رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

من وقتی تو محیط سالیدم کنار اشاره گر موس عکسی که تو شکل نشون دادم میاد که فیلتر انگار ! باید چیکار کنم.؟

با زدن دکمه C هم نمودار درختیم نمیاد !

:sad0:

pyktnfa4nd1r6t7yma64_thumb.gif

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

amin 202 مهمان

من وقتی تو محیط سالیدم کنار اشاره گر موس عکسی که تو شکل نشون دادم میاد که فیلتر انگار ! باید چیکار کنم.؟

با زدن دکمه C هم نمودار درختیم نمیاد !

:sad0:

pyktnfa4nd1r6t7yma64_thumb.gif

نباید بیاد...نزن خوب...کاری باهاش نداشته باش! :ws3:

لینک به دیدگاه
نباید بیاد...نزن خوب...کاری باهاش نداشته باش! :ws3:

چرا ؟ :4564:

همه هوای سالید رو دارن .! برای convert entities به نمودار احتیاج داشتم روی خود خط انتخاب میکردم انتخاب نمیشد ! گفتم شاید از این قسمت یه فرجی بشه :hanghead:

بعد با این عکس قیفه که بود اسکتچی که میکشیدم اکسترود نمیشد . رو اون پارت اینجوریه یه پارت جدید باز کردم این قیفه نبود. :4564:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
چرا ؟ :4564:

همه هوای سالید رو دارن .! برای convert entities به نمودار احتیاج داشتم روی خود خط انتخاب میکردم انتخاب نمیشد ! گفتم شاید از این قسمت یه فرجی بشه :hanghead:

بعد با این عکس قیفه که بود اسکتچی که میکشیدم اکسترود نمیشد . رو اون پارت اینجوریه یه پارت جدید باز کردم این قیفه نبود. :4564:

والا من تا حالا به همچی مشکلی بر نخوردم...اون قیفه هم که میگی نماد Property Manager هستش...چیز خاصی نی...:ws52:

بازم اگر کنار موؤست ظاهر شد یه عکس بذار بینم جریان از چه قراره....:ws38:

لینک به دیدگاه
والا من تا حالا به همچی مشکلی بر نخوردم...اون قیفه هم که میگی نماد Property Manager هستش...چیز خاصی نی...:ws52:

بازم اگر کنار موؤست ظاهر شد یه عکس بذار بینم جریان از چه قراره....:ws38:

ممنونم. چشم.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام.

من میخوام این شکل و بکشم.

qn0sfcfcm7jlt6zyc_thumb.gif

ولی برای اینکه مابین این دو تا خط 48 باشه نمیتونم خط هامو مماس دایره رسم کنم over define میشه ! چه کنم ؟

ixxdk73619ejtgpz6ffw_thumb.gif

لینک به دیدگاه

سلام.

ولی برای اینکه مابین این دو تا خط 48 باشه نمیتونم خط هامو مماس دایره رسم کنم over define میشه ! چه کنم ؟

فک کنم قید اضافی گذاشتی دونه دونه چک کن وفقط اندازه رو بده ودر اخر روی دایره قید ارک رو فعال کن فکر کنم جواب میده:w16:

لینک به دیدگاه

سلام.

فک کنم قید اضافی گذاشتی دونه دونه چک کن وفقط اندازه رو بده ودر اخر روی دایره قید ارک رو فعال کن فکر کنم جواب میده:w16:

سلام

فکر نکن اندازه 66 رو پاک کن خب

66 رو از کجا آوردی؟

پیشنهاد میکنم اول کل شکل اسکچ رو بدون اندازه رسم کنید

بعد خطوط اضافه رو trim کنید تا طرحی شبیه نقشه داشته باشد بعد شروع به اندازه گزاری کنید

اگر اندازه ها طبق نقشه باشه بهتره

56 و 66 اضافه اس

لینک به دیدگاه
سلام

فکر نکن اندازه 66 رو پاک کن خب

66 رو از کجا آوردی؟

پیشنهاد میکنم اول کل شکل اسکچ رو بدون اندازه رسم کنید

بعد خطوط اضافه رو trim کنید تا طرحی شبیه نقشه داشته باشد بعد شروع به اندازه گزاری کنید

اگر اندازه ها طبق نقشه باشه بهتره

56 و 66 اضافه اس

چشم. از این به بعد این کار رو انجام میدم. ولی اندازه 66 رو اندازه ی 23 که برای شعاع گذاشته اونه !:hanghead:

ممنونم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
چشم. از این به بعد این کار رو انجام میدم. ولی اندازه 66 رو اندازه ی 23 که برای شعاع گذاشته اونه !:hanghead:

ممنونم. :icon_gol:

23x2=46

نه اینکه

23x2=66

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:w58::w58::w58::w58::w58::w58::w58::w58::w58:

لینک به دیدگاه
23x2=46

نه اینکه

23x2=66

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:w58::w58::w58::w58::w58::w58::w58::w58::w58:

ن:5c6ipag2mnshmsf5ju3:hanghead::icon_pf (34)::sorry::45645:

دیروز درگیری ذهنم زیاد بوده ولی فک نمیکردم اشتباه به این سادگی و ابتدایی داشته باشم. :4564:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

سلام.

