رفتن به مطلب

ساخت شوکر !!!

ارسال های توصیه شده

درود بر همه دوستان میخواستم باهم هم فکری کنیم یه شوکر بسازیم که واقعا جواب بده مدت ها پیش یکی ساختم اما نصفه نیمه جواب داد البته اونموقع زیاد روش کار نکردم کسی هم نبود روش تست کنم :ws3:اما با اسکوپ که گرفتیم نوسان داشت ولتاژشم کم بود جواب قطعی نداد!!!!میخوام هم فکری کنیم اگه مداری هم دارید که 100 درصد جواب داده بذارید استفاده کنیم:ws3::a030:

07374186545345515050.jpg

55659919672526093652.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 78
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درود

خوبین؟:icon_gol:

مدارشو میذارم الان همون که ساختم:a030:

ممنون:icon_gol:

کم پیدایین آقا کوروش؟

بذارین هرجاشو که بلد بودیم حتما کمک میکنیم

ولی بشرطی که اول روی خودتون امتحان کنین:ws3:

لینک به دیدگاه
ممنون:icon_gol:

کم پیدایین آقا کوروش؟

بذارین هرجاشو که بلد بودیم حتما کمک میکنیم

ولی بشرطی که اول روی خودتون امتحان کنین:ws3:

کی میدونه شاید در پی اختراعی چیزیم که کم پیدایم :ws3::w02:

لینک به دیدگاه

این مدار از دوقسمت تشکیل شده قسمت اول یه نوسان سازه که ولتاژ دی سی رو به ای سی تبدیل میکنه تا اون چوک بتونه ولتاژ رو تبدیل کنه به یه مقدار بالاتر بعد توسط یه مدار چند برابر کننده ولتآژ باید برسه به اون مقدار که نوشته شده مقدار این ولتاژم بستگی به تعداد پله ها داره منظورم همون ترکیب خازن ها و دیودهاست!

لینک به دیدگاه
این مدار از دوقسمت تشکیل شده قسمت اول یه نوسان سازه که ولتاژ دی سی رو به ای سی تبدیل میکنه تا اون چوک بتونه ولتاژ رو تبدیل کنه به یه مقدار بالاتر بعد توسط یه مدار چند برابر کننده ولتآژ باید برسه به اون مقدار که نوشته شده مقدار این ولتاژم بستگی به تعداد پله ها داره منظورم همون ترکیب خازن ها و دیودهاست!

همین مدار رو ساختین؟

نتیجه ش حدودا چی بود؟

لینک به دیدگاه
همین مدار رو ساختین؟

نتیجه ش حدودا چی بود؟

آره متاسفانه اونهمه قطعه خریدم آخرشم جواب درست حسابی نداد :ws3: البته واسه دوران کاردانی بود فک کنم حدود 600 ولت رو تو اسکوپ نشون داد اما لحظه ای بود راستی الکترود هم نداشتم بذارم تو خروجیش تاثیری تو کارکردش داره :ws38:

لینک به دیدگاه

منم موافقم بسازیم استفاده کنیم :ws3:

این تاپیک رو دیدم یاد قدیم ها افتادم این جرقه زن فندک ها رو درمیاوردیم بچه ها رو اذیت میکردیم :ws28:

منم هستم تا جاییکه اطلاعاتم یاری کنه و البته تستشم رو خودت انجام میدیم دیگه کوروش جون :ws3:

لینک به دیدگاه
منم موافقم بسازیم استفاده کنیم :ws3:

این تاپیک رو دیدم یاد قدیم ها افتادم این جرقه زن فندک ها رو درمیاوردیم بچه ها رو اذیت میکردیم :ws28:

منم هستم تا جاییکه اطلاعاتم یاری کنه و البته تستشم رو خودت انجام میدیم دیگه کوروش جون :ws3:

