رفتن به مطلب

سوال ریاضی هرکی میگه مهندسم بیاد جلو!!!!!!!!!!!!!!!!

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 68
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من که خودم میگم مهندس نیستم .ولی همکلاسیام اونم موقعی که جزومو نیاز دارن یا وقتی میخوان مسخرم کنن بهم میگن مهندس :icon_redface:

آیا منظور از شعاع ربع دایره همان شعاع در حالت کامل دایره است یا دایره ی محاطی اون؟

لینک به دیدگاه
من که خودم میگم مهندس نیستم .ولی همکلاسیام اونم موقعی که جزومو نیاز دارن یا وقتی میخوان مسخرم کنن بهم میگن مهندس :icon_redface:

آیا منظور از شعاع ربع دایره همان شعاع در حالت کامل دایره است یا دایره ی محاطی اون؟

منم هبچ ادعایی ندارم که هستم:ws3: نه سوال رو دوباره بخون شعاع دایره داخلی یعنی دایره ای که داخل ربغ دابره است

لینک به دیدگاه
آره همینه

ببين يا شكل اشتباه هست !

يا اينكه اطلاعات مسئله كمه !

چون با اين حساب و اطلاعاتي كه شما گذاشتي ما بي نهايت جواب داريم !

حتما از اين تست هاي تيزهوشان و كنكور و اينا آوردي ؟؟ آره ؟؟ آخه سوالات غير استاندارد زياد ديده ميشه توي اين دست امتحانات !

اين مسئله يك چيز كم داره بشه به يك جواب قطعي رسيد !

لینک به دیدگاه
ببين يا شكل اشتباه هست !

يا اينكه اطلاعات مسئله كمه !

چون با اين حساب و اطلاعاتي كه شما گذاشتي ما بي نهايت جواب داريم !

حتما از اين تست هاي تيزهوشان و كنكور و اينا آوردي ؟؟ آره ؟؟ آخه سوالات غير استاندارد زياد ديده ميشه توي اين دست امتحانات !

اين مسئله يك چيز كم داره بشه به يك جواب قطعي رسيد !

نه شکلش همینه جوابشم میشه 10 به روی رادیکال 2 به اضافه 1 ..... منتهی به نظر خودمم یه ایرادی داره خودمم خیلی سروکله زدم اما نشد راه حلی براش پیدا کنم حالا باز به کتاب گاج سوم راهنمایی یه نگاه بنداز شاید من بد کشیدم اما گمون نکنم با اینی که من کشیدم تفاوتی داشته باشه چون عکس نگرفتم چیزی که تو ذهنم بود رو کشیدم :a030:

لینک به دیدگاه
نه شکلش همینه جوابشم میشه 10 به روی رادیکال 2 به اضافه 1 ..... منتهی به نظر خودمم یه ایرادی داره خودمم خیلی سروکله زدم اما نشد راه حلی براش پیدا کنم حالا باز به کتاب گاج سوم راهنمایی یه نگاه بنداز شاید من بد کشیدم اما گمون نکنم با اینی که من کشیدم تفاوتی داشته باشه چون عکس نگرفتم چیزی که تو ذهنم بود رو کشیدم :a030:

شما خودتون یه بار دیگه به شکلی که گذاشتین نگاه کنید. واقعا به نظرتون میشه فقط یک جواب داشته باشه ؟؟؟

خب اون دایره داخلی اندازش همه چی میتونه باشه دیگه دوست عزیز من. تنها شرطی که برای مسئله گذاشتی اینه که دایره داخلی به دو تا شعاع ربع دایره مماس باشه همین. این شرط اصلا کافی نیست!

لینک به دیدگاه
شما خودتون یه بار دیگه به شکلی که گذاشتین نگاه کنید. واقعا به نظرتون میشه فقط یک جواب داشته باشه ؟؟؟

خب اون دایره داخلی اندازش همه چی میتونه باشه دیگه دوست عزیز من. تنها شرطی که برای مسئله گذاشتی اینه که دایره داخلی به دو تا شعاع ربع دایره مماس باشه همین. این شرط اصلا کافی نیست!

دوست عزیز من چیزی رو که دیدم کشیدم خودمم هرچی روش فکر کردم جواب نداد این دیگه تقصیر من نیست تقصیر طراحشه ...اطلاعاتشم همین بود

لینک به دیدگاه
سوال ریاضی هرکی میگه مهندسم بیاد جلو :ws3:

در این شکل شعاع ربع دایره 10 سانتی متر هستش .....شعاع دایره داخلی چنده :whistle:

e52j2j9xwft8pjjbrdy.jpg

این شکلت یعنی یه ربع از یه دایره.....

خوب نتیجه ها....

بزار چیزایی که فکر کردمو بنویسم

زاویه ی بین دو نیمساز مجاور، برابر با نصف مجموع دو زاویه است خوب

زاویه ی بین دو نیمساز مجاور، برابر با نصف مجموع دو زاویه است خوب

10+10=20

میشه قطردایرمون

مساحت دایره

2Rپی=A

مساحتموم میشه 638

c2dac36691807705877c30a9c04f4f1f.png

C= 3.14 /10

C=314

79d5fbbe18ab375f15cd6c5f82062ff7.png

314=2(314)r=314.2r

r=2

شعاع شد2

لینک به دیدگاه
فکر کنم شکل اصلی اینظور بوده . اگه اینطور بوده جواب این میشه . البته به صورت عددی

bazkf4ke8c048lr5490h.jpg

منم حدس ميزنم اصل شكل همين باشه

وگرنه اون شكل كه بي نهايت جواب داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...