رفتن به مطلب

دفتر مجله ی برق و کامپیوتر (تالار کامپیوتر)

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت دوستان عزیز:icon_gol:

همونطور که مطلع هستین قرار بر این شد، مجله کهربا که قبلا مجله تخصصی برق بود، از این به صورت مجله ی مشترک برق و کامپیوتر بشه. به نوعی بتونیم از مطالب عزیزان هر دو رشته استفاده کنیم، می تونه در بالا بردن سطح مجله هم بهمون کمک کنه.

امیدوارم دوستان با ارسال مطلب های مفید خودشون و همینطور بیان انتقادات و پیشنهاداتشون ما رو در بهتر شدن مجله یاری بدن.

اعضای هیئت تحریره مجله هم از 6 نفر تشکیل میشه، که سه نفر از تالار برق و سه نفر هم از تالار کامپیوتر هستن. سه نفر تالار کامپیوتر تعیین شد که یکیش خودم هستم.

سایت رسمی مجله رو هم اینجا قرار میدم، می تونین شماره های قبلی رو از روی سایت دانلود کنین، بیشتر با نشریه آشنا بشین:

این هم بخش مجله ی کهربا توی تالار برق هست، که تاپیک های مربوط به مجله در این قسمت قرار داره:

مطالب خودتون رو می تونین از همین امروز برای ما ارسال کنین:

:100:

مطالب
با اسم خودتون داخل مجله چاپ میشه

به مقالات برتر امتیازات ویژه ای تعلق می گیره

مطالب رو هم با
پیام خصوصی
برای من ارسال کنین

هر گونه پیشنهاد یا انتقادی در مورد مجله، قالبش، محتوا و هر چیزی که به مجله مربوط میشه رو می تونین توی همین تاپیک مطرح کنین یا با پیام خصوصی برای من ارسال کنین، به شدت استقبال می کنیم.

دوستانی هم که علاقه مند به همکاری هستن، می تونن توی این تاپیک عنوان کنن یا به من اطلاع بدن. سعی می کنیم از تمام این دوستان برای بهتر کردن مجله استفاده کنیم.:a030:

لینک به دیدگاه
سلام...

به امید موفقیت...

درموردچگونگی مطالب هم توضیح میدین؟دسته بندی خاصی داره؟محدودیت ها و ویژگی هاش..؟:icon_gol:

سلام

ممنون:icon_gol:

فعلا که محدودیت خاصی تعریف نشده، هر چیزی زیر مجموعه مهندسی کامپیوتر می تونه باشه. اگه هم محدودیتی هم بخوایم بذاریم، حتما به پست اول تاپیک اضافه می کنیم.

اگه تعداد مطالب ارسالی زیاد باشه، می تونیم دسته بندی هم انجام بدیم، ولی شاید توی شماره های اول نشه اینکار رو کرد.

درباره ویژگیش هم یه مجله ی علمی هست دیگه، زبانش باید رسمی باشه و فرمت یه مطلب علمی رو داشته باشه.

این تاپیک واسه همینه دیگه، که پیشنهادهای دوستان رو بشنویم و از نظراتشون استفاده کنیم. :a030:

لینک به دیدگاه

سلام

مرسی :hapydancsmil:

یه سوال

میتوینیم مثلا آموزش فتوشاپ یا هر نرم افزار دیگه ای رو توی مجله قرار بدیم (مثلا بخش بندی بشه .هر بخش داخل یک شماره)و اینکه از مطالب سایت که میدونیم مفیده و خودمون قبلا قرار دادیم میتونیم داخل مجله قرار بدیم؟؟

مقاله هایی که قرار میدیم باید با ذکر منبع باشه؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام

مرسی :hapydancsmil:

یه سوال

میتوینیم مثلا آموزش فتوشاپ یا هر نرم افزار دیگه ای رو توی مجله قرار بدیم (مثلا بخش بندی بشه .هر بخش داخل یک شماره)و اینکه از مطالب سایت که میدونیم مفیده و خودمون قبلا قرار دادیم میتونیم داخل مجله قرار بدیم؟؟

مقاله هایی که قرار میدیم باید با ذکر منبع باشه؟؟:ws52:

سلام

خواهش می کنم.

خب الان که بیشتر می خوایم ببینیم چه پیشنهاد هایی وجود داره، براساس اونا با اعضای هیات تحریریه تصمیم بگیریم، که مطالب به چه شکل باشه.

اینم می تونه به عنوان یه پیشنهاد باشه، منظورتون اینه هر شماره اختصاص به یه موضوع بدیم؟

آموزش نرم افزار هم می تونیم داشته باشیم، مثلا یه ترفند های خاصی از فتوشاپ باشه که جذابیت داشته باشه. اما اینکه بخوایم یه نرم افزاری رو کامل آموزش بدیم خب نمیشه، چون فصل نامه هست، بین هر شماره ای هم چند ماه فاصله میفته.

