رفتن به مطلب

محاسبه سرعت فرشتگان با تئوری نسبیت!

Lean

ارسال های توصیه شده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اثبات اعجاز علمی قران با استفاده از فرمول های فیزیک و ریاضیات برای عوام به کاری معمول در فضای مجازی تبدیل شده، یکی از موارد آن اثبات جنسیت و سرعت فرشتگان بر اساس نظریه نسبیت است(!) نمونه آن را ببینید:

———–

متن ادعای مورد بحث:

چند سال است که علم توانسته سرعت نور را اندازه گیری کند؟

این را بخوانید. جالب است و قابل تامل

سوره معراج آیه (۴):

تَعْرُجُ الْمَلَئکةُ وَ الرُّوحُ إِلَیْهِ فى یَوْمٍ کانَ مِقْدَارُهُ خَمْسِینَ أَلْف سنَةٍ ترجمه:

فرشتگان و روح (فرشته مخصوص ) به سوى او عروج مى کنند در آن روزى که مقدارش پنجاه هزار سال است

گفته شده وقتی فرشته ها حرکت میکنند برای آنها یک روز زمان میبرد ولی برای انسانها پنجاه هزار سال طول میکشد!

یعنی قرآن ۱۴۰۰ سال پیش با یک پیامبر که از نظر آکادمیکی بیسواد بوده،گفته زمان نسبی است و بستگی به دید طرف دارد، فرشته یک روز احساس میکند وانسان پنجاه هزار سال!

حالا چرا ۵۰۰۰۰ ؟؟؟

طبق نظریه نسبیت وقتی چیزی سرعت بگیرد زمان برای او به نسبت ما کند احساس میشود و در دید ما خیلی طول میکشد.

زمان برای فرشته های در حال حرکت یک روز است و برای ما ۵۰۰۰۰ سال،خوب نظرتون چیه که برعکس عمل کنیم و سرعت یک فرشته قرآن را در حرکت به دست آوریم؟

به عکس زیر دقت کنید

فرمول سرعت بر اساس انبساط رو براتون آوردیم

سال های قمری حدود ۳۵۴ روز دارند یعنی میزان اختلاف زمان ما با یک فرشته در حال حرکت ۵۰۰۰۰*۳۵۴ است.

پس جایگزین میکنیم:

میبینیم که عدد حاصل میشه۲۹۹۷۹۲۴۵۸

یعنی دقیقا سرعت نور در خلا

طبق قرآن،آفریدگان سه دسته اند: انسان که از خاک است و جن که از آتش است و فرشته که از نور است!

به نظر شما گفته قرآن تصادفیست؟

——————–

برای

ادعای فوق لازم است بدانید:

معنی آیه ۴ سوره معراج:

“فرشتگان و روح به سوى او عروج مى کنند در آن روزى که مقدارش پنجاه هزار سال است”

در

زمان پنجاه هزار سال نوعی تکثر به معنی طولانی بودن روز قیامت معنی شده و هیچ ارتباطی به فاصله یا سرعت ندارد، در ضمن در این آیه روح و فرشته با هم عروج میکنند.

فرمولی که در خرافه استفاده شده برگرفته از نظریه نسبیت و برای درک زمان، نسبت به دو ناظراست (ناظر ساکن و ناظری که نسبت به ناظر ساکن سرعت v دارد). فرمول صحیح و طریقه استفاده از آن را با ذکر مثال در

ببینید.

مثلا سرعت فرشته را می توان به جای v گذاشت و زمان را از دید دو ناظر محاسبه کرد، البته باید در نظر داشت که دو چیزی که سرعتشان با هم مقایسه می شود باید دارای جرم باشند و این یعنی فرشته باید دارای جرم و وزن باشد! در فرمول اگر سرعت فرشته را معادل سرعت نور در نظر بگیریم برای ناظر انسانی با هر سرعت معمولی زمان سفر فرشته بسیار طولانی و اگر از دید فرشته ببینیم زمان بسیار کوتاه خواهد بود. در این نظریه گفته شده که در سرعت های نزدیک به سرعت نور زمان کندتر میگذرد و این هیچ ارتباطی به فاصله ندارد.

