رفتن به مطلب

انجام پروژه متره و براورد و رفع اشکال ان

ارسال های توصیه شده

با سلام.

در این تاپیک قصد داریم نقشه هایی رو برای متره براورد قرار بدیم و اگه دوستان علاقه داشتن این نقشه ها رو شروع به متره و براورد میکنن و در همین تاپیک رفع اشکال میکنیم. (با همکاریه هم ) :w16:

لینک به دیدگاه

این یه نقشه مسکونی که مهندس جعفری زحمتشو کشیدن . شروع کنیم. ؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
این یه نقشه مسکونی که مهندس جعفری زحمتشو کشیدن . شروع کنیم. ؟

سلااااااام...

ممنونم زحمت کشیدید...:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام.

من یه نقشه پیدا کردم فک کنم برای متره کردن مناسب باشه این لینک اتوکد :

مهندس جعفری یه نقشه ها رو نگاه میکنید اگه مناسبه شروع کنیم ؟

لینک به دیدگاه

خب اول از هر كاري بايد يه فرم ريز متره توي اكسل درست كنيد و ستونها شامل: (رديف / شرح / تعداد / طول / عرض / ارتفاع / وزن واحد / واحد / جز / كل / ملاحظات)باشد . البته اين فرم ميتونه سلسقه اي هم باشه.

لینک به دیدگاه

اينم يه فرم كه براي يكي از پروژه ها درست كرده بوديم ولي در كل ميتونه تغييراتي باشه سليقه اي هست.

لینک به دیدگاه

فصل 1 كه مربوط به تخريب هست...فصل 2 هم عمليات خاكي بادست... فصل 3 عمليات خاكي با ماشين... خب در نظر ميگيريم كه تخريبي وجود نداره پس فصل اول نداريم... حالا با توجه به عرض پي كني كه آيا ماشين آلات ميتونن يا نه بايد از فصل 2 يا 3 استفاده كنيم.خب يه نگاه به نقشه پي كني بندازيم و برگرديم.نظر خانوم مهندس چيه؟

لینک به دیدگاه
فصل 1 كه مربوط به تخريب هست...فصل 2 هم عمليات خاكي بادست... فصل 3 عمليات خاكي با ماشين... خب در نظر ميگيريم كه تخريبي وجود نداره پس فصل اول نداريم... حالا با توجه به عرض پي كني كه آيا ماشين آلات ميتونن يا نه بايد از فصل 2 يا 3 استفاده كنيم.خب يه نگاه به نقشه پي كني بندازيم و برگرديم.نظر خانوم مهندس چيه؟

عرض 7.5 هستش، به نظر من میشه با ماشین خاکبرداری کرد(چون اینجا همچنین عرض هایی رو با ماشین خاکبرداری میکنن. اگه اشتباه نکنم. ) ؟ ولی تو فهرست بها ننوشته عرض باید چقد باشه ! حداقل عرض چقده ؟ عرض یه ذره بیش تر از بیل مکانیکی باشه کافیه ؟

لینک به دیدگاه

عرض قسمتهاي مختلف پي 0.8 و1.1و1.2 و 1.6هست كه همه رو با بيل مكانيكي ميكنيم ، عمق هم فرض ميكنيم كه 0.8 باشه .خاك هاي بين پي ها هم حفظ ميكنيم با فرض اين كه نيازي به تعويض و كوبيدن نباشه.البته جنس زمين هم بايد مشاور نظر بده. فرض ميكنيم 50 درصد سخت و 50 درصد سنگي باشه. حالا ميريم سر آيتمهاي مورد استفاده و متره.خانم شما بگو چه آيتمهايي رو استفاده كنيم و چطور جدول متره رو پر كنيم.ميتوني فايل اكسل پر شده رو لينك كني چك كنم و اگه نياز داشت تغيير بدم بعد من لينك كنم.خوبه اين روش.؟

لینک به دیدگاه
عرض قسمتهاي مختلف پي 0.8 و1.1و1.2 و 1.6هست كه همه رو با بيل مكانيكي ميكنيم ، عمق هم فرض ميكنيم كه 0.8 باشه .خاك هاي بين پي ها هم حفظ ميكنيم با فرض اين كه نيازي به تعويض و كوبيدن نباشه.البته جنس زمين هم بايد مشاور نظر بده. فرض ميكنيم 50 درصد سخت و 50 درصد سنگي باشه. حالا ميريم سر آيتمهاي مورد استفاده و متره.خانم شما بگو چه آيتمهايي رو استفاده كنيم و چطور جدول متره رو پر كنيم.ميتوني فايل اكسل پر شده رو لينك كني چك كنم و اگه نياز داشت تغيير بدم بعد من لينك كنم.خوبه اين روش.؟

البته كلا بايد تا -1.20 خاكبرداري انجام بشه بعد پي كني انجام بشه.

مگه کلا خاکبرداری نمیکنن. ! پس قضیه قسمت هایی که گفتید خاک هاش بمونه چی میشه ؟

روشتون روش خیلی خوبیه ! :w16::a030:

من ایتم هامو مینویسم با عددام براتون میزارم ولی یه ذره طول میگشه.

ممنونم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من فصل سوم رو نگاه کردم و به نظرم این ایتم ها مورد نیاز بود . ولی اندازه فاصله های اخر رو نمیدونستم چند بذارم خالی موند .

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...