این تمرینارو از کجا پیدا کردی؟:ws3:

درست نیس باو...اندازه هاش ناقصن!

ببین...اولین اصل تو طراحی...اصل تقارنه...یعنی باید سعی کنی با استفاده حداقلی از دستورات قطعتو درست تو مرکز مختصات قرار بدی...علت این امر هم اینه که اگر قطعت تو مرکز مختصات باشه خیلی راحت میتونی مرکز مختصات رو رفرنس قرار بدی برای دستورات آتیت...

حالا به طراحی این قطعه می پردازیم...

اولین مرحله : کشیدن Sketchات هستش...میری تو محیطش...با استفاده از ابزار Line نصف شکلت رو ترسیم میکنی...طوری که خط تقارن در راستای مرکز مختصات باشه...مثل شکل زیر:

نکته:شاید برات جای سوال باشه که چجوری با دستور Line اون خم ها رو کشیدم...نیازی به تغییر دستورت نیست!

فقط کافیه خیلی آروم موؤست رو ببری رو نقطه ای که میخوای ازونجا اسکچت بصورت Arc در بیاد...مثل شکل زیر یه حلقه زرد رنگ نمایش داده میشه و حالا میتونی Arc رسم کنی...بعد از رسم Arcات دستور بصورت اتومات به ترسیم خط تبدیل میشه.:w16:

index.php?module=thumbnail&file=hx5emfbi7zg8kgoxhpav.jpg

دومین مرحله : اگر دقت کنی اینجا اسکچ کشیده شده...بصورت تقریبی همون شکلیه که تو تمرین اومده...نکته قابل توجه اینه که اسکچ نسبت به خط Y تقارن داره...

index.php?module=thumbnail&file=cm22dsv02ywl7cyt9h5.jpg

سومین مرحله : اینجا کم کم باید دستورات ثابت سازی اسکچ رو اعمال کنیم...من از دایره داخلی شروع کردم...مرکزش رو با خط Y همراستا کردم...با دستور Coincident.

index.php?module=thumbnail&file=cvd55rgfd240bottze1f.jpg

چهارمین مرحله : اینجا اندازه دهی مون تموم شده...دقت کنی 2 اندازه تو تمرین نیست...من برای Fully define کردن اسکچ از خودم اندازه 7 رو به اون بالا دادم و از 2 اندازه ای که پائین داده شده بود،اندازه 4.5 رو انتخاب کردم...

index.php?module=thumbnail&file=vp7oxijzpts8kea840.jpg

پنجمین مرحله : تو این مرحله بعد از Fully define کردن اسکچمون،دکمه های Ctrl+A رو زده و دستور Mirror رو از نوار ابزار اسکچ انتخاب میکنیم...رفرنس دستور رو خط1 انتخاب می کنیم...همون خطی که در راستای محور Y قرار داره.

index.php?module=thumbnail&file=k0mnah03loq1r4ovpox.jpg

ششمین مرحله : برای اجرای دستورات Feature اسکچت باید اسکچی بسته باشه...اگر به همین حالت بخوای حجم بدی به مشکل بر میخوری...اشکال کار هم همون خط1 هستش...باید این خط رو فرعی(نامرئی) کنیم...برای اینکار خط رو انتخاب کرده و از Property manager تیک دستور For Construction رو میزنیم.

index.php?module=thumbnail&file=sxl7bxkn1n82t1ov3bo1.jpg

هفتمین مرحله : تو این مرحل باید به اندازه ای که تو تمرین داده دقت کنی...نسبت 7 و 13...یعنی در راستای Z- مقدار 7 واحد و در راستای Z+ مقدار 6 واحد Extrude داریم....برای اضافه کردن پیشروی در جهت منفی کافیه در حالت Blind تیک Direction 2 رو بزنی و اندازه مورد نظرت رو بدی...