در فرمولی که در این اثبات خرافی استفاده شده حتی این برداشت شده است که انسان (در صورت عروج در روز قیامت) قرار است با سرعتی اندک تا جایگاه خدا که فاصله اش معادل یک روز نوری است برود و فرشته این فاصله را یک روزه می پیماید! و مضحک تر اینکه اگر در این محاسبه سرعت فرشته کمی کمتر از سرعت نور یعنی ۰٫۹۹۹۹۹۹۹۸ است و در نتیجه اگر قصد داشته این اعجاز علمی را به ما بفهماند اشتباه محاسباتی کرده و اگر عدد محاسبه شده برای انسان را مثلاً یک میلیون سال در نظر میگرفت (مخرج کسر) سرعت فرشته بیشتر به سرعت نور نزدیک میشد! (در واقع شما هر عدد بزرگی را به جای عدد پنجاه هزار بگذارید به نتیجه مشابه میرسید) در اینجا متاسفانه مغلطه آشکاری هم در محاسبه شده است، اگر شما به جای عدد پنجاه هزار ، عدد ۱ (یا هر عدد کوچک دیگر) را هم بگذارید سرعت فرشته به سرعت نور بسیار نزدیک است، و از همه خنده دارتر اینکه خط چهارم و پنجم اثبات فرمول به لحاظ علمی کاملاً بی معنی ست و معلوم نیست حضرات از کجا به کجا رسیده اند!!!

نکته دیگر این است که این داستان اگرچه به ظاهر برای اثبات حقانیت قرآن نوشته شده است اما در واقع با این ادعا که فاصله عروج یک روز نوری است خود به خود این شبهه را ایجاد می کند که امروزه که دانشمندان و تلسکوپ ها تا چندین هزار سال نوری فراتر از زمین را رصد می کنند دیدن یک روز نوری آنسوتر نباید کار سختی باشد. همین قرار دادن جایگاهی مادی برای محل عروج روح و فرشتگان به نزد خداوند می تواند به نتیجه ای عکس هدف اول سازندگان این داستان منتج شود

لینک به دیدگاه

واقعا ما باید به این که مسلمان هستیم افتخارکنیم . کشورهای دیگه با این که مسلمان نیستند به قران مراجعه میکنند و از تمام نکات ان استفاده میکنند ولی ما قران تو خانه هامون خاک میخوره و یه بار نمیخونیمش.:w16::icon_gol::icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
واقعا ما باید به این که مسلمان هستیم افتخارکنیم . کشورهای دیگه با این که مسلمان نیستند به قران مراجعه میکنند و از تمام نکات ان استفاده میکنند ولی ما قران تو خانه هامون خاک میخوره و یه بار نمیخونیمش.:w16::icon_gol::icon_pf (34):

موضوع رو نگرفتی:ws3:

لینک به دیدگاه
موضوع رو نگرفتی:ws3:

خیلی احمقانه است که فکرکنید چون میگم ما قران نمیخونیم داره تو خونه هامون خاک میخوره به این دلیله که نوشته ی پر مغز شما رو نفهمیدم. من منظورم این بود که ما اگه قران می خوندیم ودرکش میکردیم اون وقت با این فرمول ها ی دروغی و کذایی گول نمی خوردیم.که لازم باشه فردی مثل شما بیاد به ما هشدار بده:ws28:

لینک به دیدگاه

نکته دیگر این است که این داستان اگرچه به ظاهر برای اثبات حقانیت قرآن نوشته شده است اما در واقع با این ادعا که فاصله عروج یک روز نوری است خود به خود این شبهه را ایجاد می کند که امروزه که دانشمندان و تلسکوپ ها تا چندین هزار سال نوری فراتر از زمین را رصد می کنند دیدن یک روز نوری آنسوتر نباید کار سختی باشد. همین قرار دادن جایگاهی مادی برای محل عروج روح و فرشتگان به نزد خداوند می تواند به نتیجه ای عکس هدف اول سازندگان این داستان منتج شود

