رفتن به مطلب

بخش ویژه کارگروه مجله برق و کامپیوتر(کهربا)

ارسال های توصیه شده

با سلام به همه دوستان عزیز

میدونم شاید خیلی از دوستان از اینکه خیلی دیر این بخش راه افتاد ممکنه گله مند باشن . دلیل این مساله هم وجود یک سری مشکلات فنی برای سایت هست که فعلا نمیتونیم دسترسی خاص به افراد خاص بدیم و با وجودیکه این مساله خیلی میتونه مهم باشه ولی تاکنون موفق به رفع این مشکل نشدیم . از طرفی با توجه به ادغام مجله برق با کامپیوتر و لزوم هماهنگی های بیشتر بین این دو گروه لزوم این بخش خاص مجله برای گفتگوها و مشورت های پیش رو ضروری بود به ناچار مجبور شدیم یک گروه کاربری جدا برای اعضا تعریف کنیم و یک تالار خاص به این گروه تخصیص بدیم.

امیدوارم که بتونیم با کمک و همفکری شما دوستان بتوانیم مجله ای با کیفیت تر و منظم تری داشته باشیم.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 173
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

انگار قسمت شد اولین پست رو خودم بزنم

امیدوارم با راه اندازی این بخش، با هماهنگی بهتر، مجله بهتر از شماره قبلی بشه

مجله تو 36 صفحه ، 18 صفحه برق 18 صفحه کام ، هست

فونت تاهوما هست برای خروجی پی دی اف

اندازه رو معمولا بین 10 تا 12 انتخاب میکنم

صحفه بندی من مثل شماره های قبلی هست

تو پست بعدی یه نمونه کار میگذارم نظرتون رو بگید

با تشکر

لینک به دیدگاه

ممنون پیمان جان. امیدوارم بقیه دوستان هم برای هماهنگیهای بهتر و بیشتر حضور پیدا کنند تا این مجله بتونه جزو بهترینها باشه

در مورد فونت فکر کنم گفته بودم این فونت مناسب مجلات فارسی نیست. بهتره از فونتهای فارسی استفاده کنیم تا هم زیبایی خودش رو داشته باشه و هم به مشکلاتی که تو شماره های قبلی یا مشکلاتی برای تنظیم برای چاپ داشتیم بر نخوریم

لینک به دیدگاه

با سلام

من تا شنبه فرصت دارم روی مجله کار کنم

برنامه های زیادی هست که اگه اجرا بشه و بتونیم اجراش کنیم خیلی به حرفه ای شده مجله کمک کردیم

یکی اینکه بتونیم بخشهای مجله رو با گروههای تخصصی خودش ساپورت کنیم و هیئت تحریریه خودش دارای زیرشاخه های تخصصی متشکل از کاربران تالار باشه که اگه به این مرحله برسیم خیلی پیش میافتیم

یکی تشکیل گروه گرافیکی مجله هست که بعد از ویرایش ، کار صفحه آرایی و جلد مجله رو انجام بدهند

مهمترین چیزی که تو این اعضا باید باشه هماهنگی با هم هست که با تشکیل این قسمت ان شاءالله این مشکل حل خواهد شد

اینکه من چیز زیادی نمیگم به خاطر اینه که دقیقا نمیدونم مشکلات شما کجاست؟اگه بپرسید منم بهتر موضع شما رو متوجه میشم . بهتر میتونم به شما خدمت کنم

درمورد فونت ،احتمالا مشکل از وورد من هست، فقط فونت تاهوما توی خروجی پی دی اف بهم نمیریزه

بقیه فونتها بهم ریختگی پیدا میکنه....

:hanghead:

لینک به دیدگاه

سلام

میشه برای pdf کردن از نرم افزارهای دیگه ای مثل pdffactory هم استفاده کنیم، نرم افزارهای دیگه هم میشه استفاده کرد، فکر نکنم مشکلی از این بابت داشته باشیم.

می تونیم از فونت ها و فرمتی که کنفرانس های داخلی استفاده می کنن، کمک بگیریم. واسه کنفرانس مهندسی برق رو چک کردم، یه سری فونت خودشون گذاشتن، ولی دو تا کنفرانس دیگه از B Nazanin و B Mitra استفاده کردن:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

فعلا یه تاپیک ایجاد کردم واسه مطالب بخش کامپیوتر، که هم مطالب رو اونجا قرار بدیم و هم در موردشون صحبت کنیم:

[h=1]مطالب بخش کامپیوتر مجله[/h]

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام

ببخشید میشه عضای برق رو هم معرفی کنید

با سلام

شرمنده ام بابت تأخیر درحضورم

مشکلاتی هست که اجتناب ناپذیرند.بهرحال....

فعلا من و شما هستیم و یاسر ، این ترتیب قطعا به مرور براساس فعالیت در مجله دستخوش تغییرات میشه .

امروز چشم از اینجا برندارید:a030:

لینک به دیدگاه

یه جلد واسه مجله طراحی کنید

طرحهای خودتون رو بگذارید اینجا تا بهترین رو انتخاب کنیم واسه مجله

اگه تیمی واسه طراحی های گرافیکی مجله هست آمادگی شو اعلام کنه گمان کنم دخترباران و سان شاین باشن:ws38:

لینک به دیدگاه

سلام

اطلاعی از اینکه کدوم وسیله ی مربوط به رشته برق رو روی جلد بزنم، نداشتم واسه همین یه شکل همینجوری گذاشتم. لطفا نظرتونو بگید. دوستان دیگه هم اگه طرحی دارن بذارن. خیلی ممنون

pye3zfgk8fvwm5niht42.jpg

لینک به دیدگاه
سلام

اطلاعی از اینکه کدوم وسیله ی مربوط به رشته برق رو روی جلد بزنم، نداشتم واسه همین یه شکل همینجوری گذاشتم. لطفا نظرتونو بگید. دوستان دیگه هم اگه طرحی دارن بذارن. خیلی ممنون

pye3zfgk8fvwm5niht42.jpg

خسته نباشی سان شاین عزیز...:icon_gol:

طرح جالبیه.

