رفتن به مطلب

پروژه های دانشجویی و کاری شما

ارسال های توصیه شده

با سلام .

از عزیزان خواهش میکنم پروژه های پایانی خودشونو در این تاپیک معرفی کنند و توضیحاتی در مورد ان بدهند .تا دوستان با کاربرد علم مکانیک بیشتر اشنا بشن .

لینک به دیدگاه

خوب فکر می کنم خودم برای شروع کار و همچنین اشنایی بیشتر دوستان با این تاپیک کارو اغاز کنم .

پروژه پایانی من در البته منو دوستم در مورد انالیز ارتعاش و تنش شافت پمپ سانتریفیوژ بود که البته قبلا یعضی ها این پروژه را انجام داده بودند در هر صورت من انالیز های اونو با نرم افزار انسیس انجام داده که قبلا کسی این کارو نکرده بود .

مراحل کاری من هم این طور بود که با توجه به مشخصات و جنس شافت مدلسازی را انجام دادم .

و نیروهای وارد بر اونو و همچنین باقی قیدها را بر مدل اعمال کردم .برای ارتعاش هم از انالیز ارتعاش ازاد استفاده کردم البته هارمونیک هم انجام دادم . یادمه در اون زمان چون تازه با انسیس کار کرده بودم انقدرها کارم درست و حسابی نشد با این وجود حل استاتیکی و ارتعاشی اونو انجام دادم و استاد مربوطه هم نتونست ایرادی بگیره خدا رو شکر:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...

با درود خدمت همه دوستان.:icon_gol:

پروژه کارشناسی من درباره بخشی از مکانیک شکست یعنی تحلیل رشد ترک به کمک روشهای آزمایشگاهی،تئوری و نرم افزار ANSYS بود.

با توجه به اینکه،مکانیک شکست در ایران از لحاظ منابع فارسی ترجمه شده و اساتید آگاه در این زمینه،کمبود دارد مجبور شدیم 90 درصد از مطالب لاتین و سایت هایی مانند sciencedirect

استفاده کنیم.

به هر حال با وجود مشکلات فراوان،انسیس به ما کمک بسیار زیادی کرد.که آنرا هم خودمان مجبور شدیم یاد بگیریم.

متاسفانه در دانشگاه های ایران،فقط نام استاد راهنما داریم دریغ از یک خط راهنمایی.

این هم قسمتهایی از پروژه من:

به دست آوردن ضریب شدت تنش (stress intensity factor ) با روش های عددی و تجربی با ساخت نمونه CT (COMPACT TENSION) ,تحلیل در ANSYS 11.

ساخت مدل قطعه،تعریف شرایط مرزی و بارگذاری،مش بندی و تعریف ترک.

یافتن تنش ها و نقاط بحرانی،راه های جلوگیری از گسترش ترک و.....

لینک به دیدگاه

سلام

پروژه من در مورد تحلیل تنش در دریچه های فاضلاب شهری به کمک نرم افزار ABAQUS بود که

تحت عنوان یک پروژه تحقیقاتی برای شرکت آب و فاضلاب استان یزد انجام شد. در این پروژه

ما اومدیم انواع دریچه هایی رو که در استان یزد استفاده می شد به طور نرم افزاری مدل

کردیم و تحت بارهای جاده ای و استاندارد مورد تحلیل نرم افزاری قرار دادیم. تحلیل نرم افزاری

به دو دلیل بود یکی اینکه پروژه لیسانسم بود و دوم اینکه تست های آزمایشگاهی هزینه بر

هستند. در ضمن کشورهای جهان برای ساخت دریچه های فاضلاب یا همون manhole cover

استانداردهای خاص خودشون رو استفاده می کنن ولی طبق معمول در ایران هیچ چیزی وجود

نداشت !! سازندگان مختلف هر کدوم برای خودشون یه جوری دریچه تست می کنن !! یکی با

کامیون میره روش ببینه میشکنه یا نه :ws28: یکی دیگه هم روی دریچه ها بلوک سیمانی ول

می کنه ببینه میشکنه یا نه !!! :ws28:

هیچ اصول و منطقی بر ساخت دریچه ها حاکم نیست .

