رفتن به مطلب

یک معمای برقی خیلی ساده

ارسال های توصیه شده

دو جعبه سیاه داریم که در یکی مدار معادل تونن ودر دیگری مدار معادل نرتن بوده وغیر قابل تشخیص از هم.فقط از هر کدام دو سیم بیرون می آید .بدون باز کردن جعبه ها!!!!!!!!!!!!!!!! مدار را تشخیص بده.

کجاست فکر برتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

سلام مهندس ببین این درسته

شاید یه کم مشکل داشته باشه خودتون اشکالشو بگید

1- یه ولتمتر میزنیم دوسر یکی از جعبه ها که فرض بر این بیاد مقدارش 1 ولت بعد یه ولتاژ به اندازه ولتاژ بدست اومده همراه با یک مقاومت که مقدارش زیاد مهم نیست سری میکنیم و با جعبه سیاه سری میکنیم منظورم با خروجی هاش حال باز ولتاژ دوسر جعبه سیاه اندازه میگیریم اگه شد 0 اون جعبه میشه تونن و اگه نشد صفر میشه نورتون

درسته؟

لینک به دیدگاه
سلام مهندس ببین این درسته

شاید یه کم مشکل داشته باشه خودتون اشکالشو بگید

1- یه ولتمتر میزنیم دوسر یکی از جعبه ها که فرض بر این بیاد مقدارش 1 ولت بعد یه ولتاژ به اندازه ولتاژ بدست اومده همراه با یک مقاومت که مقدارش زیاد مهم نیست سری میکنیم و با جعبه سیاه سری میکنیم منظورم با خروجی هاش حال باز ولتاژ دوسر جعبه سیاه اندازه میگیریم اگه شد 0 اون جعبه میشه تونن و اگه نشد صفر میشه نورتون

درسته؟

اشکان جان جای یک کمی بحث داره یک کمی صبر کنم بچه ها هم بیان نظرشون رو بدن بعد جواب و تصمیم گیری رو میگم داداشی

لینک به دیدگاه

فکر میکنم صورت سوال ایراد داره :ws38:

به هر حال ....

با امکانات مداری نمیشه فهمید. چون مدارهای معادل تونن و نورتن یک مدار، رفتار مداری دقیقا یکسانی دارند. تنها فرقشون اینه که مدار معادل تونن در حالت عادی که به جایی متصل نباشه انرژی مصرف نمیکنه ولی مدار معادل نورتن چون یک منبع جریان سری با یه مقاومته جریان مصرف میکنه.

شاید بشه گفت مدار معادل نورتن چون انرژی مصرف میکنه داغ میکنه ولی تونن اصلا انرژی مصرف نمیکنه و سرد میمونه :ws52:

لینک به دیدگاه
فکر میکنم صورت سوال ایراد داره :ws38:

به هر حال ....

با امکانات مداری نمیشه فهمید. چون مدارهای معادل تونن و نورتن یک مدار، رفتار مداری دقیقا یکسانی دارند. تنها فرقشون اینه که مدار معادل تونن در حالت عادی که به جایی متصل نباشه انرژی مصرف نمیکنه ولی مدار معادل نورتن چون یک منبع جریان سری با یه مقاومته جریان مصرف میکنه.

شاید بشه گفت مدار معادل نورتن چون انرژی مصرف میکنه داغ میکنه ولی تونن اصلا انرژی مصرف نمیکنه و سرد میمونه :ws52:

این پاسخ یک جا هایی درست ولی یک کمی ریزه کاری دیگه دارو راه حل دیگه ای هم داره

لینک به دیدگاه
این پاسخ یک جا هایی درست ولی یک کمی ریزه کاری دیگه دارو راه حل دیگه ای هم داره

خب بازم میشه گفت مدار نورتن چون توش جریان میگذره اطرافش میدان ایجاد میشه :ws52:

لینک به دیدگاه
انقدر دوست دارم وقتی کار به جاهای باریک میرسه بیام اعلام کنم که تکراریه :ws3:من این سوالو تو تاپیک پاتوق گذاشته بودم :w02::w02:

من عذر میخوام اگه تکراریه

خوب حالا جوابش چی میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...