رفتن به مطلب

آیا اعدام همان قصاص نفس است؟؟؟؟

ارسال های توصیه شده

1.آیا اعدام همان قصاص نفس است؟؟چه تفاوتی میان این دو مجازات وجود دارد؟

2.در جوامع امروز که دم از حقوق بشر زده می شود آیا مجازات اعدام مجازاتی عادلانه است؟؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 87
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

1.آیا اعدام همان قصاص نفس است؟؟چه تفاوتی میان این دو مجازات وجود دارد؟

2.در جوامع امروز که دم از حقوق بشر زده می شود آیا مجازات اعدام مجازاتی عادلانه است؟؟

عادلانه نیس مگه:ws38: نفس در مقابل نفس:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
عادلانه نیس مگه:ws38: نفس در مقابل نفس:banel_smiley_4:

آقا کورش هخامنشی سوال با سوال جواب نمیدن

به نظر شما اعدام همون قصاص نفسه؟؟

اگه عادلانه بود که نفس در مقابل نفس پس دیه رو چرا گذاشتن:hanghead:

لینک به دیدگاه
آقا کورش هخامنشی سوال با سوال جواب نمیدن

به نظر شما اعدام همون قصاص نفسه؟؟

اگه عادلانه بود که نفس در مقابل نفس پس دیه رو چرا گذاشتن:hanghead:

من حقوق دان نیستم ک:whistle:

این که در مقابل قتل نفس طرف قصاص بشه تو قرآن هم اومده و عادلانه اس آیه اش یادم نیست ...... اما اینکه طرف به چه شکلی و چطوری قصاص بشه رو نظری ندارم:ws3:

اگه قصاص نباشه که امنیت برقرار نمیشه میشه؟:ws38: میشه خیابونای تگزاس همدیگرو میکشن هیچکسم جیکش در نمیاد:ws3:

لینک به دیدگاه
من حقوق دان نیستم ک:whistle:این که در مقابل قتل نفس طرف قصاص بشه تو قرآن هم اومده و عادلانه اس آیه اش یادم نیست ...... اما اینکه طرف به چه شکلی و چطوری قصاص بشه رو نظری ندارم:ws3:اگه قصاص نباشه که امنیت برقرار نمیشه میشه؟:ws38: میشه خیابونای تگزاس همدیگرو میکشن هیچکسم جیکش در نمیاد:ws3:
سوالم از تمام کسانی بود که دعوت کردم...مهم نیست حقوق دان باشید یا نباشید.قصاص نفس در سوره بقره آیه 178 اومده ولی قصاص هم قابل بخشش هست مجازات می تونه انواع مختلف داشته باشه پس نیازی به گرفتن جون یک انسان نیست....در قرآن هم در اون زمانی که این آیه نازل شده برای قتل یک نفر می رفتن کل قبیله قاتل رو می کشتن و شاید دلیل این آیه این باشه که از اون جنگ ها پیشگیری بشه :ws37:
لینک به دیدگاه
باسلام وتشکر از دعوت شما بله همان قصاص نفس است وچون خون را با خون نمیشویند ناعادلانه است مخصوصا در این قرن

سلام

به نظر شما هیچ تفاوتی بین قصاص نفس و اعدام نیست؟؟

لینک به دیدگاه
سوالم از تمام کسانی بود که دعوت کردم...مهم نیست حقوق دان باشید یا نباشید.قصاص نفس در سوره بقره آیه 178 اومده ولی قصاص هم قابل بخشش هست مجازات می تونه انواع مختلف داشته باشه پس نیازی به گرفتن جون یک انسان نیست....در قرآن هم در اون زمانی که این آیه نازل شده برای قتل یک نفر می رفتن کل قبیله قاتل رو می کشتن و شاید دلیل این آیه این باشه که از اون جنگ ها پیشگیری بشه :ws37:
خب وقتی کسی میزنه کسی رو میکشه داره حق زندگی کردن رو ازش میگیره عادلانه نیست که حق این که قاتل هم گرفته شه؟؟؟؟؟؟؟ درسته خانواده مقتول میتونن ببخشن اما حق هم دارن نبخشن ! اما باید به همون اندازه باشه نه ایکنه خانواده مقتول بزنن طرفو له کنن قصاصشم کنن..... مثلا مولامون علی (ع) گفت به من یه ضربه زد یه ضربه بهش بزنید نه بیشتر نه کمتر:w16:
لینک به دیدگاه
خب وقتی کسی میزنه کسی رو میکشه داره حق زندگی کردن رو ازش میگیره عادلانه نیست که حق این که قاتل هم گرفته شه؟؟؟؟؟؟؟ درسته خانواده مقتول میتونن ببخشن اما حق هم دارن نبخشن ! اما باید به همون اندازه باشه نه ایکنه خانواده مقتول بزنن طرفو له کنن قصاصشم کنن..... مثلا مولامون علی (ع) گفت به من یه ضربه زد یه ضربه بهش بزنید نه بیشتر نه کمتر:w16:

