رفتن به مطلب

ترس از آینده

ENG.SAHAND

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان برای همه این دغدغه ترس از اینده وجود داره درسته

چرا این ترس بوجود میاد آیا خوبه یا مزاحم ادمی هستش

و راهکاری مقابله با اون چیه؟

اصلا چطوری و در چه شرایطی بوجود میاد و چگونه رشد میکنه

؟؟؟

لیست کنین ترس هایی رو که از اینده دارین در مورد زندگی مشترک کارتون اینده مالیتون و راهکارهایی مقابله با اونو هم اگه میدونین بیان کنین و یا در مورد برطرف کردنش از دوستاتون کمک بگیرین

ممنون دوستان:icon_gol:

این جمله هم از علی هستش

"شیرینی آرامش فکر و ایمنی خاطر را، تلخی ترس و برحذر بودن، تیره و کدر می سازد"

لینک به دیدگاه

ترس از اینده تا حدودی با آینده نگری حل میشه به طور مثال عرض میکنم:مثلا مشکل مالی ک اکثر افراد پیری ک در جوانی شغل آزاد داشتن الان با بیمه حل میشه

ولی چیزی ک بشخصه من و نگران میکنه علیل شدن و زمین گیر شدن در پیریه و یا شاید طی حادثه ای در جوانی کلا دوست ندارم محتاج هیچ کس بشم بخصوص اولاد

از چیز دیگه ای از ایندم نمییترسم

آها از شب اول قبر هم میترسم

لینک به دیدگاه
ترس از اینده تا حدودی با آینده نگری حل میشه به طور مثال عرض میکنم:مثلا مشکل مالی ک اکثر افراد پیری ک در جوانی شغل آزاد داشتن الان با بیمه حل میشه

ولی چیزی ک بشخصه من و نگران میکنه علیل شدن و زمین گیر شدن در پیریه و یا شاید طی حادثه ای در جوانی کلا دوست ندارم محتاج هیچ کس بشم بخصوص اولاد

از چیز دیگه ای از ایندم نمییترسم

آها از شب اول قبر هم میترسم

میتونم جملتونو با این کامل کنم که

اینده هر کسی به رفتارش در اکنون بستگی داره کسی که فرصت الانو ازش استفاده میکنه خوب در نتیجه اینده درخشانی خواهد داشت درسته

لینک به دیدگاه
میتونم جملتونو با این کامل کنم که

اینده هر کسی به رفتارش در اکنون بستگی داره کسی که فرصت الانو ازش استفاده میکنه خوب در نتیجه اینده درخشانی خواهد داشت درسته

البته تا حدودی اونم از بعد مادی

از بعد جسمی و پیری دست ما نیست من از فردای خودم چه خبر دارم شتید یه تصادف باعث فلج نخاعی من بشه و یک عمر محتاج کمک دیگرون چیزی ک من واقعا واهمه دارم ازش

لینک به دیدگاه

خب من میترسم

خیلی هم میترسم با این نوسانات قیمت و یه سری مسایل شخصی همیشه اون ترسه قلقلکم میده

گاها میشینم و فکر میکنم که 50 درصد این ترسا بخاطر تصمیم خودم بود و 50 درصدشم که انشالا با شاغل شدن حل میشه

ولی ته همه اینا : توکل به خدا ؛ با تلاشمونو میکنیم تا خدا چی بخواد:دی

لینک به دیدگاه
خب من میترسم

خیلی هم میترسم با این نوسانات قیمت و یه سری مسایل شخصی همیشه اون ترسه قلقلکم میده

گاها میشینم و فکر میکنم که 50 درصد این ترسا بخاطر تصمیم خودم بود و 50 درصدشم که انشالا با شاغل شدن حل میشه

ولی ته همه اینا : توکل به خدا ؛ با تلاشمونو میکنیم تا خدا چی بخواد:دی

افرین این یکیش

تلاش در حال برای ساختن آینده

لینک به دیدگاه
افرین این یکیش

تلاش در حال برای ساختن آینده

ولی با این نوسانات نمیتونی این دوره برنامه داشته باشی

مثلا من خیلی سعی میکنم کمتر خرج کنم اما نمیشه ؛ البته انصافا بنده فست فودامو کم کنم خیلی بهتر میشه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
ولی با این نوسانات نمیتونی این دوره برنامه داشته باشی

