رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

اینجا چقد خلوت شده !

وقتی که یه بلبرینگ رو میارم تو اسمبلی بعد قسمت save as ، پسوند part رو انتخاب میکنم. بعد فایل رو باز میکنم که بتونم تغییرات اجرا کنم یه کادر ظاهر میشه باید چیکار کنم ؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

باسلام.

من .وقتی اسکتچ میکشم ود ستور miter flang اجرا میکنم چرا نمیشه ؟!!!!!

miter flang باید عمود بر صفحه ای باشه که میخواید براش فلنج تعریف کنید باشه...و همچنین باید از یهی از گوشه های اون لبه کشیده شده باشه نه وسطش.

عکس بذار تا بهتر راهنمایی کنم.

اینجا چقد خلوت شده !

وقتی که یه بلبرینگ رو میارم تو اسمبلی بعد قسمت save as ، پسوند part رو انتخاب میکنم. بعد فایل رو باز میکنم که بتونم تغییرات اجرا کنم یه کادر ظاهر میشه باید چیکار کنم ؟

موقع سیو کردن حتماً تیک Save as copy رو بزن...جایی بغیر از لایبرری سیوش کن و حدالامکان اسمشو تغییر بده اینجوری نباید کادری ظاهر بشه.

لینک به دیدگاه
سلام من یک مکانیزم طراحی کردم میخوان ازش سرعت و شتاب میله ای که حرکت دادم رو بگیرم.

لطفا راهنمایی کنیدممنون میشم

دوست عزیز کمی بیشتر توضیح بدید و اگر براتون مقدوره توضیحتون همراه با عکس باشه

لینک به دیدگاه

سلام

حالا نوبت میرسه به سوال ما مبتدی ها!

آقا من این شکلو کشیدم:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

یه اتاقه که یه چی تو مایه های بادگیر اومده وسطش.

پس جریان هم داخل اتاقه و هم تو بادگیر.

اما مشکلی که دارم اینه که فک کنم باید جای بادگیر رو تو اتاق در بیارم تا بتونه جریان از بادگیر وارد اتاق بشه. یه چیزی تو مایه های قالب گیری. اگه این کارو نکنم فلوئنت ارور میده. (احتمالا به خاطر همین ارور میده).

چه کنم؟ باید از همون تکنیک های قالب استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی سالیدیا ،سالید خورا ،سالید بازا، سالید زنا و دوستدارای نرم افزار سالید...:icon_gol:من نیاز به استفاده از pdm سالیدوورک دارم (تا اونجایی که اطلاع دارم pdm افزونه ای تو سالید هست که باهاش به صورت گروهی کار میکنن و امنیت فایل هارو بالا میبره همچنین امکاناتی واسه مرتب کردن rename کردن تبدیل به pdf کردن نقشه ها به صورت جمعی و .... حالا من بیشتر واسه استفاده از قسمت Rename کردنش و تبدیل به pdf میخوام ازش استفاده کنم قبلا تو یه شرکتی استفاده کردم ازش خیلی عالی بود ولی نمیدونم چطور فعالش کنم یا نصبش کنم،سالید 2014 sp0 رو نصب کردم واسه تیک pdm سریال نامبری نداشت حالا تو نرم افزار سالید گزینشو که میزنم میگه باید login شی درواقع میخواد که یه سروری واسش تعریف کنم یا اینکه اصلا نصب نیست....به هر حال نمیدونم هر کی راجع بش اطلاعات داره یه دنیا ممنون میشم کمکم کنه اگرم کسی میدونه چطور باید راه اندازیش کرد یا سرور تعریف کرد بگه بی زحمت:icon_gol:
اگه جواباتونو به ایمیلم بفرستین خیلی ممنون میشم دوستان [email]mhjafari1391@YAHOO.com[/email]

لینک به دیدگاه
سلام

حالا نوبت میرسه به سوال ما مبتدی ها!

آقا من این شکلو کشیدم:

یه اتاقه که یه چی تو مایه های بادگیر اومده وسطش.

پس جریان هم داخل اتاقه و هم تو بادگیر.