کسی میزنه کسی رو می کشه که شامل سه بخش میشه که یکی از این سه مورد انتخاب میشه

1.گذشت خانواده مقتول

2.دیه

3.قصاص نفس

ولی اعدام برای جرم هایی غیر از قتل هم هست مثل مواردی که در شریعت گفته شده

حضرت علی هم درمورد حق در زمان خودشون با توجه به همون مورد که در پست قبل گفتم عنوان کردن که یک ضربه...هدف ایشون این بوده که به خانواده یا اطرافیان ضارب آسیبی نرسه

لینک به دیدگاه
کسی میزنه کسی رو می کشه که شامل سه بخش میشه که یکی از این سه مورد انتخاب میشه

1.گذشت خانواده مقتول

2.دیه

3.قصاص نفس

ولی اعدام برای جرم هایی غیر از قتل هم هست مثل مواردی که در شریعت گفته شده

حضرت علی هم درمورد حق در زمان خودشون با توجه به همون مورد که در پست قبل گفتم عنوان کردن که یک ضربه...هدف ایشون این بوده که به خانواده یا اطرافیان ضارب آسیبی نرسه

از اون لحاظ آره مثل مواد مخدر و اینجور چیزا که وقتی مقدارش زیاد باشه میزنن طرفو اعدام میکنن آره به نظرم اعدام حقشون نیست اما از اینم نگذریم که همینا باعث میشن خیلی از جوونا به کام مرگ کشیده شن!!!!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

مرسی از دعوتت گلم...

به نظر من اعدام یعنی گرفتن حیات فرد....قصاص فکر کنم هم گرفتن حیات فرد میشه هم یه عضو ....

به نظرم عادلانه است...

لینک به دیدگاه
از اون لحاظ آره مثل مواد مخدر و اینجور چیزا که وقتی مقدارش زیاد باشه میزنن طرفو اعدام میکنن آره به نظرم اعدام حقشون نیست اما از اینم نگذریم که همینا باعث میشن خیلی از جوونا به کام مرگ کشیده شن!!!!:banel_smiley_4:

فقط مواد مخدر نیست

اقدام علیه امنیت ملی یا محاربه

یا حد مثل مصرف مسکرات ... مشروبات که بار چهارم اعدام

آیا عادلانه به نظر می رسه؟؟؟

لینک به دیدگاه
فقط مواد مخدر نیست

اقدام علیه امنیت ملی یا محاربه یا حد مثل

مصرف مسکرات ... مشروبات که بار چهارم اعدام

آیا عادلانه به نظر می رسه؟؟؟

نه به نظرمن نباید اعدام بشن میتونن مجازات های دیگه در نظر بگیرن اعدام دیگه گزینه آخره ..........من مخالفم

لینک به دیدگاه
نه به نظرمن نباید اعدام بشن میتونن مجازات های دیگه در نظر بگیرن اعدام دیگه گزینه آخره ..........من مخالفم

پس عادلانه نیست

ممنون بابت حضورتون:a030:

لینک به دیدگاه
پس عادلانه نیست

ممنون بابت حضورتون:a030:

بله اما باید روش فکر و کار بشه همینجوری واس خودشون مجازات تعیین میکنن ینی چی آخه:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
یادتون نره قرآن برای تمامی بشر در تمامی زمانهاست:icon_gol:
لینک به دیدگاه
شما اصلا اسمت به طرز فکرت نمیخوره پیشنهاد میکنم یا اسمتا عوض کنی یا طرز فکرتا
شما مگه طرز فکر منو میدونید که این حرفو میزنید.........اسم من از اسامی دوره پهلوی هست و به هیچ وجه شبیه افکارم نیست....نام کاربریم هم که یک اسم عربی هست و با یک خاطره به عنوان نام کاربریم انتخاب شده نمی تونه تآثیری در طرز فکرم داشته باشه.....منم پیشنهاد می کنم به عنوان دانشجوی حقوق یکم اطلاعاتتونو گسترش بدید ....سوالم زیاد سخت نبود ...بخصوص برای شما که هم رشته ایم هستید......من کاملآ موافق قرآنم فقط بحث ناتمامی رو عنوان کردم که شاید باعث تغییر نتیجه هدفم از این بحث شده.........امیدوارم از این به بعد زود قضاوت نکنید
لینک به دیدگاه
یادتون نره قرآن برای تمامی بشر در تمامی زمانهاست:icon_gol:
چشم عزیزم.....یادم می مونه....هدف منم از گفتن حرفام این نبود که قرآن نادیده بگیرم یا انکارش کنم....بهش پایبندم و قسمتی که باعث شبهه این موضوع شد ویرایش کردم.
لینک به دیدگاه
چشم عزیزم.....یادم می مونه....هدف منم از گفتن حرفام این نبود که قرآن نادیده بگیرم یا انکارش کنم....بهش پایبندم و قسمتی که باعث شبهه این موضوع شد ویرایش کردم.

ممنون عزیزم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...