من اینو ساختم منتهی یه جای کار ایراد داشت که جواب نداد:ws3: به نظرت الکترود تاثیر داره تو کارکردش؟:ws38:

لینک به دیدگاه
من اینو ساختم منتهی یه جای کار ایراد داشت که جواب نداد:ws3: به نظرت الکترود تاثیر داره تو کارکردش؟:ws38:

مگه نگفتی یه لحظه ولتاژ 600 ولت میده ؟؟؟ :ws38:

خب دیگه چیکار باید کنه ؟؟؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
مگه نگفتی یه لحظه ولتاژ 600 ولت میده ؟؟؟ :ws38:

خب دیگه چیکار باید کنه ؟؟؟ :ws52:

تو شکل زده 2000ولت!!!!! 600 فک نکنم مورچه رو هم بلرزونه جریانش خیلی کمه:ws3:

لینک به دیدگاه
تو شکل زده 2000ولت!!!!! 600 فک نکنم مورچه رو هم بلرزونه جریانش خیلی کمه:ws3:

اتفاقا شکل رو که خوب نگاه کردم همین سوال پیش اودم برام. اون منبع تغذیه نباید ویژگی خاصی داشته باشه ؟؟

تو از چه منبعی استفاده کردی ؟؟

ولی بعید میدونم الکترود بتونه 600 رو تا 2000 تغییر بده :ws38:

لینک به دیدگاه
اتفاقا شکل رو که خوب نگاه کردم همین سوال پیش اودم برام. اون منبع تغذیه نباید ویژگی خاصی داشته باشه ؟؟

تو از چه منبعی استفاده کردی ؟؟

ولی بعید میدونم الکترود بتونه 600 رو تا 2000 تغییر بده :ws38:

من راستش از باطری کتابی 9 ولت:ws52: شاید از تغذیه هم باشه چون دیدم که جواب نمیده با رفقا زدیمش به باطری ماشین یکی از دیود هاش مثل خال جوش قرمز شد ببین چه ولتاژی تولید کرده:ws3:

الکترود که نزدیک باشه واسه آرک زدن لازمه من سیم هارو جداگانه تست کردم با فاصله خیلی فرق داره به نظرم(الکترود نخریده بودم)

لینک به دیدگاه
من راستش از باطری کتابی 9 ولت:ws52: شاید از تغذیه هم باشه چون دیدم که جواب نمیده با رفقا زدیمش به باطری ماشین یکی از دیود هاش مثل خال جوش قرمز شد ببین چه ولتاژی تولید کرده:ws3:

الکترود که نزدیک باشه واسه آرک زدن لازمه من سیم هارو جداگانه تست کردم با فاصله خیلی فرق داره به نظرم(الکترود نخریده بودم)

کوروش به نظرت باطری کتابی 9 ولت میتونه همون یک لحظه رو 2000 ولت تولید کنه ؟؟؟ :ws38:

بعید میدونما :ws3:

ولی همون بدون الکترود هم به نظر من اگه باتری ظرفیت داشته باشه تا 1500 ولت رو راحت بتونه بده بیرون :ws38:

لینک به دیدگاه
کوروش به نظرت باطری کتابی 9 ولت میتونه همون یک لحظه رو 2000 ولت تولید کنه ؟؟؟ :ws38:

بعید میدونما :ws3:

ولی همون بدون الکترود هم به نظر من اگه باتری ظرفیت داشته باشه تا 1500 ولت رو راحت بتونه بده بیرون :ws38:

اگه نتونه که باید باطری ماشین بهش وصل کنیم که با عقل جور در نمیاد:ws3: اما موافقم به نظرم باید آمپر باطری بالاتر باشه یا از یه نوع دیگه باشه شاید جواب بده:ws38: اما ولتاژش همون 9 ولت باید باشه! شوکرها ابعادشون کوچیکه باید یه سرچ کنیم ببینیم باطریش چه نوعی باید باشه که حجم زیادیم نگیره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...