رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اگر اضافه وزن دارید و دارای پاهای کشیده و لاغر نیستید. بینی عروسکی ندارید و بجای یک جفت چشم سه عدد چشم دارید!!!….و چیزهایی از این قبیل که نمیتوانید در داشتن یا نداشتن آنها کنترلی داشته باشید. پس بیایید به چیزهایی که قابل کنترل هستند و تغییر آنها از عهده شما بر میاید فکر کنید. به این میگویند

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
این نیست که روی چیزهایی که ندارید و کمبودها تمرکز کنید بلکه توجه به این نکته است که چه چیزهای مثبت و توانایی هایی دارید.

به چیزهایی فکر کنید که دارید و شما را از دیگران قابل تشخیص می کند. مثل هنرهایی که دارید یا نکات جالب شخصیتی و رفتاری شما و یا تجربیات جالبتان و کارهای انسانی و اخلاقی که انجام می دهید.

از داشتن آنها احساس رضایت و سربلندی کنید. با انجام این کار ناخود آگاه تبدیل به انسانی با اعتماد بنفس بسیار بالا می شوید.

این یک

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
واقعی است که از وجود شما ریشه می گیرد و همه را مجذوب خود خواهید کرد. نه مثل اعتماد بنفس کاذب بعضی ها که شخصیت ضعیف شان را پشت یک ماسک غرور و نخوت پنهان کرده اند و ادای داشتن اعتماد بنفس را در می آورند.

تهران98

لینک به دیدگاه

ویژگی افراد دارای

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
بالا و پایین چیست؟

- فردی که از عزت نفس بالایی برخوردار است، خودش را به گونه ای مثبت ارزیابی می کند و برخورد مناسبی به نظریات مثبت خود و دیگران دارد.

- افراد دارای عزت نفس بالا اشتباهات خود را واقع بینانه می پذیرند و برای اصلاح اشتباهات خود تلاش می کنند.

- همدردی و همدلی در اشخاص دارای عزت نفس بالا فراوان وجود دارد.

- افراد دارای

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
بالا برای خویشتن ارزش قائلند.

- این دسته از افراد معتقدندکه بر جنبه های مختلف زندگی خود کنترل دارند و می توانند به آنچه علاقه و آرزو دارند، دست یابند.

چگونه می توان

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
خود را افزایش داد؟

- از انتقاد دائم به خود بپرهیزید.

- با خودتان به عنوان فردی ارزشمند رفتار کنید.

- از دیگران یاری بخواهید.

- خود برچسب نزنید.

لینک به دیدگاه

اعتماد به نفس مانند غاری است که افراد از وارد شدن به آن واهمه دارند و این غار می تواند سرچشمه گنجی برایشان باشد که به دنبالش می گردند.

باشگاه خبرنگاران در مورد اعتماد به نفس بالا یک ضرورت است گفت: اعتماد به نفس باور و اعتقادی است که فرد نسبت به خود دارد و دارای شناخت ارزش ها، رضایت از خویش، ارزش نهادن به خود بدون هیچ قید و شرط می باشد.

 

او افزود: افراد با اعتماد به نفس بالا احتیاجی به تایید و تشویق ودلگرمی از سوی دیگران ندارند و این اعتماد به نفس تحمل و غلبه را در آنها بالا می برد.

 

دکتر رامش گفت: اعتماد به نفس مانند غاری است که افراد از وارد شدن به آن واهمه دارند و این غار می توانند سرچشمه ی گنجی برایشان باشد که به دنبالش می گردند.

 

او متذکر شد: اعتماد به نفس چیزی نیست که در مکانی بی سر و صدا، بی مشکل ،سخت یافت شود.چیزی است که می گذارد در میان شرایط سخت آرامش در قلب ما حفظ شود و این تنها معنای حقیقی اعتماد به نفس است.

 

رامش خاطر نشان كرد: یاد بگیریم انسان منحصر به فرد بوده و تنها خود مسئول تصمیم گیری های زندگی خود باشیم، پشتکار و سماجت داشته باشیم و خود را به خاطر اشتباهاتی که مرتکب می شویم عفو نکنیم.

