رفتن به مطلب
  • 0

راهنمایی مقاله نویسی

nimasc

سوال

با سلام

هرچی خواستم تو بخش مقاله نویسی این تاپیکو ایجاد کنم نشد از مدیر میخوام هرجور خودشون میدونن انتقالش بدن شرمنده

من یه چنتا راهنمایی برای مقاله نویسی میخوام ممنون میشم کمک کنید

راستش اولین مقاله ای هست که میخوام بنویسم و خیلی اطلاع ندارم از شیوه و ایناش

1- آیا میشه یه مقاله را به چنتا همایش ارسال کرد؟ و آیا ارسال چکیده حتما باید به همایش پول بدیم و بلیط شرکت در همایش تهیه کنیم یا پس از تایید چکیده باید این کارو کرد؟ تا چند تا مقاله میشه به یه همایش ارسال کرد؟

2- راستش من بین انتخاب دو موضوع گیر کردم یکی "شهرسازی نوین راهی برای دستیابی به توسعه پایدار" و دیگه اینکه "هویت در شهرسازی و معماری و توسعه پایدار" راستش اون بخش توسعه پایدار از محور های همایشه و موضوع باید در اون زمینه باشه. به نظرتون کدوم موضوع بهتره و یا منابع براش موجوده؟

3- روش کار اینه که من کتاب و منابع را بخونم و گلچین کنم و نتیجه گیری ؟ یا اینکه حتما باید تحقیق و مصاحبه و اینا هم در کار باشه؟

4- چجوری باید منابع را مطالعه کرد یعنی مثلا یه منبع 500 صفحه ای را کامل بخونم و نکاتشو تو مقاله بیارم یا اینکه برخی از بخش هاشو؟

شرمنده میدونم سوالاتم یکم مزخرفه ولی ممنون میشم کمک کنید و اینکه هر نکته ای میدونید دیگه بهم بگید.

مطالب زیادی هم در مورد مقاله نویسی خوندم ولی خیلی کلیه و سوالات منو درست جواب نمیده این بخش مقاله نویسی هم توی انجمن خوندم

و بازم شرمنده از مدیر که تاپیکو مجبور شدم اینجا ایجاد کنم

لینک به دیدگاه

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 0
با سلام

هرچی خواستم تو بخش مقاله نویسی این تاپیکو ایجاد کنم نشد از مدیر میخوام هرجور خودشون میدونن انتقالش بدن شرمنده

من یه چنتا راهنمایی برای مقاله نویسی میخوام ممنون میشم کمک کنید

راستش اولین مقاله ای هست که میخوام بنویسم و خیلی اطلاع ندارم از شیوه و ایناش

1- آیا میشه یه مقاله را به چنتا همایش ارسال کرد؟ و آیا ارسال چکیده حتما باید به همایش پول بدیم و بلیط شرکت در همایش تهیه کنیم یا پس از تایید چکیده باید این کارو کرد؟ تا چند تا مقاله میشه به یه همایش ارسال کرد؟

2- راستش من بین انتخاب دو موضوع گیر کردم یکی "شهرسازی نوین راهی برای دستیابی به توسعه پایدار" و دیگه اینکه "هویت در شهرسازی و معماری و توسعه پایدار" راستش اون بخش توسعه پایدار از محور های همایشه و موضوع باید در اون زمینه باشه. به نظرتون کدوم موضوع بهتره و یا منابع براش موجوده؟

3- روش کار اینه که من کتاب و منابع را بخونم و گلچین کنم و نتیجه گیری ؟ یا اینکه حتما باید تحقیق و مصاحبه و اینا هم در کار باشه؟

4- چجوری باید منابع را مطالعه کرد یعنی مثلا یه منبع 500 صفحه ای را کامل بخونم و نکاتشو تو مقاله بیارم یا اینکه برخی از بخش هاشو؟

شرمنده میدونم سوالاتم یکم مزخرفه ولی ممنون میشم کمک کنید و اینکه هر نکته ای میدونید دیگه بهم بگید.

مطالب زیادی هم در مورد مقاله نویسی خوندم ولی خیلی کلیه و سوالات منو درست جواب نمیده این بخش مقاله نویسی هم توی انجمن خوندم

و بازم شرمنده از مدیر که تاپیکو مجبور شدم اینجا ایجاد کنم

سلام. ایشالا که مقاله خوبی هم بشه.