مثلا من خیلی سعی میکنم کمتر خرج کنم اما نمیشه ؛ البته انصافا بنده فست فودامو کم کنم خیلی بهتر میشه:banel_smiley_4:

ولی خوب میشه حدس زد با این اوضاع نوسانات بازار چه کاری انجام بدیم که پایه های ایندمونو محکم کنیم

خوب خیلیا هستن تو این اوضاع و احوال با یکم فسفر سوزوندن دارن کسب و کار میکنن :w16:

لینک به دیدگاه
ولی خوب میشه حدس زد با این اوضاع نوسانات بازار چه کاری انجام بدیم که پایه های ایندمونو محکم کنیم

خوب خیلیا هستن تو این اوضاع و احوال با یکم فسفر سوزوندن دارن کسب و کار میکنن :w16:

میشه شما بگی چجوری محکم کنیم؟ اگه منظورت خرید زمینه ما پولشو نداریم

لینک به دیدگاه
میشه شما بگی چجوری محکم کنیم؟ اگه منظورت خرید زمینه ما پولشو نداریم

یکم روش فکر کن من جای شما نیستم و نمی دونم منابع مالیتون در چه حده ولی اینو میدونم که با کار بیشتر و البته با فکر و اینده نگری و کم کردن خرجهای بیهوده و و و .... میشه یکارهایی کرد:w16:

لینک به دیدگاه

خوب ترس از آینده من اول مربوط به سلامتیه. دوست ندارم هیچوقت محتاج و سربار کسی بشم.

بعدش کاره که آیا میابم یا نه

بعدیش هم زندگی آیمدمه که شوهرمون آدم حسابی خواهد بود آیا. اصن شاید بترشیم :ws3:

ولی اولی مهمتر از همشونه

لینک به دیدگاه
خوب ترس از آینده من اول مربوط به سلامتیه. دوست ندارم هیچوقت محتاج و سربار کسی بشم.

بعدش کاره که آیا میابم یا نه

بعدیش هم زندگی آیمدمه که شوهرمون آدم حسابی خواهد بود آیا. اصن شاید بترشیم :ws3:

ولی اولی مهمتر از همشونه

ممنون اومدین

حالا فکر میکنین راه حل روبرو شدن با این ترسها چیه و چگونه برطرف میشه رو این موضوع یکم وقت بزارین راه حلی به نظرتون اومد بیایین و اینجا مطرحش کنین:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

من برای ادامه زندگیم و علی الخصوص زندگی مشترک تصمیمی گرفتم که خب، برای رسیدن ب اون، چشم پوشی میکنم از یک سری از موفقیت هایی ک میتونم توی جایگاه فعلیم ب دست بیارم. برای این تصمیم گیری نزدیک ب یک سال فکر کردم و همه گزینه های رو ب رومو بررسی کردم تا ب این نتیجه و تصمیم رسیدم اما ترسم از اینه ک اون اهدافی ک مدنظرمه رو بهش نرسم

این ترس از بعد روانی خیلی خوب نیست اما باعث میشه اهدافم رو رتبه بندی کنم و برای هر کاری ک میخوام انجام بدم خوب فکر کنم

یک ترس دیگه ام هم از اینه ک نتونم از کارهایی ک الان انجام میدم بعدا استفاده کنم و برای این ترسم راهکاری ندارم :hanghead:

لینک به دیدگاه
سلام

من برای ادامه زندگیم و علی الخصوص زندگی مشترک تصمیمی گرفتم که خب، برای رسیدن ب اون، چشم پوشی میکنم از یک سری از موفقیت هایی ک میتونم توی جایگاه فعلیم ب دست بیارم. برای این تصمیم گیری نزدیک ب یک سال فکر کردم و همه گزینه های رو ب رومو بررسی کردم تا ب این نتیجه و تصمیم رسیدم اما ترسم از اینه ک اون اهدافی ک مدنظرمه رو بهش نرسم

این ترس از بعد روانی خیلی خوب نیست اما باعث میشه اهدافم رو رتبه بندی کنم و برای هر کاری ک میخوام انجام بدم خوب فکر کنم

یک ترس دیگه ام هم از اینه ک نتونم از کارهایی ک الان انجام میدم بعدا استفاده کنم و برای این ترسم راهکاری ندارم :hanghead:

ممنون که اومدین دوست خوبم

نه اون بالا گفتین ترس بعث میشه رتبه بندی کنین اهدافتونو اون ترس نیست اینده نگری با فکره که میتونه در اینده موجب موفقتتون بشه

