رفتن به مطلب

رهایی از تخریب در روز طبیعت ...البته با همیاری شما

ارسال های توصیه شده

با توجه به نزدیک شدن به ایام عید و روز 13 فروردین (13 بدر خودمون )از همه افراد عضو در انجمن دعوت میشه که نظرات و ایده های خودشون رو در رابطه با حفاظت هر چه بیشتر محیط زیست در روز طبیعت توی این تاپیک اعلام کنن.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

از زیست گاه های حیات وحش دوری کنیم...چون رفتن به اونجا باعث وحشتشون میشه...از آتیش تو محوطه درختزار و جنگلی پرهز کنیم...هر خانوار دو کیسه بزرگ زباله ببره...هم زباله های خودشو هم دیگرون رو بیاره به خونه و از اونجا به شهرداری بسپره..از جاهایی قدم برداره که کمترین آسیبو به گیاه و خاک وارد کنه..بازم میام میگم چیزی به ذهنم البته اگه برسه

لینک به دیدگاه

سلام بهمه ،از دوستان عزیز برای نظراتشون تشکر میکنم.:icon_gol:

ببخشید که خودم دیر اومدم نظر بدم.....

1- پخش پلاستیک های زباله بصورت گسترده در مناطق تفرجی

2-میتونیم از کیسه زباله های پلاستیکی سازگار با محیط زیست استفاده کنیم که قابلیت بازیافت داشته باشند.

لینک به دیدگاه

4- بنظرم فرهنگسازی خیلی خوب جواب میده ،میشه :توزیع کارت هایی مثل همیار پلیس با عنوان همیار محیط زیست یا طبیعت (رنگشم حتما سبز باشه)که توی ایام عید ومسافرتها در مکانهایی مثل عوارضی ها به بچه های توی ماشینها داده شود که اجازه ریختن آشغال یا کارهای خلاف محیط زیست به والدینشو ندهند.

5- منگنه کردن بروشور با اطلاعات محیط زیستی به پلاستیکهای قابل بازیافت(برای اینکه بروشور هارو روی زمین نندازن.)

لینک به دیدگاه

بنظر من فقطو فقط بهترین راه تاثیر گذاریه مثبت رو ذهن و فکرو وروح آدمیه.چون تو حتی سطل زباله بذاری.هزارتاگل و درخت بکاری.کلی فضای سبز درست کنی.کلی حیوانات خوشگل و حتی کمیاب بیاری...اگه اون فرد رشد فکری نداشته باشه.ثبات روحی نداشته باشه..و برای اطرافش که خودش هم داره اونجا زندگی میکنه ارزش قائل نباشه..با وجود هزار تا سطل زباله در اطرافش ما باز هم زباله رو رو زمین میبینیم...کسی که رشد شعور و فکری نداشته باشه دوستای خوبم میشه همون کسی که سر و یک دست و دم اون یوز پلنگه کمیابو قطع کرده و چقدر هم زجرش داده و آخرسر هم انداختتش توی حوض....نمیدونم دوستای عزیزم اما این فقط نظر شخصیه من بود.:icon_gol:.

لینک به دیدگاه
بنظر من فقطو فقط بهترین راه تاثیر گذاریه مثبت رو ذهن و فکرو وروح آدمیه.چون تو حتی سطل زباله بذاری.هزارتاگل و درخت بکاری.کلی فضای سبز درست کنی.کلی حیوانات خوشگل و حتی کمیاب بیاری...اگه اون فرد رشد فکری نداشته باشه.ثبات روحی نداشته باشه..و برای اطرافش که خودش هم داره اونجا زندگی میکنه ارزش قائل نباشه..با وجود هزار تا سطل زباله در اطرافش ما باز هم زباله رو رو زمین میبینیم...کسی که رشد شعور و فکری نداشته باشه دوستای خوبم میشه همون کسی که سر و یک دست و دم اون یوز پلنگه کمیابو قطع کرده و چقدر هم زجرش داده و آخرسر هم انداختتش توی حوض....نمیدونم دوستای عزیزم اما این فقط نظر شخصیه من بود.:icon_gol:.

ممنون از دوست عزیزم بخاطر نظرشون .کاملا حق با شماست اما تاثیرگذاری فقط از طرف بچه های محیط زیستیه ،که اونام خیلی غریبو تنهان ......و مردم ، نمیدونم چرا در مقابل طبیعتی که متعلق بخودشونه اینجوری جبهه میگیرن.

خانومی اینیکه گفتی پلنگه . بد نیست اینو بگم فرق پلنگ و یوز پلنگ :

1-خالهای پلنگ توخالیه و حالت گل مانند داره،اما خالهای یوز توپر و مشکیه

2-از لحاظ جثه پلنگ بزرگتر و قدرت بیشتری از یوزپلنگ داره

3-مهم ترین مشخصه که میشه از هم تشخیصشون داد خط اشکی مشکی یوز پلنگه که از گوشه داخلی چشم تا لبش کشیده شده.

4-پلنگها شب فعال و یوزها روزفعال هستند.

دوستان منو ببخشین که خارج از بحث اینو نوشتم اما دلم نیومد نگم بهتون.

لطف کردی عزیز دلم.بازم منتظر نظرهای خوبتون هستم.

لینک به دیدگاه

سلام. ممنون از دعوت

مشکل اصلی روز طبیعت، بنظرم ریختن زباله تو محیط زیست باشه.