1- نه نمیشه. هر مقاله تو یه همایش میتونه ارائه بشه. البته بودن مقالاتی که تو دو جا هم ارائه شده و با بی دقتی داورا تأیید هم شدن. ولی همایشای داغون این اتفاق میفته و اینکه اخلاقی هم نیست و واسه خود نویسنده هم جالب نیست. واسه ارسال چکیده نیاز به پول دادن نیست. پول دادن اغلب تو مرحله ارسال اصل مقاله هستش.

2- عنوان اول خیلی واسم آشناس :ws38: دومی فکر کنم موضوع خیلی پراکنده ای باشه. چندتا موضوع جدا از هم هستش. تو یه مقاله باید بدونی دنبال چی هستی و چی میخوای و هدفت چیه.

3- این خوندن منابع مختلف یه موضوع و جمع بندی و نتیجه گیری اونا بخش مبانی نظری و اولیه کار مقالتو انجام میده. اصل کار میره به سمت پژوهش و تحلیل کار که اغلب مواقع (مگر موضوعات خاص) با مطالعه موردی همراه هستش و فرضیه ای که داری رو توی اون مطالعه موردی که انتخاب میکنی باید تحلیل و نتیجه گیری کنی و از اون مبانی نظریه تو این قسمت کار استفاده کنی.

4- لازم نیست 500 صفحه رو کامل بخونی. بر اساس تیترها نگاه میکنی که کدوم بخشاش میتونه به تقویت مبانی نظری مقاله کمک کنه. بعدش اون بخشا رو فقط می خونی و نکاتی ازش که برای مقالت مفید هست رو میگیری.

سوالا هم اصلاً بد نیست. همین که پیگیر هستی و به دنبال اینی که بتونی اولین مقالتو یه مقاله خوب بدی نشون میده پشتکار خوبی داری :w16:

لینک به دیدگاه
  • 0

واقعا سپاس و تشکر از پاسخ کاملتون

منظورم از ارسال مقاله به چند همایش فقط چکیدشون بود و اینکه بعد از تایید فقط در یک همایش میخواستم شرکت کنم و هدف اصلی این بود

در مورد موضوع هم واقعا نمیدونم باید چیکار کنم تا حدی مطالعه داشتم ولی در مورد منابعشون اصلا" اطلاعاتی ندارم و واقعا نمیدونم اصلا این موضوع به درد میخوره یا نه موضوعش تقریبا مشابه محورهای همایشه ولی منابع زیادی دربارش پیدا نکردم و یکمی هم نگرانم

باز هم تشکر از پاسخ جامعتون

لینک به دیدگاه
  • 0
واقعا سپاس و تشکر از پاسخ کاملتون

منظورم از ارسال مقاله به چند همایش فقط چکیدشون بود و اینکه بعد از تایید فقط در یک همایش میخواستم شرکت کنم و هدف اصلی این بود

در مورد موضوع هم واقعا نمیدونم باید چیکار کنم تا حدی مطالعه داشتم ولی در مورد منابعشون اصلا" اطلاعاتی ندارم و واقعا نمیدونم اصلا این موضوع به درد میخوره یا نه موضوعش تقریبا مشابه محورهای همایشه ولی منابع زیادی دربارش پیدا نکردم و یکمی هم نگرانم

باز هم تشکر از پاسخ جامعتون

خواهش میکنم. صرفاً چکیده باشه مشکلی نداره، ولی بهتره نباشه.

موضوع رو باید ببینی چه چیزایی علاقه داری بیشتر. نیاز نیست عنوان دقیقاً مشابه عنوان محور همایش باشه. (کلاً محورها جهت خیلی کلی هستش و زیاد نباید خودتو محدود کنی به عنوان محور همایش)

موضوعات مقالات مختلفی که تو همایش های مختلف بوده رو نگاه کنی ذهنت واسه انتخاب موضوع تو زمینه علاقه مندی خودت بیشتر باز میشه :a030:

لینک به دیدگاه
  • 0

باز هم سپاس فراوان به خاظر پاسختون

در مورد همون موضوع شهرسازی نوین در جهت توسعه پایدار به نظرتون خوب هست کار کنم؟ اگه منابعی هم میشناسید معرفی کنید که خیلی خیلی ممنون میشم

باز هم شرمنده که هی میپرسم

راستی یه سوال برای مقالات چند نفره اسم افراد ترتیبش مهمه درسته؟ و اینکه آیا سرگروه مقاله چند نفره امتیازش با مقاله تکی یکیه یا نه؟

