رفتن به مطلب

نقش plc در مدیریت انرژی موتورخانه های صنعتی و مسکونی

ارسال های توصیه شده

با سلام

چند وقتی هستم خودم رو درگیر مسائل پی ال سی کردم و چون رشته برق رو نخوندم و از دیجیتال و آنالوگ و مدار فرمان سر در نمی یارم همون خاطر بیشتر مفاهیم و مثال ها در پی ال سی با این همه تکرار و تمرین برام گنگ هست. ولی الان متوجه شدم که این پی ال سی در مبحث تاسیسات ساختمانی و صنعتی خیلی پر کاربرد و مهم هست.که بیشتر کنترل هوشمند ساختمان یا (bms) نامیده می شن. در مبحث bms کلیه اقلام آماده هستند یعنی لازم نیست شما برنامه نویسی بکنید مثلا شرکت هایی هستند که یک سیستم رو طراحی کردند مخصوص اندازه گیری دما اتاق یا دمای آب رفت و برگشتی در موتورخانه حرارت مرکزی و .... .

الان بحث اینجاست که وقتی ذر یک موتورخانه صنعتی یا در یک سیستم تاسیساتی کارخانه ای هستیم بخاییم برنامه ای بنویسیم و جاهایی سنسور گذاری کنیم کدام برنامه بیشتر برای ما راحت تر خواهد بود؟

من بعد یه مدت تحقیق احساس می کنم logo جوابگوی برنامه نویسی برای کارهای تاسیساتی کوچک و متوسط و مدیریت انرژی در موتورخاه ها باشه. هم ساده تر هست هم کار باهاش سریعتر.

نظر دوستان و اساتید چیه لوگو چجوریاست؟

لینک به دیدگاه
با سلام

چند وقتی هستم خودم رو درگیر مسائل پی ال سی کردم و چون رشته برق رو نخوندم و از دیجیتال و آنالوگ و مدار فرمان سر در نمی یارم همون خاطر بیشتر مفاهیم و مثال ها در پی ال سی با این همه تکرار و تمرین برام گنگ هست. ولی الان متوجه شدم که این پی ال سی در مبحث تاسیسات ساختمانی و صنعتی خیلی پر کاربرد و مهم هست.که بیشتر کنترل هوشمند ساختمان یا (bms) نامیده می شن. در مبحث bms کلیه اقلام آماده هستند یعنی لازم نیست شما برنامه نویسی بکنید مثلا شرکت هایی هستند که یک سیستم رو طراحی کردند مخصوص اندازه گیری دما اتاق یا دمای آب رفت و برگشتی در موتورخانه حرارت مرکزی و .... .

الان بحث اینجاست که وقتی ذر یک موتورخانه صنعتی یا در یک سیستم تاسیساتی کارخانه ای هستیم بخاییم برنامه ای بنویسیم و جاهایی سنسور گذاری کنیم کدام برنامه بیشتر برای ما راحت تر خواهد بود؟

من بعد یه مدت تحقیق احساس می کنم logo جوابگوی برنامه نویسی برای کارهای تاسیساتی کوچک و متوسط و مدیریت انرژی در موتورخاه ها باشه. هم ساده تر هست هم کار باهاش سریعتر.

نظر دوستان و اساتید چیه لوگو چجوریاست؟

انتخاب نوع plc بستگی به نوع و تعداد ورودی- خروجی ها - میزان هزینه داره. plc لوگو زیمنس هم انواع مختلفی داره شما میتونید بستگی به کارتون از شرکتهای دیگه مثل ال جی ,امرن یا دلتا هم استفاده کنید که قیمتی کمتر دارن . الان سیستم شما ورودی-خروجیهایی که قراره کنترل کنه چیا هستن فکر نکنم تعداد بالایی بخواهید

لینک به دیدگاه
انتخاب نوع plc بستگی به نوع و تعداد ورودی- خروجی ها - میزان هزینه داره. plc لوگو زیمنس هم انواع مختلفی داره شما میتونید بستگی به کارتون از شرکتهای دیگه مثل ال جی ,امرن یا دلتا هم استفاده کنید که قیمتی کمتر دارن . الان سیستم شما ورودی-خروجیهایی که قراره کنترل کنه چیا هستن فکر نکنم تعداد بالایی بخواهید

با سپاس

من پروژم طراحی یه موتورحانه هست که تموم شده و مواردی که می خام کنترل کنم اینا هستند:

1: دود دودکش های دیگ آبگرم ام رو با یه دمپر کنترل می کنم

2: دمای لوله های آبگرم رفت و برگشتم رو کنترل می کنم

3: یه سنسور خارج ساختمان میزارم

شاید برای چیلر هم یه سنسوری بزارم

ک

لا اینا هستند فکر کنم بشه با لوگو جواب گرفت.

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
با سپاس

من پروژم طراحی یه موتورحانه هست که تموم شده و مواردی که می خام کنترل کنم اینا هستند:

1: دود دودکش های دیگ آبگرم ام رو با یه دمپر کنترل می کنم

2: دمای لوله های آبگرم رفت و برگشتم رو کنترل می کنم

3: یه سنسور خارج ساختمان میزارم

شاید برای چیلر هم یه سنسوری بزارم

ک

لا اینا هستند فکر کنم بشه با لوگو جواب گرفت.

سلام

کارتو راه انداختی؟

لینک به دیدگاه
خو من تازه دیدم:ws3: icon_pf%20%2834%29.gif

به سلامتیhapydancsmil.gif

با همین لوگو تحویل دادی؟

نه استادمون نزاشت گفت نمی خاد ..منم فقط در مورد کنترل ها توضیح دادم .. و چجوری کنترل کنیم با ذکر مثال

من فقط پروزه درس کنترل تاسیسات رو با زیمنس نوشتم ..

ئو تا پروژم هم اینجاست...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...