:ws37:

لینک به دیدگاه
خیلی احمقانه است که فکرکنید چون میگم ما قران نمیخونیم داره تو خونه هامون خاک میخوره به این دلیله که نوشته ی پر مغز شما رو نفهمیدم. من منظورم این بود که ما اگه قران می خوندیم ودرکش میکردیم اون وقت با این فرمول ها ی دروغی و کذایی گول نمی خوردیم.که لازم باشه فردی مثل شما بیاد به ما هشدار بده:ws28:

و احمقانه تر اینه که فکر کنیم کتابی که توش به قتل، تفتیش عقاید ، تجاوز به اسرا ، برده داری تشویق شده بتونه راه و رسم زندگی انسان امروزی رو تعیین کنه:ws3:

لینک به دیدگاه

من خودم از اينكه چيزي رو از علم امروز به زور به قران بچسبونيم متنفرم و كار درستي نيست اصلا ...

خود تئوري نسبيت هنوز مشكل داره ... حداقل من باهاش مشكل دارم و تا الان دلايلم رو هر چي به اساتيد توضيح دادم ، پاسخي براش نداشتن ! گاهي جو ميگيرم برم فيزيك بخونم رو انشتين رو كم كنم :ws28:

و احمقانه تر اینه که فکر کنیم کتابی که توش به قتل، تفتیش عقاید ، تجاوز به اسرا ، برده داری تشویق شده بتونه راه و رسم زندگی انسان امروزی رو تعیین کنه:ws3:

كجايي اين كتاب به برده داري تشويق كرده ؟؟ كجاش به قتل ؟ كجاش به تفتيش عقايد ؟؟

براي همشون آيه بيار ...

من قران رو كامل نخوندم هنوز ( متاسفانه )

لینک به دیدگاه
من خودم از اينكه چيزي رو از علم امروز به زور به قران بچسبونيم متنفرم و كار درستي نيست اصلا ...

خود تئوري نسبيت هنوز مشكل داره ... حداقل من باهاش مشكل دارم و تا الان دلايلم رو هر چي به اساتيد توضيح دادم ، پاسخي براش نداشتن ! گاهي جو ميگيرم برم فيزيك بخونم رو انشتين رو كم كنم :ws28:

كجايي اين كتاب به برده داري تشويق كرده ؟؟ كجاش به قتل ؟ كجاش به تفتيش عقايد ؟؟

براي همشون آيه بيار ...

من قران رو كامل نخوندم هنوز ( متاسفانه )

خب من بیش از ده بار کامل خوندم:ws3:

لینک به دیدگاه
من يكبار نخوندم هنوز ...

خوبه ...

پس بايد آيه هاي خوبي سراغ داشته باشي / منتظر نمونه ها هستم

واسه اینکه ثوابی هم کرده باشی اجالتا سوره احزاب رو بخون

لینک به دیدگاه

چه طور چنین چیزی می گی؟ اتفاقا قبل از اسلام برده داری رواج داشت اسلام برده داری رو نهی کرد تازه از حقوق برده ها هم دفاع کرد.مگه در عربستان قبل از اسلام نبود که دخترها رو زنده به گور میکردن ،مارمولک میخوردن و....

اخه کجای قران شما که 10 بار قران خوندید تفتیش عقاید کرده کجاش به قتل سفارش کرده؟

لینک به دیدگاه
چه طور چنین چیزی می گی؟ اتفاقا قبل از اسلام برده داری رواج داشت اسلام برده داری رو نهی کرد تازه از حقوق برده ها هم دفاع کرد.مگه در عربستان قبل از اسلام نبود که دخترها رو زنده به گور میکردن ،مارمولک میخوردن و....