اما در مورد اخر ببینین مهم اینه که درست ترین تصمیمو بگیرین با مطالعه و کمک از دوستان و سایر منابع تصمیمتونو بگیرین با رعایت تمامی جوانب بعد حرکت کنین حالا به مرور زمان میتونین راهتونو نزدیکتر یا اصلا تغییر بدین شاید در اینده نزدیک فکر کنین غلط بوده راهتون ولی همینکه بدونین نادرست بوده و تغییری در زندگیتون حاصل بشه مهمه و این میشه تجربتون

انسان چون ذاتش با تفکر عجین هستش و هرچه سنش بالاتر میره خوب این تفکرش پخته تر و بهتر میشه و میتونه باتوجه به رشد خودش راهش رو بهتر و سریعتر ادامه بده :w16:

ممنون دوست من :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون که اومدین دوست خوبم

نه اون بالا گفتین ترس بعث میشه رتبه بندی کنین اهدافتونو اون ترس نیست اینده نگری با فکره که میتونه در اینده موجب موفقتتون بشه

اما در مورد اخر ببینین مهم اینه که درست ترین تصمیمو بگیرین با مطالعه و کمک از دوستان و سایر منابع تصمیمتونو بگیرین با رعایت تمامی جوانب بعد حرکت کنین حالا به مرور زمان میتونین راهتونو نزدیکتر یا اصلا تغییر بدین شاید در اینده نزدیک فکر کنین غلط بوده راهتون ولی همینکه بدونین نادرست بوده و تغییری در زندگیتون حاصل بشه مهمه و این میشه تجربتون

انسان چون ذاتش با تفکر عجین هستش و هرچه سنش بالاتر میره خوب این تفکرش پخته تر و بهتر میشه و میتونه باتوجه به رشد خودش راهش رو بهتر و سریعتر ادامه بده :w16:

ممنون دوست من :icon_gol:

اولین موضوعی ک گفتم یعنی ترس از اینکه ب اهدافم نرسم ب این دلیله ک میدونم شرایطی ک برام پیش میاد تاحدودی نا ب سامانه و مدیریتش یکم برام سخت میشه و راهکار مقابله با این ترسم رو هم همون طور ک شما گفتید آینده نگری و برنامه ریزی میدونم

امیدوارم برنامه ریزیام خوب باشه... توکلم ب خداست

ممنون از نظراتتون... با همه شون کاملا موافقم :w16:

لینک به دیدگاه

من آینده ای ندارم که ازش بترسم. همین حالا که دارم زندگی میکنم برام قشنگه. به نظر من هیچکس نمیتونه آینده شو بسازه , چون هیچکدام از فاکتور ها دست خود انسان نیست. آینده همین حالاست . تدارک مسکن و پول و شریک زندگی زیربنای آینده نیست. آینده بستگی به نگاه ما به زندگی داره. هر چقدر تونستم تلاش میکنم ولی کم توقع هستم. به نتیجه هم فکر نمیکنم. کلا میشه گفت : با کمک عقل و تجربه به این نتیجه رسیده ام که شکوه لحظه لحظه زندگی الانم رو به خاطر تصور آینده ای که نامعلوم هست , ضایع نکنم. آینده من همین حالاست و هیچ ترسی هم از هیچ اتفاقی ندارم .

لینک به دیدگاه
من آینده ای ندارم که ازش بترسم. همین حالا که دارم زندگی میکنم برام قشنگه. به نظر من هیچکس نمیتونه آینده شو بسازه , چون هیچکدام از فاکتور ها دست خود انسان نیست. آینده همین حالاست . تدارک مسکن و پول و شریک زندگی زیربنای آینده نیست. آینده بستگی به نگاه ما به زندگی داره. هر چقدر تونستم تلاش میکنم ولی کم توقع هستم. به نتیجه هم فکر نمیکنم. کلا میشه گفت : با کمک عقل و تجربه به این نتیجه رسیده ام که شکوه لحظه لحظه زندگی الانم رو به خاطر تصور آینده ای که نامعلوم هست , ضایع نکنم. آینده من همین حالاست و هیچ ترسی هم از هیچ اتفاقی ندارم .

چجوری به این دیدگاه رسیدید؟

لینک به دیدگاه

اگه یکی به این دیدگاه برسه بسیار عالیه

ممنون اومدین:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...