اگه مطلب یا مقاله مال خودتون نیست (خودتون ننوشتین) باید منبع رو هم ذکر کنین.:a030:

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون:icon_gol:

فعلا که محدودیت خاصی تعریف نشده، هر چیزی زیر مجموعه مهندسی کامپیوتر می تونه باشه. اگه هم محدودیتی هم بخوایم بذاریم، حتما به پست اول تاپیک اضافه می کنیم.

اگه تعداد مطالب ارسالی زیاد باشه، می تونیم دسته بندی هم انجام بدیم، ولی شاید توی شماره های اول نشه اینکار رو کرد.

درباره ویژگیش هم یه مجله ی علمی هست دیگه، زبانش باید رسمی باشه و فرمت یه مطلب علمی رو داشته باشه.

این تاپیک واسه همینه دیگه، که پیشنهادهای دوستان رو بشنویم و از نظراتشون استفاده کنیم. :a030:

ممنونم.

منظورم از ویژگی ها،این بودش که مطالب حتما باید نتیجه فعالیت های شخصی یا متون ترجمه شده باشه یا نه..محدودیتی نداره؟

بعداینکه کلیت مطالب محوریت موضوعی دارن یانه..مثلا بخش بندی سخت افزار و نرم افزار و ...؟

من بادیدن این تیتریاد ِ ضمیمه جام جم به نام کلیک افتادم...یه همچین چیزی مد نظره؟یا میشه به چیزی مشابه اون فکرکرد؟

درمورد پیشنهاد...کمی فکرمیکنم و اگه نتیجه بخش بود میذارم(:

لینک به دیدگاه
ممنونم.

منظورم از ویژگی ها،این بودش که مطالب حتما باید نتیجه فعالیت های شخصی یا متون ترجمه شده باشه یا نه..محدودیتی نداره؟

بعداینکه کلیت مطالب محوریت موضوعی دارن یانه..مثلا بخش بندی سخت افزار و نرم افزار و ...؟

من بادیدن این تیتریاد ِ ضمیمه جام جم به نام کلیک افتادم...یه همچین چیزی مد نظره؟یا میشه به چیزی مشابه اون فکرکرد؟

درمورد پیشنهاد...کمی فکرمیکنم و اگه نتیجه بخش بود میذارم(:

نه خب می تونین از جایی بردارین، ولی باید منبعش رو هم ذکر کنین. بین مطالبی هم که برامون ارسال میشه، سعی می کنیم بهترین ها انتخاب کنیم. مطالبی که کار خود شخص باشه می تونه اولویت داشته باشه، که البته به خود مطلب هم بستگی داره.

آره میشه مثلا سه بخش داشته باشیم سخت افزار، نرم افزار و هوش مصنوعی. یا بخش هایی مثل تکنولوژی و آموزش نرم افزار این چیزا هم داشته باشیم.

می تونیم مطالب اون شکلی هم داشته باشیم، ولی بیشتر می خوایم مطالب مرتبط با مهندسی کامپیوتر (پروژه های دانشجویی، مقالات علمی و ....) باشه، نه الزاما فقط به یه تکنولوژی هایی (کامپیوتر، موبایل، اینترنت و ...) محدودش کنیم. یعنی مثلا ممکنه یه جمع آوری مطالب، تحقیق و یا حتی پروژه ای باشه که روش کار کردن، در موردشون توضیح بدن.

اینایی که گفتم نه اینکه حتما قراره اجرا بشه، می تونیم روشون بحث کنیم، به تصمیم درست برسیم.

ممنون که نظر میدین.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

سلام دوستان عزیز:icon_gol:

لطفا مطالبتون رو برای این شماره از مجله (که احتمالا اوایل مهر منتشر میشه) به صورت خصوصی (پیام خصوصی) برای من ارسال کنین. همانطور که قبلا گفته شده مطالب با اسم خودتون چاپ میشه، امتیازاتی هم به نویسندگان مطالب داده میشه.

مطالب هم می تونن، هر چیز مرتبط با مهندسی کامپیوتر باشن، حالا می تونه یه آموزش مبحثی خاص، ترفندی از یک نرم افزار، معرفی یه الگوریتم، جمع آوردی مطالب در مورد موضوعی خاص، پروژه ی انجام شده در زمینه های مختلف مهندسی کامپیوتر.

هر گونه پیشنهادی در مورد مجله هم دارین، توی همین تاپیک مطرح کنین.

با تشکر:icon_gol:

لینک به دیدگاه

با سلام.

در ابتدا لازم می دونم به سبب این همت بزرگ از همه ی دوستانی که تلاش می کنند تشکر کنم.

و پیشنهادات من:

* بهتره موضوع بندی داشته باشید و باری به هر جهت نباشد. درسته نسخه ی اول این نشریه داره ایجاد میشه ولی بهتره هدفمند پیش برید.

