رفتن به مطلب

فرارمغزها

pary naz

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان:icon_gol:

امروزه جوانان بسیاری کشورخودرا ترک میکنند و کشور خود را از استعداد وهوش وذکاوت وتوانایی های خود محروم میکنند. به قول معروف با مسئله فرار مغز ها مواجه هستیم.

هدف تاپیک:

بررسی مسئله فرار مغزها" علت ها ونتایج ان برجامعه

بررسی وظایف جامعه برای جلوگیری از این مسئله

بررسی وضعیت جوانان پس از خروج از کشور

بررسی راهکارهای پیشنهادی برای جلوگیری فرار مغزها

اما یه سوال مهم:

ایا با شرایط فعلی شما به خروج از کشور فکر میکنید؟در صورت به وجود امدن چه تغییراتی از این فکر بیرون خواهید امد ؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 70
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با اینکه گربه دستش به گوشت نمیرسه اما به هیچ وجه نمیگم پیف پیف بلکه به ضرس قاطع عرض میکنم به به ، عاقا موقعیتش رو داری لحظه ای تأمل جایز نیست مغزتو بردار و فرار کن پشت سرت رو هم نگاه نکن

لینک به دیدگاه

یکی از دلائل فرار مغز ها اینه که اونا نمیتونن با القائات دیگرانی که هیچ حقی در زندگیشون ندارن زندگی کنن.

دلیل دومش اینه که اینجا امکان رشد ندارن

یه دلیلشم اینه که نمیتونن با باور های خودشون زندگی کنن.

در ضمن تحمل بی عدالتی و نابرابری های فزاینده رو هم ندارن.

لینک به دیدگاه
یکی از دلائل فرار مغز ها اینه که اونا نمیتونن با القائات دیگرانی که هیچ حقی در زندگیشون ندارن زندگی کنن.

موجز و مفید

همین دلایل برای رفتن کافیه:w16:

لینک به دیدگاه

#800080]

1453277]یکی از دلائل فرار مغز ها اینه که اونا نمیتونن با القائات دیگرانی که هیچ حقی در زندگیشون ندارن زندگی کنن. در کشور دیگه ای هم که برای رفتن انتخاب میکنن باید طبق قوانین انجا عمل کنن القائات ان کشوررو بپذیرند.

دلیل دومش اینه که اینجا امکان رشد ندارن درمورد نداشتن امکان رشد قبول دارم ولی حالا به نظرتون چه طور امکان داره تو کشور خودمون هم امکان رشد فراهم بشه؟ به نظرت راهی هست؟

یه دلیلشم اینه که نمیتونن با باور های خودشون زندگی کنن. منظورتون از باور باورهای حاکم بر جامعه هست یا باورهای شخصی فرد ؟؟لطفا بیشتر توضیح بده

:w16::w16:

لینک به دیدگاه

اگه یک سوم هزینه ای رو که صرف فوتبال میشه صرف پیشرفت علم وکمک برای پیشرفت جوانان ودانشجویان میشد اوضاع خیلی فرق میکرد.

ما هیچ بودجه ای رو صرف هزینه های پروژه های تحقیقاتی نمیکنیم

وقتی جوانی طرحی علمی داره اگه به نتیجه دادن طرحش مطمئن نباشیم هیچ کمکی بهش نمیکنیم درحالی که کشورهای دیگه به این نتیجه مهم رسیده اند که پیشرفت های علمی هست که میتونه کشورشون رو رشد بده واقتصادشون رو قوی کنه برای همین از تمام طرح های علمی استقبال میکنن.

وقتی یه جوون میبینه که اگه فقط مدرک ایلسش رو بگیره میتونه بره توی دانشگاه خوب تو خارج از ایران تحصیل کنه که حقوق خوبی هم در حین تحصیل دریافت میکنه به قدری خوب که هم میتونه خونه اجاره کنه هم خورد وخوراکش رو تامین کنه هم اینکه پس اندازهم کنه معلومه که به فکر رفتن از کشور می افته. این کشورها انقد زرنگن که تا میفهمن اون دانشجو بااستعداد وتوانایی هم هست چنان شرایطی رو بهش پیشنهاد میکنن که واقعا رد کردن این پیشنهاد کار هرکسی نیست.

