رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

سلام به همگی..آقا من به دوتا مشکل خوردم تو ساالید هرکس اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنماییم کنه خیلی مهم و واجبه///اول اینکه با قطعات استاندارد به مشکل خوردم.تو یه ماشینی که دارم مدل میکنم نیاز دارم که از پروفیل های استاندارد استفاده کنم(مثله ناودوونی و قوطی) تا اینجاش مشکلی ندارم از تولباکس میارم تو مجموعه،منتها بعضی از این قطعات استاندارد که وارد میکنم رو باید ادیت کنم و برش هایی رو بزنم روشون (مثلا فارسی بر کردن گوشه ها) این رو هم انجام میدم قطعات استاندارد رو هم به طور جداگانه سیو میکنم که موقع خوندن و لود شدن دیگه مشکلی نباشه تا اینجا مجموعه ظاهرا بدون مشکل سیو میشه ولی وقتی دوباره مجموعه سیو شده رو باز میکنم برش هایی که زدم از بین میره و انگار که فایل های استاندارد رو بازم از تولباکس میخونه حتی از فایلی که جدا سیو کردم هم آوردم تو مجموعه ولی باز از تولباکس میخونه و لینکن بهم دیگه!!!!کسی نمیدونه چطور میشه این ارتباط رو از بین برد و قطعه استاندارد رو مثله یه پارت ساده سیو و استفاده کرد!؟؟

• :ws38:

سوال دوم: یه قطعه رو دادم CMM کردن فایل stl داده بهمون حالا تو سالید که باز میکنم سطوح و خطوطشو نمیتونه بشناسه و ادیتش نمیشه کرد فقط یه مدل گرافیکیه بی مصرفه انگار!!!میگن که تو کتیا سطوحشو آنالیز میکنه و میشناسه تو سالید هم شناسایی داره اگه اشتباه نکنم diagnostic ول

• :ws38:

ی هیچی رو از قطعه نمیشناسه!!کسی میدونه راه حلش چیه؟باید افزونه خاصی رو سالید نصب کنم یا بگم cmm با فرمت دیگه ای خروجی بده بهم؟؟؟:ws52:

ببخشید متنم طولانی شد....ممنون میشم هرکس راهنمایی یا اطلاعاتی داره کمکم کنه :icon_gol:

درود.

متن طولانی بود، ولی گفته بودین واجبه، خوندم.

مورد اول: ب نظرم فایل رو بردارین اول، ی جا کپی پیست کنید بعد ویرایش کنید، بعد وارد مجموعه کنید.

پ ن: این راه حل درست نیست، قطعا این مشکل ی راه حل درست داره؛ الان حضور ذهن ندارم.

مورد دوم: اسکن شما با دستگاه پراب دار بوده یا اسنکر دستی؟

معمولا فایل های ابر، نقص هایی دارن ک با جیومجیک می گیرن. بهترین و تخصصی ترین در این زمینه اس ب نظر من.

بعد از اصلاح ابر

فایل ب نرم افزرهای تشکیل سطوح برده میشه. ی 10 سالی هست سالید کار می کنم و 8 ساله کتیا، ب شدت طرفدار سالیدم. اما تو این زمینه هم مث زمینه ارگونومی، باید بگم کتیا بهتره. البته سالید هم ابزارک هایی برای این کار داره.

فایل رو ب کتیا ببرین. اما اگر اشنایی ندارین؛ بگین ک ی مقدمه کلی از شمای کار رو با قید کردن اسم محیط ها براتون بزارن. اگر زنده بودم.

در پناه حق./.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ممنون از توجهتون دوست عزیز SF : راجع به سوال اول کپی پیست که گفتین رو قبلا امتحان کردم جواب نداده.با کلی کلنجار رفتن یه گزینه پیدا کردم اگه اشتباه نکنم بنام drive part که قطعه رو جداگانه سیو میگیره و لینک رو با تمام رفرنس هاش از بین میبره تنها عیبی که داره اینه که قطعه سیو شده رو به یه body بدون جزئیات تبدیل میکنه.