هم کامپیوتری هم برقی

لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر از سان شاین عزیز(اسمشو هنوز نمیدونم)

طرح ساده و زیباست .ممنون از زحمتی که کشیدی

طرح رو با چه برنامه ای زدی؟

جون در نهایت باید چند تا از تیتراژ های مهم رو روی جلد بیارم

لینک به دیدگاه

راستی...

گروه کامپیوتر اگه لطف کنید و منتخب مطالب رو که میخواهید در مجله بیاد رو تویه فایل زیپ و فرمت وورد بفرستید ممنون میشم

من اطلاعات کامپیوتریم ضعیفه و نمیتونم از بین مطالب ، بهترین رو انتخاب کنمhanghead.gif

در ادامه با پیش آمدن بحثها و پرسشها منم بهتر میتونم با شما هماهنگ بشم

چون از ابتدا تنهایی کار کردم کمی با کارگروهی اینجوری اخت نیستم

امیدوارم با کمک و راهنمایی شما دوستان بتونیم بهترین مجله انجمن رو ارائه بدیم

لینک به دیدگاه
با سلام و تشکر از سان شاین عزیز(اسمشو هنوز نمیدونم)

طرح ساده و زیباست .ممنون از زحمتی که کشیدی

طرح رو با چه برنامه ای زدی؟

جون در نهایت باید چند تا از تیتراژ های مهم رو روی جلد بیارم

سلام

خواهش می کنم :icon_gol:

طرح با فتوشاپه، میشه متن اضافه کرد

لینک به دیدگاه

سلام

این یکی از مطالب، ادیتش هم کردیم، دو تای دیگه هم تا ظهر میذارم.

مجله قرار هست یه ستونی باشه یا دوستونی؟

لینک به دیدگاه

سلام

یه نگاه به این بندازید و نظرتون رو بگید...بیشتر نظرم رو ترکیب بندی و قالب هست:a030:

هنوز کمی کارداره

باید فهرست و شکلها رو اضافه کنم

واسه جلد اگه میشه یکی دوتل طرح دیگه هم بزنید تا انتخاب کنیم:ws3:

لینک به دیدگاه
سلام

یه نگاه به این بندازید و نظرتون رو بگید...بیشتر نظرم رو ترکیب بندی و قالب هست:a030:

هنوز کمی کارداره

باید فهرست و شکلها رو اضافه کنم

واسه جلد اگه میشه یکی دوتل طرح دیگه هم بزنید تا انتخاب کنیم:ws3:

خسته نباشی آقا پیمان:icon_gol:

یه مطلب فکر کنم تکرار شده، مطلب خانوم فریور.

برای کلمات انگلیسی هم یه فونت واحد استفاده کنیم، فکر کنم بهتر باشه، به نظر من Times New Roman.

مجله شهرسازی هم خیلی دانلود شده و استقبال ازش خوب بوده، می تونیم ببینیم اونا هم چیکار کردن، مثلا یه چیزی که من دیدم، اینه که توی فضای خالی قبل و بعد مطالب از عکس استفاده کردن، اینم می تونه جالب باشه.

http://www.noandishaan.com/uploads/do.php?id=1490

لینک نمایش آنلاین:

http://www.noandishaan.com/majaleh/shahrsazi/2/

در مورد رنگ پس زمینه هم شاید همون سفید بهتر باشه، حالا دوستان دیگه هم نظر بدن، واترمارک هم میشه استفاده نکرد.

این شماره بندی های مطالب رو هم باید فارسی کنیم.

دومی رو هم میذارم:

لینک به دیدگاه

آهان راستی یادم رفت بگم، دختر باران گفتن که چند ماهی نیستن و نمی تونن انجمن سر بزنن. حالا واسه جلد و گرافیک مجله از دوستان دیگه شاید سامیار (سامیار220) و مجید (majid733) بتونن بهمون کمک کنن. بیشتر پوستر های این تاپیک (نظرسنجی بهترین پوستر برای معرفی یک تالار) هم مال سامیار هست، توی تاپیک زیر هم اولی واسه سامیار هست و دومی مجید:

http://www.noandishaan.com/forums/thread134010.html

ولی خب مجید کامپیوتریه.

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از زحمت همگی :icon_gol:

بنظر منم بهتره watermark نداشته باشه چون نوشته ها یکم قاطی میشه.

فاصله بین دو ستون هم می تونه کمتر باشه.

واسه حاشیه، میشه از یه border مناسبتری استفاده بشه یا اینکه کلا border نداشته باشه.

واسه طرح جلدم، منم موافقم، کارهای آقا سامیار خیلی حرفه ایی هست و اگه بتونن یه طرح بزنن عالی میشه.

آقا پیمان، توی متن غلط املایی داره، بعضی جاها عامیانه صحبت شده و بخصوص فاصله و نیم فاصله ها رعایت نشده (البته می دونم گفتید که بیشتر قالب مد نظرتونه) ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...