رفتن به مطلب

Numen/ForUse _سازه های چسبیده بهم _ رقص و معماری

ارسال های توصیه شده

Numen/ForUse

سازه های چسبیده بهم

طراح: Austrian_croatian design

موقعیت: فرانکفرت، ملبرن

الهام گرفته ازتار عنکبوت

c4ozw7zdswkyzxdvtwiv.jpg

در دهه ١٩٨٠ و به زودی در دهه ٩٠ willim forsythe متنی تحت عنوان فرمهای هندسی،خطوط و نورپردازی و اطلاعات معماری داخلی، رقص برای مدرسه باله فرانکفرت ترجمه کرد. او از نقاشی های فضایی دنیل لیبسکیند الهام گرفته بود. این نمونه از چگونگی ارتباط دو هنر و تاثیر گذریشان بر همدیگر بود.

ارتباط عمیقی میان معماری و همچنین رقص جرقه خورد. فریم ها توسط سه شریک هنرمند رقص طراحی شدند ، مجموعه ای از رولهای شفاف که منجر به نمایش همچین فرمهای حرکت داری شدند.بیشتر این ساختار تو خالی و بافت شریانی خانه ها جهان دیگری را یادآور می شود.

براساس قوانینی داربستها و ردیف ستون های موجود ، بسته به محل نصبشان صدها رول از نوار های باریک پیچیده می شوند و ساختار فضاهای ایجاد شده را در مقابل وزن بازدیدکنندگانی که در داخل آن حرکت می کنند محافظت می کند . طرح نهایی خود به خود مانند پیله ای است که اتفاق های اجتماعی را که در درونش رخ می دهد را نمایش می دهد.

این کار در حدود چهار روز (۱۶۰ ساعت) انجام شده و از ۷۰۰ حلقه نوار چسب معمولی (۴۵ کیلومتر نوار) استفاده شده است.

1.

0pdwbd4qurd5gzs24d.jpg

2.

gbcbjttdbf4v2x7zv.jpg

3.

fpizbixr179gfro7p9.jpg

4.

7epr0leowdpsxihdflfv.jpg

5.

n6zys7li8lbxer21ln.jpg

6.

09orjophx709eqdzn99j.jpg

7.

muif30xly1qq78cls2dx.jpg

8.

298vlhpr4rh89jcblj81.jpg

9.

i0wsm5cvjwbeonstvo6c.jpg

لینک به دیدگاه

16.

h6iaq4jsahimvy4t70u.jpg

17.

abs3jg1p3tptnow91dxc.jpg

18.

azypbrolk14dakyes6rc.jpg

19.

fetmh0re626qi6ay6irq.jpg

20.

t0r8zflit0yaev5pdy3p.jpg

21.

ug0stfau1yv8p2shyd4.jpg

22.

3vvqm6t6x8gyoagz42ae.jpg

اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه را میتوانید دراین فایل ویدیویی مشاهده نمائید:

http://www.noandishaan.com/forums/thread125591.html

منابع:

metalocus.es

Arch record

memarkade2012.blogfa.com

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم. ممنونم از دعوتتون مرسی مطلب بسیار جالب و خواندنی بود.:icon_gol:

یه سوال . این سازه ها.. تولیدش برای چیه..:w16:

منظورم در چه مواردی کاربرد داره... :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
سلام عزیزم. ممنونم از دعوتتون مرسی مطلب بسیار جالب و خواندنی بود.:icon_gol:

یه سوال . این سازه ها.. تولیدش برای چیه..:w16:

منظورم در چه مواردی کاربرد داره... :5c6ipag2mnshmsf5ju3

سلام خانومی...خواهش میکنم، درسته به معماری ربط داره، اما فکر میکردم میتونه برای بقیه هم جالب باشه و حتی میتونن به عنوان اطلاعات عمومی کمی درموردش اطلاعات کسب کنند.

..........

من اینطور که در فیلم ( _ رقص و معماری) متوجه شدم و عکس های سایت های خارجی ، این فرم نوعی نماده ، استفاده کننده هاش افراد معمولی هم میتونن باشن، مثل همون موزه که میان دیدن میکنند، پست اول تاپیک بخشش جدا هستش و پست دوم وسوم یه بخش دیگس، در ساختمان مجاور این سازه ، ساختمان هایی برای آموزش رقص به صورت حرفه ای وجود داره، همینطور که در اول تاپیک توضیح داده شده این سازه ها از حلقه نوار چسب معمولی هستش .

طراحی فریم های این پروژه توسط سه نفر از هنرمندان رقص ( در ترجمه واژه مناسبتری هم میشد بیان کرد) صورت گرفته ، همون حرکتی که در رقص و جود داره در این کار هم دیده میشه ... یه جورایی ارتباط بین ساختمان های مجاور و این پروژه ایجاد شده..

حالا خود واژه که میشه Numen/For Use به معنای وجود الهی / جهت استفاده نزدیک تره، این پروژه ( یاالمان) بخشی از کارهایی هستش که این طراحان انجام دادن، در فیس بوک صفحه ای به نام

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
مشاهده میشه ، پروژه هایی نزدیک به این پروژه ها و سایر المان های دیگه به صورت فیلم و عکس گذاشته شده..

وجود الهی متاسفانه در سایت های ایرانی به معنای روح ترجمه شده به نطر من مفهوم حرکتی وزنده بودن پروژس ،که در کار دیده شده ... :ws37:

لینک به دیدگاه
سلام خانومی...خواهش میکنم، درسته به معماری ربط داره، اما فکر میکردم میتونه برای بقیه هم جالب باشه و حتی میتونن به عنوان اطلاعات عمومی کمی درموردش اطلاعات کسب کنند.

..........

من اینطور که در فیلم ( _ رقص و معماری) متوجه شدم و عکس های سایت های خارجی ، این فرم نوعی نماده ، استفاده کننده هاش افراد معمولی هم میتونن باشن، مثل همون موزه میان دیدن میکنند، پست اول تاپیک بخشش جدا هستش و پست دوم وسوم یه بخش دیگس، در ساختمان مجاور این سازه ، ساختمان هایی برای آموزش رقص به صورت حرفه ای وجود داره، همینطور که در اول تاپیک توضیح داده شده این سازه ها از حلقه نوار چسب معمولی هستش .

طراحی فریم های این پروژه توسط سه نفر از هنرمندان رقص ( در ترجمه واژه مناسبتری هم میشد بیان کرد) صورت گرفته ، همون حرکتی که در رقص و جود داره در این کار هم دیده میشه ... یه جورایی ارتباط بین ساختمان های مجاور و این پروژه ایجاد شده..

حالا خود واژه که میشه Numen/For Use به معنای وجود الهی / جهت استفاده نزدیک تره، این پروژه ( یاالمان) بخشی از کارهایی هستش که این طراحان انجام دادن، در صفحه ای در فیس بوک به نام

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
مشاهده میشه ، پروژه هایی نزدیک به این پروژه ها و سایر المان های دیگه به صورت فیلم و عکس گذاشته شده..

وجود الهی متاسفانه در سایت های ایرانی به معنای روح ترجمه شده به نطر من مفهوم حرکتی وزنده بودن پروژس ،که در کار دیده شده ... :ws37:

درسته مطلبتون به دلم نشست خیلی مطلب نوع و جدیدی بود برام. ممنونم عزیزم.:icon_gol:خدایی باید به این مطالب امتیاز داد.. دستت درد نکنه.:w16:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...