رفتن به مطلب

مسئولیت قانونی صاحب ملک در قبال لیز خوردن افراد

Gandom.E

ارسال های توصیه شده

[h=3]چنانچه برای از بین بردن علل لغزندگی و لیز خوردن مالک زمان کافی برای کشف وضعیت خطرناک را داشته باشد، وی مسئول تثبیت و یا تعمیر هر گونه شرایط خطرناک که باعث لیز خوردن و سقوط افراد می‌شود است.[/h]

زمستان افزایش خطر لیز خوردن و افتادن را در ذهن تداعی می‌کند، بنابراین احتمال آسیب‌هایی مانند شکستگی‌ها، پارگی‌های عضلانی، رگ به رگ شدن مفاصلی مانند زانو و قوزک پا بالا می‌رود.

عدم وجود روشنایی و یا نور کم، وجود مواد لغزنده بر روی سطح راه رفتن مانند روغن، چربی، یخ، برف، عدم استفاده از علایم ایمنی(تابلو ایمنی) هشدار دهنده، عدم تعمیر وعیب یابی نکردن سطوح سست، استفاده نکردن از محصولات ضد لغزندگی در سطوح ناهموار و بسیار لغزنده و وجود چاله و شکاف در هنگام راه رفتن بر روی سطوح برخی از علل شایع لغزندگی و سقوط وصدمات جسمانی هستند.

این شرایط می تواند به طور موقت یا دائم باشد. شرایط دائمی مواردی است که صاحب ملک (حقیقی و حقوقی) از شرایط غیر ایمن و لغزنده کف با خبر بوده (مشکل لیز بودن پله‌ها و افراد به دفعات قبلا در آنجا لیزخورده‌اند)و می‌بایست برای رفع آن قبلا اقدام می‌شد.

در شرایط موقتی اگر علت لیز خوردن فرد اتفاقی به وجود آمده است( مانند باریدن باران ) ومالک زمان کافی برای رفع لغزندگی نداشته این اتفاق سهوی است.

اگر در شرایط خطرناک برای یک دوره کافی از زمان وجود داشته است ( یخ بندان به مدت چند هفته در مدرسه)، ومالک زمان کافی برای کشف وضعیت خطرناک را داشته باشد صاحبان املاک مسئول تثبیت و یا تعمیر هر گونه شرایط خطرناک که باعث لیز خوردن وسقوط افراد می شود هستند.

در صورت محرز شدن کم کاری، مالک و مسئول ملک (تجاری-مسکونی-دولتی-خصوصی) در دادگاه مسئول است.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

جدیییی؟؟؟؟

یعنی اگه مثلا فردی توی ایستگاه مترو بر اثر مشکلی که مسئولین مترو ایجاد کردن لیز بخوره و زمین بیفته، میتونه شکایت کنه؟؟؟:w58:

لینک به دیدگاه
جدیییی؟؟؟؟

یعنی اگه مثلا فردی توی ایستگاه مترو بر اثر مشکلی که مسئولین مترو ایجاد کردن لیز بخوره و زمین بیفته، میتونه شکایت کنه؟؟؟:w58:

بله میتونه:w16:

لینک به دیدگاه
چنانچه برای از بین بردن علل لغزندگی و لیز خوردن مالک زمان کافی برای کشف وضعیت خطرناک را داشته باشد، وی مسئول تثبیت و یا تعمیر هر گونه شرایط خطرناک که باعث لیز خوردن و سقوط افراد می‌شود است.

.

ممنون واقعا اطلاعاتت مفیده

یه سوال هم دارم در مورد اینکه داخل ملک شخصی اگه یه دزدا بزنیم یا بکشیم به هر وسیله ای مثلا سگ یا درگیری حکم قانونی و دقیقش چی میشه معذرت اگه زیاد مرتبط به موضوع نیس:icon_redface:

لینک به دیدگاه
ممنون واقعا اطلاعاتت مفیده

یه سوال هم دارم در مورد اینکه داخل ملک شخصی اگه یه دزدا بزنیم یا بکشیم به هر وسیله ای مثلا سگ یا درگیری حکم قانونی و دقیقش چی میشه معذرت اگه زیاد مرتبط به موضوع نیس:icon_redface:

خواهش میکنم ...ممنون که به تاپیکا توجه میکنید:icon_gol:

بهتره که اونو تحویل قانون بدین مگر اینکه بخواد به شما صدمه بزنه که به منزله ی دفاع میتونید شمام اونو بزنید ولی اگه بکشید مسئله پیچیده تر میشه:w16::icon_gol:

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم ...ممنون که به تاپیکا توجه میکنید:icon_gol:

بهتره که اونو تحویل قانون بدین مگر اینکه بخواد به شما صدمه بزنه که به منزله ی دفاع میتونید شمام اونو بزنید ولی اگه بکشید مسئله پیچیده تر میشه:w16::icon_gol:

اره خب بهتر اینه که به قانون تحویل داده بشه ولی دزد که اومد دیگه نمیشه باهاش صحبت دوستانه کرد یعنی بخای به چیزی غیر از زدن فک کنی یا کتک خوردی یا در بهترین حالت از دستت فرار کرده آدم که سوپر من نیست بتونه یه دزدا بدون زد و خورد دستگیر کنه بده قانون از اونور اگه سگ نگهبان وقت ورود دزد اونا تو محوطه شخصی گیر بیاره و تربیت شده باشه ولی طرفو بکشه چی میشه؟

جواب سوالا یه مدته ذهنمو مشغول کرده چون چیزای مختلفی شنیدم ممنون میشم دقیق تر توضیح بدی یا راهنماییم کنی از کجا باس بخونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
اره خب بهتر اینه که به قانون تحویل داده بشه ولی دزد که اومد دیگه نمیشه باهاش صحبت دوستانه کرد یعنی بخای به چیزی غیر از زدن فک کنی یا کتک خوردی یا در بهترین حالت از دستت فرار کرده آدم که سوپر من نیست بتونه یه دزدا بدون زد و خورد دستگیر کنه بده قانون از اونور اگه سگ نگهبان وقت ورود دزد اونا تو محوطه شخصی گیر بیاره و تربیت شده باشه ولی طرفو بکشه چی میشه؟

جواب سوالا یه مدته ذهنمو مشغول کرده چون چیزای مختلفی شنیدم ممنون میشم دقیق تر توضیح بدی یا راهنماییم کنی از کجا باس بخونم:icon_gol:

صد در صد همینطوره اما خب بهتره تا اونجایی که میشه سارق به قتل نرسه

اما در خصوص به قتل رسیدن توسط سگ صاحب خونه...نظر دقیقی ندارم ولی بعداز مطالعه حتما میگم...

فک کنم قتل توسط حیوان مسئولیتی برای صاحب حیوان نداشته باشه ولی بازم تحقیق میکنم:ws52:

لینک به دیدگاه
چند سال پیش مورد مشابه پیش اومد

20 نفر حمله کردند خونه ی یه نفری و اون برای دفاع به سمتشون تیر اندازی کرد یکیشون کشته شد

با اینکه دفاع بوده ولی اعدامش کردن و به قول خودشون اون دنیا مشکل نداره ولی این دنیا باید قصاص شه

یه مورد دیگه یه محیط بان در درگیری مسلحانه با شکارچی های غیر مجاز یکیشون رو کشت محیط بان رو اعدام کردن

ممنون

من هم از این حرفا زیاد شنیدم ولی قانون دقیق تو شراط دقیقشو میخام بدونم مثلا اسلحه مجاز داشته یا نه؟ داخل خونه قتل انجام شده یا درگیر شدن بیرون از حریم شخص قتل صورت گرفته؟ از پشت تیر زده یا از روبرو یعنی طرف در حال تهاجم بوده یا فرار؟:ws38: ب خصوص این مورد سگ که واسم سوال شده ک حالا گیریم سگ آدم تو ملک خودت دزدا بکشه حالا باس اعدام بشی فکرشم خنده (گریه) داره

لینک به دیدگاه
ب خصوص این مورد سگ که واسم سوال شده ک حالا گیریم سگ آدم تو ملک خودت دزدا بکشه حالا باس اعدام بشی فکرشم خنده (گریه) داره

جناب گفتم که صاحب حیوان اعدام نمیشه

نهایتا جریمه میشه..هرچند که در مقابل سگ تربیت شده مسئوله..باید جریمه شو پرداخت کنه یا حتی دیه اما اعدام نمیشه:w16:

لینک به دیدگاه
جناب گفتم که :w58:

کجا گفتی؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

اره اون دیگه خیلی مسخره میشد که بیان صاحب ملکو اعدام کنن در مورد جریمه یا دیه چی مطلب جدیدی پیدا نکردی؟:a030:

لینک به دیدگاه
کجا گفتی؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

اره اون دیگه خیلی مسخره میشد که بیان صاحب ملکو اعدام کنن در مورد جریمه یا دیه چی مطلب جدیدی پیدا نکردی؟:a030:

ببخشید من عادت دارم جوابو به خودم میگم بعد فکر میکنم به طرفمم همشو توضیح دادم:ws28:

فردا حتما از استادم کامل میپرسم بهتون میگم:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...