در حالی کشور ما میتونه فقط با توجه کردن به دانشجویان واستقبال از طرحهاشون ومیدادن به اونا تمام این جوانان رو جذب کنه.مطمئنا تمام جوانان ایرانی دوست دارن برای کشور خودشون فعالیت کنن وباعث پیشرفت کشور خودشون بشن.

اونایی که رفتن همه به خاطر اینکه نتونستن دیده بشن رفتن:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

چه موضوع خوبی،ممنون از دعوتت

خوب شما ببینید کدام مغز میمونه تو این شرایط

میری دانشگاه سطح سواد بره بالا دریغ از اینکه یه تلاشهای بکنن یه موقعیت های فراهم بکنن برای شکوفا شدن استعدادها

شهریه ها دم به دقیقه گران میکنن امشب میخوابن فردا صبح شهریه اضافه شد

وقتیم فارغ تحصیل میشی تازه مشکلات شروع میشه،کار نیست اگه هم هست به ماها نمیدن کلی برو بگرد از این شرکت به اون شرکت از این اداره به اون اداره کی استخدام میکنه؟

میگن خودت کارآفرینی کن با کدوم پول هرچی هست خرج دانشگاه میشه مگه چیزی میمونه؟

ولی جدای از اینا کاش یه فکر جدی بشه واسه استعدادهامون حیف به خدا برن واسه اجنبی کار کنن؟

اونایم که رفتن انقدر از شرایط خوب اونجا تعریف میکن که میمونی چکار کنی؟

باید قدر این استعدادهارو که اینجان بدونن

لینک به دیدگاه
چه موضوع خوبی،ممنون از دعوتت

خوب شما ببینید کدام مغز میمونه تو این شرایط

میری دانشگاه سطح سواد بره بالا دریغ از اینکه یه تلاشهای بکنن یه موقعیت های فراهم بکنن برای شکوفا شدن استعدادها

شهریه ها دم به دقیقه گران میکنن امشب میخوابن فردا صبح شهریه اضافه شد

وقتیم فارغ تحصیل میشی تازه مشکلات شروع میشه،کار نیست اگه هم هست به ماها نمیدن کلی برو بگرد از این شرکت به اون شرکت از این اداره به اون اداره کی استخدام میکنه؟

میگن خودت کارآفرینی کن با کدوم پول هرچی هست خرج دانشگاه میشه مگه چیزی میمونه؟

ولی جدای از اینا کاش یه فکر جدی بشه واسه استعدادهامون حیف به خدا برن واسه اجنبی کار کنن؟

اونایم که رفتن انقدر از شرایط خوب اونجا تعریف میکن که میمونی چکار کنی؟

باید قدر این استعدادهارو که اینجان بدونن

ایا تا به حال به این فکر افتادی بری ؟ چه شرایطی پیش بیاد از این فکر منصرف میشی؟

به نظرت چه راه های کاربردی برای جلوگیری از این مسئله بحرانی وجودداره؟:w16:

لینک به دیدگاه
من به خارج فکر نمیکنم چون نه امنیت جانی داری نه جوی که داره به درد من میخوره.......ایران رو عشقه :a030:

هیچ جا ایران نمیشه . من به شخصه حتی اگه یه موقع برای تحصیل هم برم حتما به ایران برمیگردم چون واقعا هیچ جا ایران نمیشه ایران وطنمه. :w16:

من همیشه دوست دارم تو ایران زندگی کنم و برای پیشرفت کشورم تلاش کنم:a030:

لینک به دیدگاه
هیچ جا ایران نمیشه . من به شخصه حتی اگه یه موقع برای تحصیل هم برم حتما به ایران برمیگردم چون واقعا هیچ جا ایران نمیشه ایران وطنمه. :w16:

