رفتن به مطلب

ملزومات طراحی حرارت مرکزی چیست؟

ارسال های توصیه شده

با سلام

سول من این هستش که من می خوام یک پروژه حرارت مرکزی رو به صورت دستی و آزمایشی انجام بدم حالا باید از صاحب خونه چه نقشه هایی و چه اطلاعاتی رو بگیرم. در کل برای طراحی تاسیسات چه چیز های اولیه ایی نیاز هست.؟

چون از یکی نقشه خواستم فقط چند تا پلان بهم داده یگه نه مشخصات مصالح توش هست نه جنس در و پنجره ها

لینک به دیدگاه

با سلام

سول من این هستش که من می خوام یک پروژه حرارت مرکزی رو به صورت دستی و آزمایشی انجام بدم حالا باید از صاحب خونه چه نقشه هایی و چه اطلاعاتی رو بگیرم. در کل برای طراحی تاسیسات چه چیز های اولیه ایی نیاز هست.؟

چون از یکی نقشه خواستم فقط چند تا پلان بهم داده یگه نه مشخصات مصالح توش هست نه جنس در و پنجره ها

سلام

براي محاسبه با گرمايش بايد جنس و ضخامت مصالح ساختماني را داشته باشيد.

ابعاد فضاها.

بايد نقشه هاي معماري بعلاوه برش هاي جداره ها و همچنين جنس در و پنجره و ....

موقعيت ساختمان (جهت)

براي طراحي سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي بايد به منطقه آب و هوايي و اقليم منطقه توجه كنيد كه بتوانيد سيستم مناسب با آن منطقه را انتخاب كنيد.

سوال شما خيلي كلي بود.

اگر بصورت جزئي بپرسيد بهتره.

اگر بخواهيد خيلي اصولي و دقيق محاسبه كنيد بايد جنس و ضخامت مصالح مورد استفاده قرار گرفته را داشته باشيد. ولي اگر نداريد بيد از محاسبات سرانگشتي استفاده كنيد.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام خسته نباشید لطفا یک نمونه پروژه آماده کریر4.5 برای دانلود بذارید.لطفا هرچه زودتر باشه بهتره باید پروژمو تحویل بدم تا اخر شهریور ماه

برای ساختمان چند طبقه باید برای هر طبقه یه spaceتعریف کنیم؟و برای هر طبقه اتاق ها و قسمت های مختلف رو جداگانه اطلاعاتشونو وارد میکنیم؟

اگه جداگانه هست برای محاسبه بار چطور عمل میکنیم؟

خیلی ممنون میشم سریعتر جواب بدید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...