رفتن به مطلب

رژيم غذائي همستر

Iman-Emperatour

ارسال های توصیه شده

hamster_000002566309.jpg

همسترها موجوداتي شب فعال هستند (nocturnal) یعنی تمام روز رو میخوابن و حدودای غروب بیدار میشن و معمولا تا صبح فعالن پس هرگز در طول روز با برداشتنشون خوابشونو بهم نزنین چون حتما باعث کسالت و در صورت ادامه باعث بیماریشون میشه . بهترین جیره غذایی شامل دو بخشه: ..

البته:اگر احساي ميكنين كه ممكنه گرسنه باشه و يا شما عصر نيستيتد كه غذا بديد ميتونيد آروم بيدارشون كنيد و بهشون غذا بديد. ..

بخش اول: غذای خشک که یا میتونین بصورت آماده ( پلت) بخرید و یا خودتون بصورت زیر تهیه کنید: ذرت - گندم – تخمه آفتابگردان به مقدار کمتر از سایر اجزا – غذای کنسانتره جوندگان – . (از هر کدام مقداری تهیه و با هم مخلوط کنید )

بخش دوم : میوه ها و سبزیها : سیب - انگور - خیار – هندوانه -انواع توت ( غیر از مرکبات ) - هویج – کرفس - گشنیز – اسفناج -جعفري تازه– کاهو- سیب زمینی پخته – ذرت تازه (بلال) و…( همه به مقدار کم یادتون باشه زیاده روی نکنید )

نكته:جعفري تازه يكي از بهترين سبزيجاتي هست كه ويتامين زيادي داره و مورد علاقه همستر هم هست

تذكر :از دادن كاهو زياد كاملا" پرهيز كنيد (من خودم به همسترم اصلا" كاهو نميدم )

تذكر مهم :حتما" سبزيجات رو براي جلوگيري از داشتن انگل و آلودگي ضد عفوني كنيد (فكر كنيد خودتون ميخواين بخورين )

ضمنا برای تامین پروتئین هفته ای دو سه بار تکه کوچیکی تخم مرغ آب پز بهش بدین که این مقدار در حاملگی و شیر دهی بیشتر خواهد شد

از دانه های مغز دار مثل : فندق - پسته و… ( بدون نمک) استفاده کنید.

- به هیچ عنوان به همستر دانه های روغنی مثل بادام و… ندهید چون از غذاهای ممنوعه است ( با این که این حیوان خیلی دوست دارد ) و به جای آن از غلات و برنج و… بدهید.

پیشنهاد: همسترتون رو دوست داشته باشيد تا خدا شما رو دوست داشته باشه

لینک به دیدگاه

همستر من که دو هفته پیش بعد از دوسال زندگی با عزت عمرشو داد به همستر شما....

هنوز دلم واسه سروصداهای نصفه شبش موقع به هم زدن پوشالش یا قرچ قرچ غذا خوردنش تنگ میشه...جاش سبز:ws44:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...