اخه کجای قران شما که 10 بار قران خوندید تفتیش عقاید کرده کجاش به قتل سفارش کرده؟

دوست عزیز چرا میخواید واستون کلمه ی " برداری داری" بزارن؟ کمی روی جملات تامل کنید . من هم عربی قران رو خوندم هم معنی فارسیش رو و البته فارسی رو چند بار چون عربی برای من فایده ای نداره . عربی زبان من نیست من فارسی رو متوجه میشم و نیازی نیست عربیش رو بخونم.فقط عربیش واسه این نیازه که ببینید ترجمه فارسی کجاهارو تحریف کرده. وقتی یک جمله رو بخونید شاید توی اون جمله از انسان هزار تعریف و تمجید هم بشه و شاید از کلماتی استفاده شه که بگید خب کاملا درست و به حق هستن اما با کمی ، فقط کمی تامل به تبعیضات ، به همین تشویق قتل و خیلی دردهای دیگه میرسید و میبینید و متوجه میشید .

لینک به دیدگاه

اگر اعراب دختران خودشون رو تماما زنده بگور می کردند که باید نسلشون منقرض می شد ، این عادت در میان صحرا نشین ها نه بخاطر عقیده بلکه بخاطر فقر و گرسنگی رواج داشته

در جای جای قرآن به بنده و کنیز اشاره شده و به کنیزی بردن زنان شکست خوردگان در جنگ

بد نیست سوره توبه رو یک بار دیگه بخونی اگر این تفتیش عقاید نیست پس چیست

لینک به دیدگاه

من کاری به محاسبه سرعت و این حرفا ندارم چون چیزی هم راجع به این موضوع نمیدونم.اخیرا خیلی ها خیلی چرت و پرت ها رو میگن اما این ربطی به قرآن یا خدا نداره.

پس راجع به این موضوع نظری نمیدم. اما؛

اولا : من فک کنم منظور استارتر از تشویق به قتل آیاتی شبیه آیه سوره اسرا(اگه اشتباه نکنم) هست که میگه:

فَلا يُسْرِفْ فِي الْقَتْلِ یعنی در قتل اسراف نکنید.

باید بگم که برای فهم قران مثل تمامی علوم دیگه باید مبانی و مفاهیم اون رو فرا گرفت.شما تا مبانی و مفاهیم ریاضی یاد نگیری فرمولی رو هم نمیتونی اثبات کنی. .مثلا برای اینکه منظور آیات رو متوجه شیم باید مسائلی مثل شان نزول آیه و آیات قبل و بعد و فهم کامل زبان عربی و خیلی مسائل دیگه رو بدونیم تا بتونیم اون رو تفسیر کنیم.و فقط با معنی کردن اون آیه کاری از پیش نمی بریم و چه بسا که اشتباه بفهمیم.

وگرنه برای نمونه اگه همین آیه مذکور رو فقط این جمله بالا رو بخونیم و معنی کنیم واقعا معنی بدی داره اما همونطور که گفتم باید اون مسائل رو بدونیم.

دوما :

قرآن اگه نقصی داشت افراد خیلی خیلی خیلی بزرگتر از شما وجود دارن که از خداشونه که نقایصی رو به قرآن وارد کنن و این کتاب و دین اسلام رو کاملا رد کنن اما تا الان که چیزی پیدا نکردن.

قرآن میگه اکه میتونید کتابی مثل قرآن یا سوره ای مثل یکی از سوره های قرآن یا حتی آیه ای مثل آیه های قرآن بیارید.

مطمئن باش اگه این امکان وجود داشت و قرآن کتابی معمولی بود غربی ها تا الان 1000 تا مثل اون رو ارائه کردن بودن و قطعا خیلی خیلی راغب هستن برای این کار اما این کار رو هم تا الان موفق نشدن.

