به مطالعه کتاب و اسناد تاریخی موثق بپردازید.

عقایدتان هم هر چه باشد گر بی غرض و بدون تعصب و اهانت به مردمی و ملتی باشد برام محترم است و لا غیر.

لینک به دیدگاه
:w58::icon_redface:ممنونم از گوش زدتون.. يعني انقدر خودمون نميدونيم.. كه اين كپيه..(من كپي ميكنم شما تايپ ميكنيد پس فرقي نيست/) . جهت اطلاع گفتم.!!:ws3:

خب همین دیگه بازم متوجه نشدین تایپ کردن اندیشه یک فرد است .پس تفاوت از زمین تا اسمان است.مهم نیست چند امتیاز و لایک میگیری و یا بری تعداد پستهاتو بشماری مهم عنوان و مطلب و فکر خودت است که در تایپیک و پستی بگنجانی و دیگران رو به مشارکت بگیری ( غیر از پستهای جوراب رنگ پا و شوهرداری و کچل بی دندون و ضعف عاشقی)

لینک به دیدگاه

جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه

چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

ما همه باهم دوستیم. دوستی خوبه :w16: صفا، صمیمیت، انسانیست :ws3: یاد کلاه قرمزی ب خیر :w16: البته این دیالوگ یکی دیگه بود، کهنه رفیقم یاری نمی کنه اسمش رو بگم :icon_redface: شاید پسر خاله :ws3:

لینک به دیدگاه
خب جناب کمی آرامتر و ملایمتر به خودتون مسلط باشید و اینقدر اشکارا کینه توزی خودتو رو نسبت به یک ملتی ابراز نفرمائید، گر چه این نفرت شماها از دید هیچ کوردی پنهان نیست .من ادعا نکردم که دیااکو 9000 سال قبل بود تاریخ ایران رو گفتم که بر خلاف انچه که ادعا میشود 2500 سال نیست.دوستان کرد پرستم؟؟؟جالب شد من از کسی الگو نمیگیرم و انچه که هست عقاید خودم است که با تحقیقات و مطالعه و رودرو شدن با مردمم میگم و نکته مهمتر فکر کنم وطن پرستی بهتر از پرستش دینی باشد که از سر نیاکانم اسیاب خون راه انداختن.

جالبه شما تمام مستنداتان بر روی سرچ کردن گوگل است و درست فرق من و شما در این است من با علم به دیده هاو واقعیتها و نظاره کردن و مطالعات اسناد و کتب تاریخی موثق بیان میکنم و شما بر انچه که در نت میبینی درست عین بازیگر فیلم بایسیکل ران دارین به دور یه دایره ای میچرخید..پیشنهاد میکنم به مطالعه کتاب و اسناد تاریخی موثق بپردازید.

عقایدتان هم هر چه باشد گر بی غرض و بدون تعصب و اهانت به مردمی و ملتی باشد برام محترم است و لا غیر.

در ایتدا من فقط تناقضات حرف های شما را ذکر کردم

من نسبت به هیچ ملتی کینه ندارم (و وقتی برخی دوستانم کرد هستن به هبچ عنوان نمی تونم نسبت به کرد ها کینه داشته باشم) ولی نمی تونم با ملایمت با افکار نژاد پرستی برخورد کنم چه فارس باشه چه کرد باشه چه ترک چه ... (دلیل اینکه گفتم اون تاپیک رو بخونید فهمیدن این موضوع بود!)

عزیز شما می گویید دیاکو اولین هست ولی تاریخ چیز دیگری رو گفته طبق منابع ذکر شده در پست 3 اگر در فهرست پادشاهان ایران بگردی اسم دیاکو هست که همونطور که قبلا گفتم اولین پادشاه ماد هاست

این که شما نمی دونید اسناد الکترونیکی چی هستن و چرا اینقدر رواج دارند بحث دیگری است الان معتبرترین اسناد جهان بر روی اینترنت موجود هستن(اسناد الکترونیکی خزعبلاتی نیستند که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند بلکه مراکزی برای اسناد وجود داره که در صورت تایید صحت توسط کارشناس ثبت می شوند) لازم نیست کتاب کاغذی بخونی وقتی که منابع معتبر وجود دارد در ضمن اگر اسنادتون رو بیان کنید خوشحال میشم چون با تناقضات شدید حرف های شما با حتی ویکی پدیای انگلیسی حدس می زنم این اسناد تخیلی باشند!

هدف من نابودی نژادپرستی است که معمولا نژادپرست ها با من به مشکل برمی خورن

لینک به دیدگاه

نکته ای که درمورد دین و وطن یادم رفت بگم

اينكه بپرسيم ' اگر خدايى وجود ندارد پس هدف از زندگى چيست ' مثل اين است كه بپرسيم ' اگر اربابى وجود ندارد پس من برده چه كسى باشم!؟ '

" دن باركر "

حالا که دین ارزش پرستش نداره چرا باید جایگزینی برایش پیدا کنیم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...