رفتن به مطلب

محدود کردن لذت‌های طبیعی، زمینه‌ساز گسترش اعتیاد

Mohammad Aref

ارسال های توصیه شده

دبیر علمی بخش علوم پایه هشتمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد، جلوگیری از لذت‌های طبیعی و زمینه‌های ژنتیک را از فاکتورهای بروز اعتیاد دانست و گفت: بیماری‌های روحی و روانی و برخی بیماری‌های مزمن نیز می‌تواند افراد را به اعتیاد بکشاند که باید در جهت رفع آنها حرکت کرد.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا زرین‌دست امروز طی سخنانی در هشتمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد که در محل سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است به برخی از فاکتورهای اعتیاد اشاره کرد و گفت: یکی از این فاکتورها موضوع لذت است که در این میان اگر لذت‌های طبیعی را محدود کنیم لذت‌های غیر طبیعی همچون اعتیاد بروز می‌کند.

وی افزود: فکر، خرید، خوردن، اینترنت، ورزش، بازی کردن و غیره همگی اعتیادهای ساده‌ای هستند که اگر ما جلوی آن را بگیریم ممکن است افراد به اعتیاد دارو روی آورند که در این میان گاهی خانواده و محیط نیز باعث می‌شوند افراد به این سمت حرکت کنند.

زرین دست مساله ژنتیک را یکی دیگر از فاکتورهای اعتیاد دانست و گفت: افراد به علت خاصیت ژنتیکی تمایل بیشتری به اعتیاد دارند و در درمان نیز موضوع ژنتیک تاثیر دارد که در این زمینه می‌توان از طریق ژن‌تراپی افراد معتاد را درمان کرد.

وی افزود: همچنین در موضوع درمان ما به دنبال وابستگی‌های جسمی هستیم در حالی که باید به دنبال درمان و حمایت‌های روانی نیز باشیم.

دبیر علمی بخش علوم پایه هشتمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد خاطرنشان کرد: بیشتر مواردی که می‌تواند ما را به اعتیاد برساند بیماری‌های روحی و روانی و برخی بیماری‌های مزمن است که باید در جهت رفع آن حرکت کرد.

منبع: ایسنا

لینک به دیدگاه
به نظر من اعتیاد به اینترنت و دنیای مجازی اصلا اعتیادساده ای به شمار نمیره تازه داره وضعش از اعتیاد دارویی بدترم میشه!!:ws38:

موافقم. ولی شاید اونایی که گفته قابل کنترل تر باشن تا اعتیاد دارویی. ولی یه چیزی رو من خودم درست متوجه نشدم :ws52:

فکر، خرید، خوردن، اینترنت، ورزش، بازی کردن و غیره همگی اعتیادهای ساده‌ای هستند

حالا ورزش و اینا به کنار، فکر چطوری میتونه اعتیاد به حساب بیاد؟ :ws52:

یه جورایی اعتیاد همه اونایی که گفته یه ضررایی دارن، ولی فکر؟! :ws52:

لینک به دیدگاه
موافقم. ولی شاید اونایی که گفته قابل کنترل تر باشن تا اعتیاد دارویی. ولی یه چیزی رو من خودم درست متوجه نشدم :ws52:

حالا ورزش و اینا به کنار، فکر چطوری میتونه اعتیاد به حساب بیاد؟ :ws52:

یه جورایی اعتیاد همه اونایی که گفته یه ضررایی دارن، ولی فکر؟! :ws52:

به نظر منم معنی نداره:banel_smiley_4: هر انسانی 24 ساعته داره فکر میکنه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...