اما مشکلی که دارم اینه که فک کنم باید جای بادگیر رو تو اتاق در بیارم تا بتونه جریان از بادگیر وارد اتاق بشه. یه چیزی تو مایه های قالب گیری. اگه این کارو نکنم فلوئنت ارور میده. (احتمالا به خاطر همین ارور میده).

چه کنم؟ باید از همون تکنیک های قالب استفاده کنم؟

سلام اگه میخوای قطعه ای رو از قطعه دیگه کم کنی میتونی یا جاشو خالی کنی میتونی تو محیط اسمبل روی قطعه باد گیر ادیت کنی بعد از دستور cavity استفاده کنی مسیرinsert-molds-cavity

همینطور از دستور های split و یا join هم میتونی کمک بگیری..:100::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام hfml اگه میخوای قطعه ای رو از قطعه دیگه کم کنی یا جاشو خالی کنی میتونی تو محیط اسمبل روی قطعه باد گیر ادیت کنی بعد از دستور cavity استفاده کنی مسیرinsert-molds-cavity

لینک به دیدگاه
سلام hfml اگه میخوای قطعه ای رو از قطعه دیگه کم کنی یا جاشو خالی کنی میتونی تو محیط اسمبل روی قطعه باد گیر ادیت کنی بعد از دستور cavity استفاده کنی مسیرinsert-molds-cavity

سلام

آقا احسنت. به این میگن راهنمایی.:w16:

یه جا دیگه یه چی تو مایه های همین راهنمایی شما خوندم ولی یا اون نگفته بود، یا من نفهمیده بودم که اول باید برم تو محیط ادیت. میگم خدایا اینا چی دارن میگن!؟ نکنه فحش میدن ما حواسمون نیست!؟:whistles:

لینک به دیدگاه

آقا حالا چه جوری این قطعه وسطی رو بردارم؟ آخه وقتی پاکش میکنم، cavity هم پاک میشه.

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

دوستان، این شکلو من کشیدم: وسط این اتاق رو با Cavity در آوردم و ستون رو گذاشتم داخلش.

حالا میخوام سطح شماره 2 رو دو یا سه قسمت کنم به طوری که بعدا وقتی تو انسیس مش میزنم، به عنوان دو تا سطح بشناسه. در حقیقت میخوام جای جسم 1 روی سطح 2 را به عنوان یه سطح جدا در نظر بگیره.

اما هر کار میکنم نمیشه. با trim هم خواستم بکنم نتونستم. چون این مال cavity هست فک کنم داره مشکل ایجاد میکنه. ممنون میشم کمک کنید :sigh:

لینک به دیدگاه

سلام عزیز... هدفتون واسم گنگ و مبهمه اگه ممکنه هدفتونو واضح تر بگین یا اینکه شکل رو بیشتر توضیح بدین! واسه دو یا سه تیکه کردنش بدونه دستور اضافی میتونین قطعه شماره 1 رو ادیت کنین و لبه ی کار رو پله ایجاد کنید اینطوری اثر cavity به صورت چند تیکه یا پله دار تو قطعه 2 میفته!میتونید هم صفحه تعریف کنید تو اون قسمت و چند تا خط کات اکسترود کنین! البته من دقیق نفهمیدم منظورتونو!:ws38:

لینک به دیدگاه

درود

از دستور کامباین، ب سه منظور استفاده میشه . یکیش کاستن یکی از دیگری ه. ب نظرم بهتره این کار رو انجام بدید.

سایلد 2014

خاستید فایلتون رو بزارید.

با این دستور نیازی ب غیرمفروض کردن و یا حذف کردن بدنه دیگه ندارید.

دقت کنید ک هر دو قطعه ب عنوان بدنه تعریف بشن برای اینکار تیک های Merge رو در هنگام تشکیل احجام بردارید.

vdraaaqgfk8b3ejtb5.png

در پناه حق :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

علی الحساب با همون cavity مدل شده و مشکلی نداره. ولی میخواستم دقیقا محلی که جسم ۱ میفته روی سطح ۲، به عنوان یه سطح جدا شناخته بشه و دورش یه سطح دیگه. یعنی انگار سطح ۲ میشه یه مستطیل که دورش یه قابه.

