رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ فیزیک

خاله

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت دوستان

از این به بعد سوالات فیزیکی خودتون رو اینجا مطرح کنید بنده سعی میکنم در حد توانم در خدمتتون باشم.

امیدوارم اساتید عزیز هم ما رو یاری کنن.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 6 سال بعد...
  • 2 سال بعد...

سلام روز بخیر یه موشک در فضای خلاء بین ستاره ای موتورهاشو با تمام قدرت روشن میکنه و شروع به شتاب گرفتن میکنه بعد یه مدت مورتورها رو خاموش میکنه آیا این موشک بدلیل شتابی که از قدرت موتورهاش کسب کرده و چون مقاومت هوا وجود ندارد تا ابد سرعتش افزایش پیدا میکنه تا به بینهایت برسه ؟؟؟ و یا اینکه بدلیل اینرسی ناشی حرکت شتابدار در نهایت به یک سرعت معین میرسه و سرعتش از اون بیشتر نمیشه و با اون سرعت به حرکتش ادامه میده؟ اگه اینجوریه چطور میشه این سرعت رو محاسبه کرد ؟ نمودار سرعت - زمان این موشک از لحظه استارت موتورهاش تا اخر چه شکلی هستش ؟ 

با سپاس فراوان 

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام خسته نباشین من می خوام یه چرخ آبی، شبیه آسیاب آبی درست کنم واسه تولید برق، ارتفاع 10 متر، وردی آب 40 لیتر در ثانیه، بیشترین قدرتی که میتونم بگیرم چند اسب بخاره، ممنون میشم راهنماییم کنین?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...