مورد دوم: نمیدونم با چه نوع دستگاهی cmm کردن فقط میدونم فایل با فرمت stl دادن بهمون.تو کتیا شنیدم که میشه ولی تمایل بیشتری داشتم که تو سالید راهی واسش پیدا کنم چون منم به شدت طرفدار سالیدم! تو کتیا اگه سرنخ و مقدمه ای بگین ممنون میشم.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

آیا راهی هست که به سادگی، دور یک جسم، یک دیواره به همون شکل جسم کشید؟ یعنی مثلا یک اتاق که مدل کردم (از جنس هوا) حالا دیوارهاش رو هم مدل.

ممنون

لینک به دیدگاه
ممنون از توجهتون دوست عزیز SF : راجع به سوال اول کپی پیست که گفتین رو قبلا امتحان کردم جواب نداده.با کلی کلنجار رفتن یه گزینه پیدا کردم اگه اشتباه نکنم بنام drive part که قطعه رو جداگانه سیو میگیره و لینک رو با تمام رفرنس هاش از بین میبره تنها عیبی که داره اینه که قطعه سیو شده رو به یه body بدون جزئیات تبدیل میکنه.

مورد دوم: نمیدونم با چه نوع دستگاهی cmm کردن فقط میدونم فایل با فرمت stl دادن بهمون.تو کتیا شنیدم که میشه ولی تمایل بیشتری داشتم که تو سالید راهی واسش پیدا کنم چون منم به شدت طرفدار سالیدم! تو کتیا اگه سرنخ و مقدمه ای بگین ممنون میشم.

باید تسلیط خوبی ب محیط quick surface reconstruction داشته باشین. و البته، لازمه ب محیطهای شیپینگ هم تسلط اولیه ای داشته باشین.

تصور خیلی ها از ابرنقاط و سطوح اینکه کلا کار نرم افزاره و مهارت خاصی نمخاد. ی عکس از ی مدل ک چندین سال پیش تو ی مدل توربین باد بود، اپ می کنم، صرفا برا اینکه شمای کلی از مسیرهای جزیی ک ممکنه باهاش برخورد کنید داشته باشین.

ی فایل هم اپلود کردم. امیدوارم مفیدباشه.

و اینکه اگر براتون ممکنه، اگر سوالی داشتین از من نقل قول بگیرین ک متوجه آپدیت شدن تاپیک بشم.ب طور اتفاقی یادم اومد این تاپیک رو. یعنی چون اومده بود بالا.

در پناه حق

3lms08civn3qnvij10x2.jpg

سلام دوستان

آیا راهی هست که به سادگی، دور یک جسم، یک دیواره به همون شکل جسم کشید؟ یعنی مثلا یک اتاق که مدل کردم (از جنس هوا) حالا دیوارهاش رو هم مدل.

ممنون

درود

با دستور افست. سالید 2014 دارم. اگر میال هستین مدل رو بزارین، اعداد رو بگین؛ تغییر می دم میفرستم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

درود

با دستور افست. سالید 2014 دارم. اگر میال هستین مدل رو بزارین، اعداد رو بگین؛ تغییر می دم میفرستم.

سلام

ممنون از لطفتون. فک کنم متوجه شدم چه کارش کنم. امتحانش کردم.

به دلایل وجدانی! ترجیح میدم خودم مدلش کنم. وگرنه اگه به شما بدم به دلیل سادگی مدل و مهارت شما احتمالا حداکثر 1 دقیقه براتون کار داره :ws3: اما خودم مدل کنم وجدانم آسوده تره :w16:

ممنون:icon_gol:

کاری که کردم: با افست، موازی باهاش درست کردم، بعد با loft رسوندمشون به هم تا ضخامت دیوار درست شه. خوبه؟

لینک به دیدگاه
باید تسلیط خوبی ب محیط quick surface reconstruction داشته باشین. و البته، لازمه ب محیطهای شیپینگ هم تسلط اولیه ای داشته باشین.

تصور خیلی ها از ابرنقاط و سطوح اینکه کلا کار نرم افزاره و مهارت خاصی نمخاد. ی عکس از ی مدل ک چندین سال پیش تو ی مدل توربین باد بود، اپ می کنم، صرفا برا اینکه شمای کلی از مسیرهای جزیی ک ممکنه باهاش برخورد کنید داشته باشین.