لینک به دیدگاه
من کاری به محاسبه سرعت و این حرفا ندارم چون چیزی هم راجع به این موضوع نمیدونم.اخیرا خیلی ها خیلی چرت و پرت ها رو میگن اما این ربطی به قرآن یا خدا نداره.

پس راجع به این موضوع نظری نمیدم. اما؛

اولا : من فک کنم منظور استارتر از تشویق به قتل آیاتی شبیه آیه سوره اسرا(اگه اشتباه نکنم) هست که میگه:

فَلا يُسْرِفْ فِي الْقَتْلِ یعنی در قتل اسراف نکنید.

باید بگم که برای فهم قران مثل تمامی علوم دیگه باید مبانی و مفاهیم اون رو فرا گرفت.شما تا مبانی و مفاهیم ریاضی یاد نگیری فرمولی رو هم نمیتونی اثبات کنی. .مثلا برای اینکه منظور آیات رو متوجه شیم باید مسائلی مثل شان نزول آیه و آیات قبل و بعد و فهم کامل زبان عربی و خیلی مسائل دیگه رو بدونیم تا بتونیم اون رو تفسیر کنیم.و فقط با معنی کردن اون آیه کاری از پیش نمی بریم و چه بسا که اشتباه بفهمیم.

وگرنه برای نمونه اگه همین آیه مذکور رو فقط این جمله بالا رو بخونیم و معنی کنیم واقعا معنی بدی داره اما همونطور که گفتم باید اون مسائل رو بدونیم.

دوما :

قرآن اگه نقصی داشت افراد خیلی خیلی خیلی بزرگتر از شما وجود دارن که از خداشونه که نقایصی رو به قرآن وارد کنن و این کتاب و دین اسلام رو کاملا رد کنن اما تا الان که چیزی پیدا نکردن.

قرآن میگه اکه میتونید کتابی مثل قرآن یا سوره ای مثل یکی از سوره های قرآن یا حتی آیه ای مثل آیه های قرآن بیارید.

مطمئن باش اگه این امکان وجود داشت و قرآن کتابی معمولی بود غربی ها تا الان 1000 تا مثل اون رو ارائه کردن بودن و قطعا خیلی خیلی راغب هستن برای این کار اما این کار رو هم تا الان موفق نشدن.

صدها دلیل بر نقص قرآن ذکر شده اما تعصب مانع پذیرش میشه

در مورد تحدی هم واقعا چیز مضحکی به نظر میرسه همین متنی که خودت نوشتی میتونی ادعای تحدی داشته باشی و هر بار به دلیلی ردش کنی

اما باید بگم کتاب هایی بسیار برتر شیواتر و از هر لحاظ بالاتر از قرآن صدها سال پیش اورده شده

دیوان حافظ ف گلستان سعدی ، مناجات های خواجه عبدالله انصاری فقط تو ادبیات فارسی و در ادبیات جهان صدها کتاب دیگه با مفاهیمی عمیق تر و عرفانی تر و شکلی موزون تر و بلیغ تر

در مورد اینکه باید ببینم ایه در چه موقعی و در چه وضعیتی نازل شده!! به اصطلاح شأن نزول ، خداوند مترصد بوده که پیامبر حرکتی بکنه و در موردش حرفی بزنه؟ پس نباید ادعا کرد قران برای تمام اعصار نازل شده ، چرا که معلوم نیست اون موقعیت اصلا پیش بیاد یا نه اون هم 1400 سال پیش!!

پس چون ماههاي حرام به سر آمد آنگاه مشركان را هر جا يافتيد به قتل رسانيد.

و آنها را دستگير و محاصره كنيد . و هر سو در كمين آنها باشيد. چنانچه

توبه كردند و نماز به پاي داشتند و زكات دادند پس از آنها دست بداريد. كه

خدا آمرزنده و مهربان است.

و در جای دیگر لااکراه فی الدین میاره

مثل اینکه زکات ( پول زور اسلامی ) چرب تر از لااکراه بوده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...