از همین ابتدا ببینید چی می خواید، مثلا یک مجله کامپیوتری رو باز کنید و ببینید چه چیزهایی درش موجود هست:

فرضا بخش شبکه، برنامه نویسی، خبرهای نو ، تکنیک های جدید، بخش آموزش و .. و .. هزاران موضوع جدید و قدیمی که در رشته کامپیوتر وجود داره و می تونیم ازش استفاده کنیم.

* برای بخش برق هم به همین شکل عمل کنید. و ببینید که چه چیزهای مشترکی هم بین این دو رشته وجود داره که هم مفید می تونه باشه و هم جذاب.

* یکسری نام مناسب برای نشریه انتخاب کنید و بعد بین گروه به اشتراک بذارید تا یک نام جامع و کامل و مشترک پیدا بشه.

* مقاله ها با ذکر منبع حتما اعلام شود تا رسمیت بیشتری داشته باشد.

.

.

.

خب دوستان عزیز فعلا این نظرات بنده بود. تا بعد بدرود.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام...

مطالب مطلقا باید اختصاصی باشن؟

مثلا من فرضا! یه مطلب در خصوص تورنت بخوام اینجا بذارم، باید فقط برا اینجا نوشته باشم یا اشکال نداره اگر تو وبلاگم هم اون رو کار کرده باشم؟

مطالبم در خصوص لینوکس(سرور و کلاینت هر دو) احتمالا باشه....

و به هر صورت میخواستم کم کم این دسته از مطالب رو توی وبلاگم کار بکنم و همزمان توی این سایت هم بفرستم( البته برنامه‌ام بیشتر ویدیو بودش!)...

ولی میشه متنیش رو هم کار کرد....

لینک به دیدگاه
سلام...

مطالب مطلقا باید اختصاصی باشن؟

مثلا من فرضا! یه مطلب در خصوص تورنت بخوام اینجا بذارم، باید فقط برا اینجا نوشته باشم یا اشکال نداره اگر تو وبلاگم هم اون رو کار کرده باشم؟

مطالبم در خصوص لینوکس(سرور و کلاینت هر دو) احتمالا باشه....

و به هر صورت میخواستم کم کم این دسته از مطالب رو توی وبلاگم کار بکنم و همزمان توی این سایت هم بفرستم( البته برنامه‌ام بیشتر ویدیو بودش!)...

ولی میشه متنیش رو هم کار کرد....

سلام دوست عزیز

مطالبتون رو واسه مجله می خواین ارسال کنین؟

نه خب اگه مطلب مال خودتون باشه، دیگه نیاز به منبع نیست، فقط چیزی هم نباشه که توی خیلی سایت ها پیدا بشه. لزومی نداره که جای دیگه نذاشته باشین، ولی خب ترجیحا جدید باشه هم بهتر هست.

اگه هم می خواین توی تالار کامپیوتر فعالیت داشته باشین هم خیلی خوبه، کاری داشتین در خدمتم. در مورد ویدئو هم می تونین روی یه سروری آپلود کنیم، لینک دانلودش رو اینجا بیاریم. هر جور فکر می کنین بهتر هست، فرق نمی کنه. حتی می تونم یه لینک بهتون بدم اونجا آپلود کنین، مشکل پاک کردن فایل ها وجود نداشته باشیم.

ممنون:icon_gol::a030:

لینک به دیدگاه
سلام

من هم خوشحال میشم شرکت کنم.

ان شاءالله از شماره بعد مجله در خدمت هستم.

سلام

خیلی خوبه، ممنون.icon_gol.gif

ما هم خوشحال میشیم بتونیم از مطالب و پیشنهاداتتون استفاده کنیم.

واسه قسمت برق مجله هم می تونین با آقای صادقیان (peyman sadeghian) هماهنگ کنین و مطالب رو واسه ایشون بفرستین.:a030:

لینک به دیدگاه

فعالیتم رو برا انجمن اوائل میخواستم شروع بکنم...

ولی خوب اینکه مجله دارید خیلی خوبه... میشه هر از چند گاهی مطالبی برای مجله هم فرستاد....

برا ویدیو و اینا خیر مشکلی ندارم چون در موضوعات دیگه قبلا فعالیت کردم و برا اپلود عکس و ویدیو و فایل مشکل بخصوصی ندارم...

لینک به دیدگاه
سلام

من هم خوشحال میشم شرکت کنم.

ان شاءالله از شماره بعد مجله در خدمت هستم.

سلام بانو....

باعث افتخار ماست که با ما همکاری داشته باشید:a030:

واسه جلد مجله کسی از بچه ها هست همکاری کنه؟؟

غیر از خودم البته:whistle:

:banel_smiley_4:

اتفاقا تصمیم داریم یه تیم گرفیکی برای مجله درست کنیم اگه میتونید خوشحال میشیم در خدمت شما باشیم:a030:

لینک به دیدگاه

اتفاقا تصمیم داریم یه تیم گرفیکی برای مجله درست کنیم اگه میتونید خوشحال میشیم در خدمت شما باشیم:a030:

اگه دنیای واقعی زیاد وقتم پر نشه بله میتونم:a030:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...