ی فایل هم اپلود کردم. امیدوارم مفیدباشه.

و اینکه اگر براتون ممکنه، اگر سوالی داشتین از من نقل قول بگیرین ک متوجه آپدیت شدن تاپیک بشم.ب طور اتفاقی یادم اومد این تاپیک رو. یعنی چون اومده بود بالا.

در پناه حق

3lms08civn3qnvij10x2.jpg

درود

عزیز مرسی که وقت میذاری و راهنمایی میکنی...آقا این فایل تو کتیا اصلا باز نمیشه یعنی کتیا هیچ عکس العملی بهش نشون نمیده!واسه باز کردنشم روش خاصی داره؟فرمت فایل stl هستش و تو سالید باز میشه منتها ادیت نمیشه و بدنه رو نمیشناسه:hanghead:

لینک به دیدگاه
عزیز مرسی که وقت میذاری و راهنمایی میکنی...آقا این فایل تو کتیا اصلا باز نمیشه یعنی کتیا هیچ عکس العملی بهش نشون نمیده!واسه باز کردنشم روش خاصی داره؟فرمت فایل stl هستش و تو سالید باز میشه منتها ادیت نمیشه و بدنه رو نمیشناسه:hanghead:

بله. روش خاصی داره. البته همچینم خاص نیست. یعنی باید از ی ابزار استفاده کنیدو تعداد نقاط رو فیلتر و بندی و غیره کنید.

بحث زیاد داره. پیشنهاد می کنم حتما ی سر ب وبلاگ استاد من بزنید. انصافا خیلی بیشتر از امثال اقای جمشیدی، تو این نرم افزار مهارت داره.

سلام

ممنون از لطفتون. فک کنم متوجه شدم چه کارش کنم. امتحانش کردم.

به دلایل وجدانی! ترجیح میدم خودم مدلش کنم. وگرنه اگه به شما بدم به دلیل سادگی مدل و مهارت شما احتمالا حداکثر 1 دقیقه براتون کار داره :ws3: اما خودم مدل کنم وجدانم آسوده تره :w16:

ممنون:icon_gol:

کاری که کردم: با افست، موازی باهاش درست کردم، بعد با loft رسوندمشون به هم تا ضخامت دیوار درست شه. خوبه؟

منظورتون از افست موازی چی هست؟

ببنید اگر طرح شما یک بادی جدا باشهف ب راحتی دستور افست براش اجرا میشه.

طرح شما ب نظرم مشکل داره. حس می کنم شما یک سطح ۰( رویه) رو افست کردین و بینش رو \ر کردین

اگر ی نمای برش خورده از کار رو بزارین و بگین هدفتون از فیال کد چی هست بهتر می تونم کمکتون کنم.

لینک به دیدگاه

منظورتون از افست موازی چی هست؟

ببنید اگر طرح شما یک بادی جدا باشهف ب راحتی دستور افست براش اجرا میشه.

طرح شما ب نظرم مشکل داره. حس می کنم شما یک سطح ۰( رویه) رو افست کردین و بینش رو \ر کردین

اگر ی نمای برش خورده از کار رو بزارین و بگین هدفتون از فیال کد چی هست بهتر می تونم کمکتون کنم.

طرح کلیشو قبلا همین جا گذاشته بودم. حالا اون مهم نیست. مثلا همین کانال:

Capture.PNG

این کانال جنسش هواست. میخوام خود دیواره کانال (از جنس فلز) هم مدل شه که انتقال حرارت داخل این فلز هم اندازه گیری شه.

مگه افست فقط برای surface نیست؟ هر کار میکنم body افست نمیشه.

میخواهید همین کانال رو بذارم تا اگه مشکلی نیست یه بار این کار رو بکنید روش ببینم قضیه چیه. البته اگه زحمتی نیست.

لینک به دیدگاه
طرح کلیشو قبلا همین جا گذاشته بودم. حالا اون مهم نیست. مثلا همین کانال:

Capture.PNG

این کانال جنسش هواست. میخوام خود دیواره کانال (از جنس فلز) هم مدل شه که انتقال حرارت داخل این فلز هم اندازه گیری شه.