فعلا برای اینکه اینکار رو بکنم، مقداری تو رفتگی ایجاد کردم. یعنی جای جسم ۱ رو روی سطح ۲ کمی تو رفتگی ایجاد کردم تا به عنوان یه سطح جدا شناخته شه. اما اگه این تو رفتگی نباشه فک کنم بهتره.

ممنون از لطفتون :icon_gol:

راستش فعلا با cavity مدل شده و حوصله یادگرفتن یه دستور دیگه (combine) رو ندارم :ws3:

مگه اینکه این مشکلی که عرض کردمو حل کنه. آهان! صبر کن ببینم، نکنه اگه این کارو کنم اون وقت به راحتی میشه از همون trim استفاده کرد؟!

باید امتحان کنم. تشکر.

لینک به دیدگاه

شبیه این ماشین اسباب بازیاست که میکشی عقب ولش میکنی تخته گاز میره جلو...:ws3:

اون اهرمی که رو محور وسط هست فک کنم برای نصب فنر حلزونی باشه :ws38:

لینک به دیدگاه
درود

از دستور کامباین، ب سه منظور استفاده میشه . یکیش کاستن یکی از دیگری ه. ب نظرم بهتره این کار رو انجام بدید.

سایلد 2014

خاستید فایلتون رو بزارید.

با این دستور نیازی ب غیرمفروض کردن و یا حذف کردن بدنه دیگه ندارید.

دقت کنید ک هر دو قطعه ب عنوان بدنه تعریف بشن برای اینکار تیک های Merge رو در هنگام تشکیل احجام بردارید.

vdraaaqgfk8b3ejtb5.png

در پناه حق :icon_gol:

سلام

یک کلام ختم کلام!

این دستور combine در ادامه بسیار مفید واقع شد...

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام به همگی..آقا من به دوتا مشکل خوردم تو ساالید هرکس اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنماییم کنه خیلی مهم و واجبه///اول اینکه با قطعات استاندارد به مشکل خوردم.تو یه ماشینی که دارم مدل میکنم نیاز دارم که از پروفیل های استاندارد استفاده کنم(مثله ناودوونی و قوطی) تا اینجاش مشکلی ندارم از تولباکس میارم تو مجموعه،منتها بعضی از این قطعات استاندارد که وارد میکنم رو باید ادیت کنم و برش هایی رو بزنم روشون (مثلا فارسی بر کردن گوشه ها) این رو هم انجام میدم قطعات استاندارد رو هم به طور جداگانه سیو میکنم که موقع خوندن و لود شدن دیگه مشکلی نباشه تا اینجا مجموعه ظاهرا بدون مشکل سیو میشه ولی وقتی دوباره مجموعه سیو شده رو باز میکنم برش هایی که زدم از بین میره و انگار که فایل های استاندارد رو بازم از تولباکس میخونه حتی از فایلی که جدا سیو کردم هم آوردم تو مجموعه ولی باز از تولباکس میخونه و لینکن بهم دیگه!!!!کسی نمیدونه چطور میشه این ارتباط رو از بین برد و قطعه استاندارد رو مثله یه پارت ساده سیو و استفاده کرد!؟؟

• :ws38:

سوال دوم: یه قطعه رو دادم CMM کردن فایل stl داده بهمون حالا تو سالید که باز میکنم سطوح و خطوطشو نمیتونه بشناسه و ادیتش نمیشه کرد فقط یه مدل گرافیکیه بی مصرفه انگار!!!میگن که تو کتیا سطوحشو آنالیز میکنه و میشناسه تو سالید هم شناسایی داره اگه اشتباه نکنم diagnostic ول

• :ws38:

ی هیچی رو از قطعه نمیشناسه!!کسی میدونه راه حلش چیه؟باید افزونه خاصی رو سالید نصب کنم یا بگم cmm با فرمت دیگه ای خروجی بده بهم؟؟؟:ws52:

ببخشید متنم طولانی شد....ممنون میشم هرکس راهنمایی یا اطلاعاتی داره کمکم کنه :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...