قبل از هر راه حل و ترفندی توسط شهرداری یا مسئولان، راه حل برمگیرده به خود جامعه.

به فرهنگ و حس مسئولیت پذیری ما.

به اینکه این موضوع ساده رو بفهمیم که طبیعت یا هر محیط عمومی رو مثل خونه ی خودمون بدونیم و زباله هامونو نریزیم.

به همراه بردن کیسه های زباله با خودمون و جمع آوریشون

طرف نشستن تو جویبارها و آلوده نکردن آب ها

نشستن ماشین هامون در روز طبیعت تو رودخونه ها !!!!

آتش درست نکردن تو سبزه ها و درست خاموش کردن آنها

یه مسئله دیگه, ریختن پسماند میوه و سبزیجات و غذاها کنار درخت و سبزه هاست. توجیه اطرافیان اینه که اینا طبیعیه و مثل کوده!! مقویه !!

خب هر خانواده یه سبد آشغال میوه بریزه تو سبزه زار که دیگه منظره نمیمونه :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

سلام.ممنون استارتر.

میدونم پستی ک میدم ممک ربطی به سبزده بدر و..نداشته باشه.

ولی اعصابمو اونقدی بهم ریخت ک همین 3 ساعت پیش منو مجبرو کرد ازش عکس بگیرم.

خیرسرمون داریم جشن میگیریم.تفریح میکنیم.چهارشنبه سوری.

چن تا از پسرای همسایمون زحمت کشیدن و تو نقاط مختلف کوچه لاستیک اتیش زدن.

چنان دودی ایجاد کرد ک منی ک داخل خونه بودم اولش فک کردم ساختمون اتیش گرفته:banel_smiley_4:

بعد ک رفتم دیدم چخبره.واقعا ناراحت شدم.

تفریح به چ قیمتی؟به قیمت نابودی هوای پاک؟

ببخشید عکسا بی کیفیت هستن.با همون گوشی ک تو دستم بود عکس گرفتم

آتیش گرفتم:4564:

3pud5eidxyd3drqo43t3.jpg

gmhyin5p0jxv4bpx865.jpg

لینک به دیدگاه
سلام.ممنون استارتر.

میدونم پستی ک میدم ممک ربطی به سبزده بدر و..نداشته باشه.

ولی اعصابمو اونقدی بهم ریخت ک همین 3 ساعت پیش منو مجبرو کرد ازش عکس بگیرم.

خیرسرمون داریم جشن میگیریم.تفریح میکنیم.چهارشنبه سوری.

چن تا از پسرای همسایمون زحمت کشیدن و تو نقاط مختلف کوچه لاستیک اتیش زدن.

چنان دودی ایجاد کرد ک منی ک داخل خونه بودم اولش فک کردم ساختمون اتیش گرفته:banel_smiley_4:

بعد ک رفتم دیدم چخبره.واقعا ناراحت شدم.

تفریح به چ قیمتی؟به قیمت نابودی هوای پاک؟

خواهش میکنم.ممنون که به این تاپیک سرزدین .باعث تاسفه که رسوم زیبا و باستانی ما بخاطر بی ملاحظه بودن یسری افراد باید به یه همچین شکل بدی ایجاد آلودگی بکنه!!:icon_pf (34):

خوشحال میشم اگه نظر یا ایده ای در مورد حفاظت بیشتر از طبیعت در روز طبیعت داشتین با ما در میون بگذارید...

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون از دوست عزیزم بخاطر نظرشون .کاملا حق با شماست اما تاثیرگذاری فقط از طرف بچه های محیط زیستیه ،که اونام خیلی غریبو تنهان ......و مردم ، نمیدونم چرا در مقابل طبیعتی که متعلق بخودشونه اینجوری جبهه میگیرن.

خانومی اینیکه گفتی پلنگه . بد نیست اینو بگم فرق پلنگ و یوز پلنگ :

1-خالهای پلنگ توخالیه و حالت گل مانند داره،اما خالهای یوز توپر و مشکیه

2-از لحاظ جثه پلنگ بزرگتر و قدرت بیشتری از یوزپلنگ داره

3-مهم ترین مشخصه که میشه از هم تشخیصشون داد خط اشکی مشکی یوز پلنگه که از گوشه داخلی چشم تا لبش کشیده شده.

4-پلنگها شب فعال و یوزها روزفعال هستند.

دوستان منو ببخشین که خارج از بحث اینو نوشتم اما دلم نیومد نگم بهتون.

لطف کردی عزیز دلم.بازم منتظر نظرهای خوبتون هستم.

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

روز 13 فروردین با اینکه روز آشتی با طبیعته اما اکثر مردم بهش ضربه میزنن و در حقیقت قهرکردن باهاشه.

شکستن شاخه ها برای آتیش، لگدمال کردن چمن ها، آشغال ریختن تو محیط، آلوده کردن آب های سطحی و... از این موارده.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

تاب به درختا نبندیم..ماشین یا وسیله نقلیه رو تا لب دریا دریاچه تالاب رود خونه و سبزه زار نبریم..بگذاریم یکم پیاده روی توی طبیعتو تجربه ولذتشو ببریم..ماهی هی سفره رو به آب های بیرون منتقل نکنیم..حتما حتما از تولید زباله پرهیز کنیم..

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...