مگه افست فقط برای surface نیست؟ هر کار میکنم body افست نمیشه.

میخواهید همین کانال رو بذارم تا اگه مشکلی نیست یه بار این کار رو بکنید روش ببینم قضیه چیه. البته اگه زحمتی نیست.

اره. متاسفانه این کهنه رفیقم اشتباه یاد اوری کرد. افست بادی نداریم.

ببینید منظورتون همچین چیزی ه؟

http://www.noandishaan.com/upload/images/m4zu5kplax8t3yb241fm.jpg

البته این نما رو از وسط برش دادم

لینک به دیدگاه
اره. متاسفانه این کهنه رفیقم اشتباه یاد اوری کرد. افست بادی نداریم.

ببینید منظورتون همچین چیزی ه؟

http://www.noandishaan.com/upload/images/m4zu5kplax8t3yb241fm.jpg

البته این نما رو از وسط برش دادم

سلام

این که نه، وسطش هم باید پر باشه ولی جدا.

چند تا کار میشه کرد. یکی اینکه دو بار این شکلو بکشم (یکیش بزرگتر) و بعد کوچکی رو از وسط دومی در بیارم. و بعد کوچکی رو بذارم وسط بزرگی.

یه کار دیگه هم همون که سطوحشو افست کنم و بعد با لافت، فاصله بین سطوح رو پر کنم. این به نظرم بهتره.

ممنون به خاطر راهنمایی خوبتون. من اصلا افست نمیدونستم چیه.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان :icon_gol:

اگر یه قالب از قبل آماده داشته باشیم، میتونیم قطعه رو با اون قالب بسازیم تو سالید؟

(منظورم برعکس قالب ساختنه. تو قالب ساختن ما قطعه رو داریم و باهاش قالب میسازیم ولی اینجا قالب رو داریم و میخواهیم قطعه رو بکشیم باهاش)

ممنون

توضیحات تکمیلی:

403886dd20ed45160714f87bc7938b273f15af82.png599e2f117a5998f2e3f4db092416f7bb4bf466dd.pngdb28c37fe04a0ee34de9040f1cc77c66560e072a.png

این کانال از جنس فلزه. میخوام هوای وسطشو مدل کنم. پس میخوام یه جورایی اینو قالب بگیرم تا هوای وسطشو برام بسازه.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان :icon_gol:

اگر یه قالب از قبل آماده داشته باشیم، میتونیم قطعه رو با اون قالب بسازیم تو سالید؟

(منظورم برعکس قالب ساختنه. تو قالب ساختن ما قطعه رو داریم و باهاش قالب میسازیم ولی اینجا قالب رو داریم و میخواهیم قطعه رو بکشیم باهاش)

ممنون

توضیحات تکمیلی:

403886dd20ed45160714f87bc7938b273f15af82.png599e2f117a5998f2e3f4db092416f7bb4bf466dd.pngdb28c37fe04a0ee34de9040f1cc77c66560e072a.png

این کانال از جنس فلزه. میخوام هوای وسطشو مدل کنم. پس میخوام یه جورایی اینو قالب بگیرم تا هوای وسطشو برام بسازه.

شدنیه ولی نه با سالید ورک به تنهایی،نیاز به دانش قالب سازی،محیط مولدینگ و تسلط کافی بر کم ورکس داره که پلاگین باید نصب بشه روی سالید

باید اول ببینید چه قالبی رو دارید،تزریق؟فرج؟خم؟برش؟

لینک به دیدگاه
شدنیه ولی نه با سالید ورک به تنهایی،نیاز به دانش قالب سازی،محیط مولدینگ و تسلط کافی بر کم ورکس داره که پلاگین باید نصب بشه روی سالید

خطرناک شد!

بذارید اصل ماجرا رو بگم شاید یه راه حل بهتری داشتید:

این فایل رو یه نفر دیگه ساخته به این صورت که ابتدا "تو پر" کشیده بعد با دستور shell تو خالیش کرده. من اول اومدم دستور shell رو suppress کردم تا مجددا تو پر بشه. اما یه مشکل پیش اومد. به جهت جریان نگاه کنید:

a403b14e7afbb339f3e7c53489deef0173076a0c.png

هوا اول وارد یه استوانه میشه، بعد از یه مجرای دایره ای عبور میکنه و سپس به سمت بالا میره و خارج میشه.

