رفتن به مطلب

احمدی نژاد 16 روز دیگر پای میز محاکمه

ارسال های توصیه شده

سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران گفت: زمان رسیدگی به شکایت از رئیس جمهور سابق تغییری نکرده و کیفرخواست جدیدی به دادگاه ارسال نشده است.

قاضی محسن افتخاریسرپرست دادگاه کیفری استان تهران درباره آخرین وضعیت این پرونده گفت: همان‌طور که پیش از این اعلام شده بود پنجم آذر به این شکایت در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی می‌شود و تاکنون زمان محاکمه تغییر پیدا نکرده است.

وی افزود: در خصوص ماجرای 16 میلیارد تومان نیز کیفرخواستی به دادگاه کیفری ارسال نشده است و در جریان آن نیستم.براساس اين گزارش 27 خرداد ماه امسال خبر احضار احمدی نژاد به دادگاه در رسانه‌ها منتشر شد.

سایت دولت بر انتشار برگه احضاریه نوشته بود: «ارسال این احضاریه در حالی انجام شده است که بر اساس اصل 140 قانون اساسی: "رسیدگی‏ به‏ اتهام‏ رئیس‏ جمهور و معاونان‏ او و وزیران‏ در مورد جرائم‏ عادی‏ با اطلاع‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‌در دادگاه‏های‏ عمومی‌دادگستری‏ انجام‏ می‌شود."

سوال اینجاست که در چه زمان و با چه کیفیتی این شکایت به اطلاع نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌رسیده است و آیا تشریفات قانونی بر اساس قانون اساسی انجام شده است یا خیر؟»

احمدی نژاد نخستین رئیس جمهوری است که پس از پیروزی انقلاب به دادگاه احضار شده است. پس از احضار احمدی نژاد به دادگاه شاهد واکنش سریع دولت به موضوع بودیم و لایحه افزایش اختیارات وزیر دادگستری از سوی دولت به مجلس فرستاده شد. همچنین احمدی نژاد طی نامه‌ای به رحیمی‌معاون اول رئیس‌جمهور خواستار حفظ استقلال کانون وکلای دادگستری شد.

منبع:مرجع حقوق ایران

• Like 31
لینک به دیدگاه

من موندم چرا سازمان های قضایی الان یادشون افتاده به یه همچین تخلفی...

ادامه اگه بدم دیگه پستم سیاسی میشه:whistle:

• Like 8
لینک به دیدگاه
خندیدی پستت سیاسی شد :|

ناخنای تورم باید لاک زد:ws3:

عزیزم بپا

ادمین بزرگ حواسش به این تاپیکه

یهو دیدی ناخنامونو یه دیزاین خوشگل و فراموش نشدنی کرداااااا:ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه
عزیزم بپا

ادمین بزرگ حواسش به این تاپیکه

یهو دیدی ناخنامونو یه دیزاین خوشگل و فراموش نشدنی کرداااااا:ws3:

ما که چیزی نگفتیم در مورد فرنچ ناخن می حرفیم:whistle:

راست میگی این حرفا بدِ جلو جمع! بریم تو پستوws3.gif

• Like 6
لینک به دیدگاه

من که نفهمیدم فرق نظر من با نظر بقیه تو این تاپیک چی بود که زدین پاکش کردین. :ws28:

فکر کنم پام یه لحظه سُر خورد اونور خط قرمززززززز. :whistle:

• Like 7
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...