معروف ترین استانداردی که در این زمینه وجود داره استاندارد EN 124 هستش که الان در اروپا

و سایر کشورهای جهان رعایت میشه و در ایران فقط یک سازنده اون هم در استان اصفهان

دریچه های استاندارد تولید می کنه .

طبقه بندی بارگذاری در استاندارد EN 124 به صورت زیر هستش :

A15 ==> بار استاتیکی 15 کیلو نیوتن

B125 ==> بار استاتیکی 125 کیلو نیوتن

C250 ==> بار استاتیکی 250 کیلو نیوتن

D400 ==> بار استاتیکی 400 کیلو نیوتن

و دو طبقه بندی فوق سنگین

E600 ==> بار استاتیکی 600 کیلو نیوتن

F900 ==> بار استاتیکی 900 کیلو نیوتن

البته اگه بخوام بیشتر توضیح بدم خیلی طولانی میشه تا همین جا بسه !! ولی یه نکته الزامیه

اونم این که بیشتر سازندگان داخلی فکر کرده اند چون دریچه فاضلاب چیز مهمی نیست مثل

بقیه کارها می گن بذار بسازیم بره !! کی به کیه ؟ :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
با درود خدمت همه دوستان.:icon_gol:

متاسفانه در دانشگاه های ایران،فقط نام استاد راهنما داریم دریغ از یک خط راهنمایی.

این یکیو هستم !! گل گفتی !

البته استاد راهنمای من خداییش خوب بود ولی بقیه استادا دریغ از یه جو سواد که داشته

باشن !!!

لینک به دیدگاه
سلام.پروژه من در مورد علل خرابي ياتاقان ها و روش هاي جلو گيري از ان است.با تشكر

شما بودید درمورد طراحی یاتاقان فایل خواسته بودید؟

من یه سری فایل گذاشتم ولی کسی پیگیر نشد برا همین ادامه ندادمش

اگه به دردتون میخوره بگید مابقی فایلهارو هم پیدا کنم وبزارم

پروژه کارشناسی من DCS ونحوه کنترل فیلدهای مکانیکی دراون بود

یعنی عملکرد تجهیزات مکانیکی نیروگاه وبررسی اون تحت الارمها وسیگنالهایی که تو محیط کنترلی روش اعمال میشه

درمورد ترموگرافی هم چیزایی درپایان نامه یکی از دوستان نزدیک یادگرفتیم

مراجع فارسی دراین زمینه شاید کفاف یک صفحه مطلب رو نده

درمورد پمپ ها هم با یکی دیگه ازدوستان درمورد نگهداری وتعمیررات نوع خاصی از پمپ های نیروگاهی کارکردیم

ولی فقط به عنوان یادگیری وکمک بود حضورم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

پروژه من :

امکان سنجی استفاده از سیستم تهویه در تونل 2 کیلومتری جاده یاسوج-بابامیدان بوسیله انرژی خورشیدی.

این تونل 2010 متر طول داره که در منطقه ای کوهستانی قرار داره و باید این موضوع رو تحقیق کنم که آیا امکان این کار هست یا نه!! یعنی اینکه اون منطقه چقدر انرژی خورشید رو دریافت میکنه و آیا این انرژی جوابگو هست یا نه.. اگه هست چند کلکتور خورشیدی نیاز هست.. چه نوع کلکتوری نیاز هست. چند جت فن نیاز داریم.

استادم خوب راهنماییم میکنه. ضمن اینکه استادم واقعا با سواده.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

فعلا موقعیت منطقه رو بدست آوردم و الان دارم یه کتاب رو مطالعه میکنم که در مورد انرژی خورشیدیه. یه سری روابط که با توجه به موقعیت جغرافیایی مقدار انرژی دریافتی منطقه رو میده.

فعلا تا همینجا پیش رفتم. باید تا اول مهر تحویل بدم.

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام

پایان نامه ی دوره ی لیسانس من هم در مورد بررسی ارتعاشات در ماشینکاری (Investigation of vibration in machining) بوده.

اینم پیش گفتاری در مورد این پروژه::a030:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...