من همیشه دوست دارم تو ایران زندگی کنم و برای پیشرفت کشورم تلاش کنم:a030:

آره بابا هیچ جا امنیت ایرانو نداره تازه بری غربت یه مشکل پیش بیاد کی رو داری بری پیشش؟اینجا دس کم خونواده هستن دوستی رفیقی چیزی:w16:

لینک به دیدگاه
آره بابا هیچ جا امنیت ایرانو نداره تازه بری غربت یه مشکل پیش بیاد کی رو داری بری پیشش؟اینجا دس کم خونواده هستن دوستی رفیقی چیزی:w16:

ازهمه مهمتر اصلا فرهنگشون باما خیلی فرق میکنه هماهنگی باهاشون خیلی سخته. وقتی هم کسی بخواد ماندگاربشه علاوه برغم غربت بایدکلی سختی برای عادت کردن به شرایط جدیدو مردمی با خلقیات جدیدو... بکشه:w16:

لینک به دیدگاه
ازهمه مهمتر اصلا فرهنگشون باما خیلی فرق میکنه هماهنگی باهاشون خیلی سخته. وقتی هم کسی بخواد ماندگاربشه علاوه برغم غربت بایدکلی سختی برای عادت کردن به شرایط جدیدو مردمی با خلقیات جدیدو... بکشه:w16:

والله من باید تا 1ماه دیگه غربت رو تو همین ایران خودمون تجربه کنم خوبیش اینه اینجا هم زبون هست اونجا چی همش باید اوکی اوکی و یس یس راه بندازی :ws3:

لینک به دیدگاه
من قول میدم اگه رفتم برگردم:ws3:

البته خارجیا نمیذارن ولی من هرجور شده میام:ws3:

جاست فور وطنم :w16:

صدرصد نمیزارن برگردی ولی قول بده شبونه در بری برگردی:w16:

زنده باد ایران

لینک به دیدگاه

کاملا موافقم

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

اما یه سوال مهم:

ایا با شرایط فعلی شما به خروج از کشور فکر میکنید؟در صورت به وجود امدن چه تغییراتی از این فکر بیرون خواهید امد ؟

ازین نوع تاپیک ها زیاد دیدم...ولی میبینم که بازم کشش داره اینجور مباحث!

ولی در پاسخ به سوالت...

100% البته به شرطی که هدفم رو مشخص کرده باشم،بستر فراهم باشه و بدونم اونجایی که قراره برم با دید مثبت منو بپذیرن...نه اینکه به دید کارگر افغانی بهم نیگا کنن که هیچی حالیم نی...

در چه صورت از فکرش بیرون میام...

سوال اینه که در چه صورت ایران قابل سکونت میشه؟!!

فکر کنم مهمترین عامل فرهنگه...فرهنگ ایرانیا باید درست بشه...که تقریباً غیر ممکنه...اگر هم ممکن بشه من عمرم کفاف نمیده ببینم اون روزو!:ws3:

ابعاد مختلفی رو میشه بررسی کرد....از لحاظ اقتصادی،اجتماعی،مدنی،سیاسی و ...

متاسفانه تو همشون ضعیفیم...علتش هم نمیدونم...یا از خودمونه یا اینکه از بیرون از ایران این شرایط اعمال شده...به نظرت با فرار مغزها کی سود میبره؟

ایران یا کشورهای مهاجر پذیر؟

میشه ازین جهت به قضیه نگاه کرد که همون کشورهای مهاجر پذیر ایران رو به جهنمی تبدیل کردن تا قشر نخبه و با سوادش برای زندگی بهتر و با کمترین خواستهای اجتماعی تن به سفر به کشورهای مهاجر پذیر بدن...

