رفتن به مطلب

سوال درمورد دستور solve در متلب

ارسال های توصیه شده

با سلام

من با دستور solve تو متلب دوتا مشکل دارم!

مشکل اول: باید حتما تابع را به طور کامل در دستور solve بنویسی با یه مثال ساده بخوام توضیح بدم:

solve('2*x+1')

این برنامه جواب میده ولی اگه y=2*x+1 رو قبلا تعریف کرده باشیم نمیشه برنامه رو به صورت زیر بنویسیم:

syms x,y=2*x+1,

solve('y=0','x')

اینطوری جواب نمیده! راهی نیست که بشه یه تابع از قبل تعریف شده رو در دستور solve فراخوانی کنیم؟

مشکل دوم: اگه از قبل به یه متغیری عدد نسبت داده باشیم بعد از اون متغیر در دستور solve استفاده کنیم متوجه نمیشه! برای مثال:

a=2;

solve('a*x+1','x')

من انتظار دارم جواب منفیه 1/2 بهم بده ولی منفیه 1/a رو میده! راهی هست برای رفع این مشکل؟

البته مسئله ی من به این سادگی نیست خواستم با یه مثال ساده توضیح بدم واضح باشه!

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه
با سلام

من با دستور solve تو متلب دوتا مشکل دارم!

مشکل اول: باید حتما تابع را به طور کامل در دستور solve بنویسی با یه مثال ساده بخوام توضیح بدم:

solve('2*x+1')

این برنامه جواب میده ولی اگه y=2*x+1 رو قبلا تعریف کرده باشیم نمیشه برنامه رو به صورت زیر بنویسیم:

syms x,y=2*x+1,

solve('y=0','x')

اینطوری جواب نمیده! راهی نیست که بشه یه تابع از قبل تعریف شده رو در دستور solve فراخوانی کنیم؟

مشکل دوم: اگه از قبل به یه متغیری عدد نسبت داده باشیم بعد از اون متغیر در دستور solve استفاده کنیم متوجه نمیشه! برای مثال:

a=2;

solve('a*x+1','x')

من انتظار دارم جواب منفیه 1/2 بهم بده ولی منفیه 1/a رو میده! راهی هست برای رفع این مشکل؟

البته مسئله ی من به این سادگی نیست خواستم با یه مثال ساده توضیح بدم واضح باشه!

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

سلام:a030:

http://www.noandishaan.com/forums/thread114914-4.html#post1341229

:a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...