لینک به دیدگاه
  • 0
باز هم سپاس فراوان به خاظر پاسختون

در مورد همون موضوع شهرسازی نوین در جهت توسعه پایدار به نظرتون خوب هست کار کنم؟ اگه منابعی هم میشناسید معرفی کنید که خیلی خیلی ممنون میشم

باز هم شرمنده که هی میپرسم

راستی یه سوال برای مقالات چند نفره اسم افراد ترتیبش مهمه درسته؟ و اینکه آیا سرگروه مقاله چند نفره امتیازش با مقاله تکی یکیه یا نه؟

واسه اون درخواست منبع سر فرصت یه سری منابع رو معرفی میکنم. :a030:

در مورد اینکه چند نفره و تکی بودن. بله ترتیب مهمه.

ببینید به طور مثال اگه مقاله 5 امتیاز داشته باشه. (فرضی هستشا) تکی که 5 امتیازو میگیره. اما وقتی مثلاً سه نفرن. نفر اول 5 امتیاز میگیره. نفر دوم 80،70 درصدشو میگیره یعنی حدود 4 امتیاز، نفر سوم هم 50،60 درصد اینا. درصدی کم میشه امتیاز. اینجوری نیست که اون 5 امتیاز بینشون تقسیم بشه. ممکنه جمع امتیازای اون چند نفر برسه به 15 امتیاز :ws3:

باز هم تأکید کنم که عددها به صورت فرضی بودا

لینک به دیدگاه
  • 0
واسه اون درخواست منبع سر فرصت یه سری منابع رو معرفی میکنم. :a030:

در مورد اینکه چند نفره و تکی بودن. بله ترتیب مهمه.

ببینید به طور مثال اگه مقاله 5 امتیاز داشته باشه. (فرضی هستشا) تکی که 5 امتیازو میگیره. اما وقتی مثلاً سه نفرن. نفر اول 5 امتیاز میگیره. نفر دوم 80،70 درصدشو میگیره یعنی حدود 4 امتیاز، نفر سوم هم 50،60 درصد اینا. درصدی کم میشه امتیاز. اینجوری نیست که اون 5 امتیاز بینشون تقسیم بشه. ممکنه جمع امتیازای اون چند نفر برسه به 15 امتیاز :ws3:

باز هم تأکید کنم که عددها به صورت فرضی بودا

باز هم سپاس ممنون میشم در مورد منابع پس راهنمایی بکنید هر وقت شد

اما یه سوال دیگه در مورد همایش هاست الان چنتا همایش به این موضوع من میخوره چه معیاری هست که بدونم کدوم همایش بهتره برای شرکت و کدوم احتمال پذیرش مقالم بیشتره و اینکه آیا این موضوعی که انتخاب کردم مناسب مقاله نویسی و شرکت توی همایش هست یا خیر؟

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 0
باز هم سپاس ممنون میشم در مورد منابع پس راهنمایی بکنید هر وقت شد

اما یه سوال دیگه در مورد همایش هاست الان چنتا همایش به این موضوع من میخوره چه معیاری هست که بدونم کدوم همایش بهتره برای شرکت و کدوم احتمال پذیرش مقالم بیشتره و اینکه آیا این موضوعی که انتخاب کردم مناسب مقاله نویسی و شرکت توی همایش هست یا خیر؟

ممنون

با توجه به زیاد شدن همایشا، کیفیت همایشا تا قبل از برگزاری خیلی خوب مشخص نمیشه. اغلب همایش های بین المللی که از ملی بهتره و اینکه همایش هایی که چند دوره هست که داره برگزار میشه و جا افتاده.

اما در مورد بقیه همایشا باید کادر علمی همایش رو در نظر گرفت و همینطور عملکرد کادر اجرایی تا قبل از برگزاری همایش. پاسخگویی ها و اطلاع رسانی هاشون و با برنامه بودن کارهاشون و ....

بیشتر از خود موضوع محتوای کاری که میخوای بکنی مهمه. :a030:

لینک به دیدگاه
  • 0
باز هم سپاس ول الان تنها مشکلم هنوز موضوعه که درست نمیدونم چیکار کنم و شک دارم

از راهنماییهاتون خیلی ممنون

واسه موضوع پیشنهاد میکنم موضوعات مقالات مختلف تو همایش های دیگه رو نگاه کنین تا ذهنتون بازتر بشه و با توجه به علاقه ای که دارین موضوع مناسبی رو انتخاب کنید :w16: خودتون هم خیلی درگیر قید و بند محور همایش نکنید :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...