رفتن به مطلب

مفهوم اين كاريكاتور

ارسال های توصیه شده

ممنون از دعوتتون:w16:

به نظر من این مرده به زندگی امیدواره که داره با اب دادن به درخت اینو نشون میده

ولی با بستن طناب به گردنش ناامیدیشو نشون میده:ws37:

کلا وقتشو بی خودی هدر میده همین

لینک به دیدگاه

فک کنم منظورش اینه که زندگیش به درخت بستگی داره و با دور شدن از درخت طناب دار کشیده میشه و زندگی دیگه وجود نداره . در کل اهمیت درخت در ادامه زندگی ادماست .

لینک به دیدگاه

اول اینکه متشکرم بابت دعوت

من فکر میکنم اقاهه داره به درخت اب میده و به زندگی امیدواره

ولی از اونطرف داره سیگار میکشه و به محیط زیست اسیب میرسون اون طناب هم ینی اینکه

داره خودش به خاطر سیگار کشیدن با طناب خودشو و درختو نابود میکنه.:ws3:

لینک به دیدگاه

با اینکه میدونه ممکنه با رشد درخت زندگیش از بین بره بازم داره به درخت محبت میکنه و باعث رشدش میشه :ws37:

بعضی وقتا از این اتفاقا میوفته با اینکه میدونی محبتت باعث نابودیت میشه ولی بازم دست از محبت برنمیداری

لینک به دیدگاه

نا امیدی و پوچی و بی تفاوتی انسان

البته برداشت ها متفاوته ولی اولین چیزی که با دیدن عکس به ذهنم رسید همین بود چون کاملا آگاهانه داره اینکارو میکنه

لینک به دیدگاه

زندگی پوچ و بی هدفه. این ما هستیم که در تلاش هستیم تا معنا و مفهومی به زندگی ببخشیم. رشد درخت معادل نابودی این آدمه. وی تصمیم می گیره با خلق معنا و مفهومی که همان رشد درخت است زندگی کنه ولی این تصویر نشون میده که زندگی به ظاهر با معنا و مفهوم انسان داره او را قدم به قدم به مرگ میکنه. مرگی که در حقیقت یک خودکشی کلاسیک است.

لینک به دیدگاه
آبیاری درخت یعنی رشد درخت یعنی ارتفاع گرفتنش از زمین و حلق آویز شدن تدریجی مرد.

میدونم. منظورم این بود چرا باید اصلا از اول طناب دار مرد به درخت وصل باشه که با اب دادن به درخت درحقیقت باعث مرگ خودش بشه. والا اینکه واضحه چون طناب گردن مرد به درخت وصله بارشد تدریجی اش باعث حلق اویز شدن مرد میشه.

لینک به دیدگاه
میدونم. منظورم این بود چرا باید اصلا از اول طناب دار مرد به درخت وصل باشه که با اب دادن به درخت درحقیقت باعث مرگ خودش بشه. والا اینکه واضحه چون طناب گردن مرد به درخت وصله بارشد تدریجی اش باعث حلق اویز شدن مرد میشه.

توضیح این موضوع برمیگرده به برداشت شخصی خودتون. من برداشت شخصی خودم را داشتم که در پستم توضیح دادم.

لینک به دیدگاه

همه براداشت های دوستان درست و به جا بود

فقط من نفهمیدم اون پیپی که تو عکس هست معنیش چیه؟:ws38:

اخه هرجا تو عکسا یه سیگار باشه به عکسه ربط پیدا میکنه:ws52:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

کاریکاتور سنگینیه...از کجا پیدا کردی؟:ws3:

ببین یه بخش مفهومش برمیگرده به زندگی...شخصی در زندگیش برای انجام کاری تمام عمرش رو میذاره ولی اون کار با به ثمر نشستن تمامی زحماتش رو به باد میده!

ولی نکته ای که توجه من رو بهش معطوف کرده پای راستشه که اونو با تکه نخی بسته....:ws38:

شاید این کار مفهوم پدر و پسر رو تو جوامع مدرن نشون بده...پدر یک عمر زحمت میکشه تا بچه اش رو بزرگ کنه و پسر تنها منتظره تا پدر سرش رو بذاره زمین و مال و اموالش رو صاحب بشه.اون طنابی هم که به پاش بسته نشونه همین حکمه...یعنی این مرد همین بلا رو سر پدر خودش آورده...:icon_redface:

لینک به دیدگاه
کاریکاتور سنگینیه...از کجا پیدا کردی؟:ws3:

ببین یه بخش مفهومش برمیگرده به زندگی...شخصی در زندگیش برای انجام کاری تمام عمرش رو میذاره ولی اون کار با به ثمر نشستن تمامی زحماتش رو به باد میده!

ولی نکته ای که توجه من رو بهش معطوف کرده پای راستشه که اونو با تکه نخی بسته....:ws38:

شاید این کار مفهوم پدر و پسر رو تو جوامع مدرن نشون بده...پدر یک عمر زحمت میکشه تا بچه اش رو بزرگ کنه و پسر تنها منتظره تا پدر سرش رو بذاره زمین و مال و اموالش رو صاحب بشه.اون طنابی هم که به پاش بسته نشونه همین حکمه...یعنی این مرد همین بلا رو سر پدر خودش آورده...:icon_redface:

به نظرم همین درسته:a030:دقیقا همینه .:w16:پیپ دستش هم داره روزمرگی وبیخیالی رو نشون میده که در حقیقت گاهی یه فرزند با کارهای روزمره ومعمولش زحمات یه پدر رو به باد میده. دقیقا طناب به پاش یعنی یه موقع خودش درخت بوده وبا طنابش پدرش رو نابود کرده حالا اون طنابه هنوز بهش وصله.(الت قتل در محل جنایت باقی مانده:ws3:) ولی چون از شاخه اش وصل بوده به نظرم نقاش باید اون طناب رو به جای پاش رو دستش میکشید :ws38:

لینک به دیدگاه
به نظرم همین درسته:a030:دقیقا همینه .:w16:پیپ دستش هم داره روزمرگی وبیخیالی رو نشون میده که در حقیقت گاهی یه فرزند با کارهای روزمره ومعمولش زحمات یه پدر رو به باد میده. دقیقا طناب به پاش یعنی یه موقع خودش درخت بوده وبا طنابش پدرش رو نابود کرده حالا اون طنابه هنوز بهش وصله.(الت قتل در محل جنایت باقی مانده:ws3:) ولی چون از شاخه اش وصل بوده به نظرم نقاش باید اون طناب رو به جای پاش رو دستش میکشید :ws38:

خدا خیرت بده پری جونم دغدغه من که همون پیپ هست رو برطرف کردی

کاملا نظر شما اقا امین درسته:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...