چه چیزی لذت بخش تر از چیدن میوه از درخت باروره؟

ایران درخت میکاره...ولی متاسفانه تو برداشت محصولش مشکل داره...کشورهای اروپایی و آمریکایی این مشکل رو حل کردن...ایران میکاره...اونا برداشت میکنن.:w16:

نمیشه این پروسه رو متوقف کرد...چرا؟

چون من نوعی هیچوقت نه می خوام و نه میتونم آینده خودمو فدای آینده خاک سیاهی بکنم که شاید یه روزی به من سود برسونه...ریسکش بالاست...وطن من جاییه که توش احساس آرامش و آسایش داشته باشم...:icon_redface:

لینک به دیدگاه
ازین نوع تاپیک ها زیاد دیدم...ولی میبینم که بازم کشش داره اینجور مباحث!

ولی در پاسخ به سوالت...

100% البته به شرطی که هدفم رو مشخص کرده باشم،بستر فراهم باشه و بدونم اونجایی که قراره برم با دید مثبت منو بپذیرن...نه اینکه به دید کارگر افغانی بهم نیگا کنن که هیچی حالیم نی...

در چه صورت از فکرش بیرون میام...

سوال اینه که در چه صورت ایران قابل سکونت میشه؟!!

فکر کنم مهمترین عامل فرهنگه...فرهنگ ایرانیا باید درست بشه...که تقریباً غیر ممکنه...اگر هم ممکن بشه من عمرم کفاف نمیده ببینم اون روزو!:ws3:

ابعاد مختلفی رو میشه بررسی کرد....از لحاظ اقتصادی،اجتماعی،مدنی،سیاسی و ...

متاسفانه تو همشون ضعیفیم...علتش هم نمیدونم...یا از خودمونه یا اینکه از بیرون از ایران این شرایط اعمال شده...به نظرت با فرار مغزها کی سود میبره؟

ایران یا کشورهای مهاجر پذیر؟

میشه ازین جهت به قضیه نگاه کرد که همون کشورهای مهاجر پذیر ایران رو به جهنمی تبدیل کردن تا قشر نخبه و با سوادش برای زندگی بهتر و با کمترین خواستهای اجتماعی تن به سفر به کشورهای مهاجر پذیر بدن...

چه چیزی لذت بخش تر از چیدن میوه از درخت باروره؟

ایران درخت میکاره...ولی متاسفانه تو برداشت محصولش مشکل داره...کشورهای اروپایی و آمریکایی این مشکل رو حل کردن...ایران میکاره...اونا برداشت میکنن.:w16:

نمیشه این پروسه رو متوقف کرد...چرا؟

چون من نوعی هیچوقت نه می خوام و نه میتونم آینده خودمو فدای آینده خاک سیاهی بکنم که شاید یه روزی به من سود برسونه...ریسکش بالاست...وطن من جاییه که توش احساس آرامش و آسایش داشته باشم...:icon_redface:

حرفات واستدلال هات خیلی خیلی جالب بود.حرفات حقیقت رو میگن حقیقتی که خیلی خیلی تلخه:sigh: ماها برای اینکه ثمربدیم باید چیده شدن از دست بیگانه رو ترجیح بدیم چون با یه حقیقت تلخ وطن ارزش این میوه وثمر رو نمیدونه.

ولی نمیشه گفت وطن همان جایی که احساس ارامش داریم همانطور که نمیتونیم بگیم خانواده همان جایی که احساس ارامش داریم درسته تعریف هرکدوم دقیقا همین هست ولی واقعیت شاید یه چیز دیگه باشه. ولی این هم درست نیست که خود را فدای چیزی کنیم که درست نباشد .

زندگی فقط یه بار اتفاق می افته پس بهتره جوری اون رو بگذرونیم که فکر میکنیم درست تره. فقط خدا میتونه کمک کنه همیشه بهترین تصمیم رو بگیریم.:w16:

امیدوارم هرجای این دنیا رفتید سالم وشاد وخوشبخت باشید.:w16::icon_gol:با ارزوی بهترین ها

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...