 

گردآوری :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلامت نیوز: با انجام این چند کار ساده، خیلی زود احساس خوشایندی نسبت به خود پیدا می‌کنید. اعتماد به نفس خیلی راحت به دست می‌آید و در عین حال تاثیرات چشمگیری بر نظر دیگران نسبت به شما و دید خودتان نسبت به خودتان می‌گذارد. این چند روش را امتحان کنید تا بتوانید به کمک آنها، راحت‌تر به هدف خود برسید:

صاف بنشینید

تحقیقات اخیر در دانشگاه اوهایو نشان می‌دهند که صاف نشستن و تنظیم حالت بدن می‌تواند به طرز چشمگیری اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

به نکات مثبت توجه کنید

در یک آیینه قدی به خود نگاه کرده و 5 ویژگی مثبت خود را که در شما حس خوشایندی ایجاد می‌کند پیدا کنید. به این جذابیت‌های ظاهری طبیعی (مانند رنگ چشم، مو، ناخن‌ها، پاهایتان، لبخندتان) و یا جذابیت‌های اکتسابی (مانند مدل مو، سبک لباس پوشیدن، آرایش، طرز ایستادن، کفش‌ها و یا جواهرآلات) خود توجه داشته باشید.

ورزش کنید

وقتی احساس خمودگی و ناراحتی می‌کنید، کمی در اطراف خانه خود پیاده‌روی کنید. صرف ورزش کردن، فرقی نمی‌کند طولانی و سنگین باشد یا کوتاه و سبک، باعث افزایش انرژی و شادابی بدن شما می‌شود.

موهایتان را کوتاه کنید

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما کوتاه کردن مو و یا تغییر مدل آن، یک راه سریع برای افزایش اعتماد به نفس است. اینگونه تغییرات در ظاهر می‌تواند در میزان اعتماد به نفس شما تاثیرات چشمگیری بگذارد.

کمی از وقت خود را با دوستان خود بگذرانید

در یکی از تحقیقات اخیر، 85 درصد از خانم‌ها بالای 18 سال بر این نکته تاکید داشتند که گذراندن وقت در کنار دوستانشان، در افزایش اعتماد به نفس آنها بسیار موثر است. تاثیر این کار حتی از تاثیر داشتن ظاهری جذاب نیز بسیار بیشتر است.

به دیگران کمک کنید

اگر می‌خواهید اعتماد به نفس خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید، در گروه‌ها یا انجمن‌های خیریه فعالیت کنید. این کار باعث می‌شود شما سریعا احساس مفید بودن بکنید و همین کار در اعتماد به نفس شما تاثیر زیادی دارد.

به نیمه پر لیوان نگاه کنید

یکی از اتفاقات اخیر زندگی‌تان که شما در آن احساس ناراحتی کرده‌اید را به خاطر بیاورید. حال خودتان را مجبور کنید که چند نکته مثبت در آن اتفاق را نام ببرید. مثلا هفته پیش کیک شما در فر سوخت. اما در عوض شما توانستید در طول مدتی که کیک در حال پختن بود، زمانتان را با فرزندانتان بگذرانید.

یک لیست تهیه کنید

اجتناب کردن از موقعیت‌های استرس‌زا فقط باعث افزایش استرس و کاهش اعتماد به نفس می‌شود. یک لیست از این موقعیت‌ها، مانند پرداخت قبوض یا تماس گرفتن با دوستانی که با شما تماس گرفته‌اند، تهیه کنید. سه مورد از این کارها را همین امروز انجام دهید. خواهید دید اعتماد به نفس شما چگونه افزایش می‌یابد.

یک هدف (کوچک) تعیین کنید

یکی از موثرترین راه‌ها در افزایش اعتماد به نفس این است که اهداف بزرگ را به اهداف کوچکتر و قابل دسترس تقسیم کنید. برای مثال اگر شما می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید، از امروز با خود قرار بگذارید حداقل سه وعده سبزیجات مصرف کنید.

کارهای جدیدی انجام دهید

انجام کارهای سخت یا کارهایی که از انجام آنها واهمه دارید، در افزایش اعتماد به نفس شما موثر است.

چند مثال از این کارها عبارتند از: یادگیری یک زبان جدید، شرکت در کلاس‌هایی که موضوع آنها برای شما جذاب است و یا حتی یادگیری کارهای هنری مانند چیدمان و تزئین گل.

منبع: دنیای سلامت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...