من وقتی اینو یه جسم یک پارچه تو پر (از جنس هوا) میگیرم، نمیتونم به فلوئنت بفهمونم که این دایره زرد رنگ شکل بعد رو هوا بگیر و بالاش رو دیواره. یه تیکه میگیره اون رو. راه حلی ندارید؟

3618732f88c5c954bb7489815ebb64655dfdbd57.png

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

مهندس حمید اینجا تاپیک رفع اشکال سالیده نه کارگاه ساخت...!

بعضی مواقع ما سوال رو واسه خودمون پیچیده میکنیم در حالی که جوابش خیلی ساده باشه شاید

دوست عزیزمون hfml سوال نرم افزاری کرده(احتمالا) شما جواب ساخت و تولیدی دادی...

:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام

مهندس حمید اینجا تاپیک رفع اشکال سالیده نه کارگاه ساخت...!

بعضی مواقع ما سوال رو واسه خودمون پیچیده میکنیم در حالی که جوابش خیلی ساده باشه شاید

دوست عزیزمون hfml سوال نرم افزاری کرده(احتمالا) شما جواب ساخت و تولیدی دادی...

:ws38:

خب پس جوابش همون "بله میشه ":دی

نمیدونم چی بگم شما راهنمایی کن:hanghead:

سوال خیلی کلی بود قبول نداری؟

لینک به دیدگاه
خطرناک شد!

بذارید اصل ماجرا رو بگم شاید یه راه حل بهتری داشتید:

این فایل رو یه نفر دیگه ساخته به این صورت که ابتدا "تو پر" کشیده بعد با دستور shell تو خالیش کرده. من اول اومدم دستور shell رو suppress کردم تا مجددا تو پر بشه. اما یه مشکل پیش اومد. به جهت جریان نگاه کنید:

a403b14e7afbb339f3e7c53489deef0173076a0c.png

هوا اول وارد یه استوانه میشه، بعد از یه مجرای دایره ای عبور میکنه و سپس به سمت بالا میره و خارج میشه.

من وقتی اینو یه جسم یک پارچه تو پر (از جنس هوا) میگیرم، نمیتونم به فلوئنت بفهمونم که این دایره زرد رنگ شکل بعد رو هوا بگیر و بالاش رو دیواره. یه تیکه میگیره اون رو. راه حلی ندارید؟

3618732f88c5c954bb7489815ebb64655dfdbd57.png

ممنون

چرا از اول با ابعاد و اندازه خودتون طراحی نمیکنید؟خیلی پیچیده به نظر نمیاد یه کانال هست دیگه

تو محیط ورقکاری این طرح رو در بیارید هم ساده تر هست و هم قشنگتر

لینک به دیدگاه
چرا از اول با ابعاد و اندازه خودتون طراحی نمیکنید؟خیلی پیچیده به نظر نمیاد یه کانال هست دیگه

تو محیط ورقکاری این طرح رو در بیارید هم ساده تر هست و هم قشنگتر

عامو حوصَلُم نَمِشد! (خودمم نفهمیدم الآن به چه لهجه ای نوشتم!)

ولی احتمالا همین کارو کنم.

سپاس:icon_gol:

لینک به دیدگاه
عامو حوصَلُم نَمِشد! (خودمم نفهمیدم الآن به چه لهجه ای نوشتم!)

ولی احتمالا همین کارو کنم.

سپاسicon_gol.gif

بله

با دستور کامباین

common

گزینه سوم هست. مرز مشترک رو مجسم می کنه براتون

موفق باشید

icon_gol.gif

لینک به دیدگاه
بله

با دستور کامباین

common

گزینه سوم هست. مرز مشترک رو مجسم می کنه براتون

موفق باشید

آقا این کامباین چه کارها که نمیکنه! ما هر مشکلی داریم شما با این کامباین حلش میکنید :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...