رفتن به مطلب

هرچه می خواهد دل تنگت از شهرت بگو

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستان خوبم در انجمن امیدوارم همه ی شما دوستانم تندرست و شاد باشید :w16:

اگه دوست داشتید بگید از کدوم شهر هستید و شهرتان را برایمان توصیف کنید و از نکات قوت و از معضلات و مشکلات شهرتان بگید درمجموع هر چه می خواهد دل تنگت از شهرت بگو منتظر یادداشت هاتون هستم :girlhi:

لینک به دیدگاه

سلام

نمیخوام بگم از کدوم شهرم که غیبت شهرمون نشه:ws3:

مشکل که مث همه شهرها زیاده تو شهر ما:

خیابانها با آسفالت خیلی بد.

نبود فضای سبز به اندازه کافی.

مشکلات آشغال در خیابان و تمیز نکردن جای سطل آشغالی ها.

نبود به اندازه کافی خط واحد.

متمرکز نکردن مراکز و ادارات در مرکز شهر و پخش کردن آنها در اطراف شهر(کلی باید بگردی تا آدرس ادارات پیدا کنی).

بیمارستان در حد صفر واقعا امکانات کمی داره با اینکه شهر ما بزرگه باید بخاطر شهروندان خود شهر و شهر های اطراف که بیماران اعزام به شهر ما میکنن خوب باشه ولی خوب نیست.

کاغذ بازی های بی خودی در ادارات.

نرسیدن به زیبای شهر(مرکز میگیرن بهش میرسن مابقی شهرم بزار تو خماری بمونن)

نداشتن جای برای آموزش شهروندی(کاش اینجور جای تو همه شهر ها بود که شهر نشینی به همه یاد میدادن مهم نیست فقط تو شهری زندگی بکنی باید آداب شهرنشینی بدونی).

نبود جای برای اینکه جوانا انرژی خودشونو تخلیه کنن(مثلا یه قسمت از بام شهر که ارتفاعش زیاد یجای مث پیست دوچرخه سواری امثال اینا بزارن تا بری اونجا کلی ورجه ورجه بکنی تا تفریح سالم داشته باشی).

استعداد های جوانان پیدا کنن بهشون بال پر بدن کمکشون بکنن مسئولین که جوانای با استعداد داشته باشیم که استعداد کسبی باشه نه ارثی،که هرکی پارتی داشته باشه میشه جوان موفق هرکیم نداشته باشه میشه الاف....

سرمایه داران بجای اینکه برن کشورهای دیگه تو شهر خودشون کارخانه بزنن،شرکت بزنن،...تا بیکار نباشه اینهارو باید جذب شهر خودشون کرد.

و خیلی جایها و امکانات دیگه که به شهر آرمانی تبدیل بشیم.

امیدوارم این نسل ما شهرهارو تبدیل به شهرهای آرمانی بکنن تا نسل بعد ما بگن رحمت...

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

چند روز پیش رفتم تو یه مطب دکتر اعصاب چیز جالبی دیدم:

یه فضا از سالن انتظارشو به پاسیو تبدیل کرده بود البته نه پاسیو کوچیک،پر بود از گلها،درخت به اندازه سقف اتاقش،حالت یه کوه بهش داده بود جالب بود،و کلی آرامش....

ولی یه سری مطب میری جا واسه نشستنم نیست چه برسه به فکر مراجعینم باشن،بااینکه کلی پول در میارن...

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

والا موندم از کجاش بگم.. در و پیکر که.. هیچ!

من هنوز نتونستم مرز مشخصی واسه شهرمون پیدا کنم!

جدا از آلودگی هوا و کمبود فضای سبز و این حرفا.. سیستم حمل و نقل عمومی داغونه به نظرم

اتوبوسا معمولا شلوغ و مترو ظرفیتش کم

خدمات شهری یه جا مناسب ده جا نامناسب

خیابونی که به آسفالت نیاز داره هیچ توجهی نمیشه بهش، یک خیابون دیگه ده بار آسفالت میشه!

و ...

اینجا مشهد است :|

لینک به دیدگاه

یه مشکل خیلی بزرگ اینکه خیابونهای شهر ما بوش میاد از بس آشغالاش مونده و شهرداری جمع آوری نمیکنه آخه چرا باید یه شهر اینقدر نامرتب باشه:ws38:

خیابانهاشم که قربونش برم چاله چوله داره در حد دره عمیق جنگلهای ناکجاآباد:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
بقیشو تو بگو فاطی... :4564: من بغض دارم نمی تونم دیگه بگم

مشهد به نسبت خیلی شهر ها بسیار عالی است

پری نا سپاس است

پری را باید با خود یه سفر بیارم دیارم خودم تا قدر عافیت بدونه :|

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام به همه دوستان خوبم .

چقدر دل پُری دارین ! :sigh: خیلی از مشکلاتی که اشاره کردین را می توانیم در اکثر شهرها بسط دهیم ؛ مثل سیستم حمل ونقل عمومی ،زباله های شهری و ... کاش بیشتر از جنبه های مثبت شهرتان میگفتین از آداب و رسوم ،از قدمت شهر و ... مثلاً دوستی شهر اردبیل را اینگونه توصیف کرد اردبیل ،مهد صفویه . خوب بگذریم ! ما دانشجویان و فارغ التحصیلان شهرسازی موظف هستیم به هرطریقی این مسائل و مشکلات را به مسئولان شهرمان گوشزد کنیم با مکاتبه ، ارسال یک یادداشت به دفتر روزنامه شهرمان جهت چاپ و یا دیدار حضوری و اما برای داشتن یک شهر متعالی همه باید دست به دست هم دهیم ؛ اقتصاد دان ، جامعه شناس ، روانشناس ، هنرمند ، شهرساز ،معمار و ...

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

شهر باید جایی باشه که احساس امنیت کنی نه ترس * وارد شهر میشی احساس سر زندگی بهت بده نه احساس دلهوره * شهر اسباب بازی نیست مثلا شانه بزرگ و فیل بزرگ و غیره که در بعضی از شهرها شاهد اینگونه ایده هایی هستیم پس درست طراحی کنیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...