علت این پیشروی در 2 جهت تو مرحله بعد نمایان میشه!

index.php?module=thumbnail&file=wg3jhelhminsj9zj86h.jpg

هشتمین مرحله : خب...اینهمه تاکید میکردم که قطعت باید وسط مختصات باشه اینجا بدردمون میخوره...با انتخاب دستور Hole یا Extrude cut میخوای سوراخی از بالای قطعه ایجاد کنی...برای این منظور رفرنس رو مرکز مختصات در نظر میگیری که خیلی راحت و با 1 اندازه سوراخت زده میشه!:ws3:

index.php?module=thumbnail&file=efj1rz6lcgcalc0e2cb.jpg

قطعه نهاییمون هم به این شکل در میاد:

index.php?module=thumbnail&file=9jem93xp2u5vqt00f9ke.jpg

ببخشید اگر خیلی طولانی شد....:w554:

لینک به دیدگاه
این تمرینارو از کجا پیدا کردی؟:ws3:

درست نیس باو...اندازه هاش ناقصن!

ببین...اولین اصل تو طراحی...اصل تقارنه...یعنی باید سعی کنی با استفاده حداقلی از دستورات قطعتو درست تو مرکز مختصات قرار بدی...علت این امر هم اینه که اگر قطعت تو مرکز مختصات باشه خیلی راحت میتونی مرکز مختصات رو رفرنس قرار بدی برای دستورات آتیت...

حالا به طراحی این قطعه می پردازیم...

اولین مرحله : کشیدن Sketchات هستش...میری تو محیطش...با استفاده از ابزار Line نصف شکلت رو ترسیم میکنی...طوری که خط تقارن در راستای مرکز مختصات باشه...مثل شکل زیر:

نکته:شاید برات جای سوال باشه که چجوری با دستور Line اون خم ها رو کشیدم...نیازی به تغییر دستورت نیست!

فقط کافیه خیلی آروم موؤست رو ببری رو نقطه ای که میخوای ازونجا اسکچت بصورت Arc در بیاد...مثل شکل زیر یه حلقه زرد رنگ نمایش داده میشه و حالا میتونی Arc رسم کنی...بعد از رسم Arcات دستور بصورت اتومات به ترسیم خط تبدیل میشه.:w16:

index.php?module=thumbnail&file=hx5emfbi7zg8kgoxhpav.jpg

دومین مرحله : اگر دقت کنی اینجا اسکچ کشیده شده...بصورت تقریبی همون شکلیه که تو تمرین اومده...نکته قابل توجه اینه که اسکچ نسبت به خط Y تقارن داره...

index.php?module=thumbnail&file=cm22dsv02ywl7cyt9h5.jpg

سومین مرحله : اینجا کم کم باید دستورات ثابت سازی اسکچ رو اعمال کنیم...من از دایره داخلی شروع کردم...مرکزش رو با خط Y همراستا کردم...با دستور Coincident.

index.php?module=thumbnail&file=cvd55rgfd240bottze1f.jpg

چهارمین مرحله : اینجا اندازه دهی مون تموم شده...دقت کنی 2 اندازه تو تمرین نیست...من برای Fully define کردن اسکچ از خودم اندازه 7 رو به اون بالا دادم و از 2 اندازه ای که پائین داده شده بود،اندازه 4.5 رو انتخاب کردم...

index.php?module=thumbnail&file=vp7oxijzpts8kea840.jpg

پنجمین مرحله : تو این مرحله بعد از Fully define کردن اسکچمون،دکمه های Ctrl+A رو زده و دستور Mirror رو از نوار ابزار اسکچ انتخاب میکنیم...رفرنس دستور رو خط1 انتخاب می کنیم...همون خطی که در راستای محور Y قرار داره.

index.php?module=thumbnail&file=k0mnah03loq1r4ovpox.jpg

ششمین مرحله : برای اجرای دستورات Feature اسکچت باید اسکچی بسته باشه...اگر به همین حالت بخوای حجم بدی به مشکل بر میخوری...اشکال کار هم همون خط1 هستش...باید این خط رو فرعی(نامرئی) کنیم...برای اینکار خط رو انتخاب کرده و از Property manager تیک دستور For Construction رو میزنیم.

index.php?module=thumbnail&file=sxl7bxkn1n82t1ov3bo1.jpg

هفتمین مرحله : تو این مرحل باید به اندازه ای که تو تمرین داده دقت کنی...نسبت 7 و 13...یعنی در راستای Z- مقدار 7 واحد و در راستای Z+ مقدار 6 واحد Extrude داریم....برای اضافه کردن پیشروی در جهت منفی کافیه در حالت Blind تیک Direction 2 رو بزنی و اندازه مورد نظرت رو بدی...

علت این پیشروی در 2 جهت تو مرحله بعد نمایان میشه!

index.php?module=thumbnail&file=wg3jhelhminsj9zj86h.jpg

هشتمین مرحله : خب...اینهمه تاکید میکردم که قطعت باید وسط مختصات باشه اینجا بدردمون میخوره...با انتخاب دستور Hole یا Extrude cut میخوای سوراخی از بالای قطعه ایجاد کنی...برای این منظور رفرنس رو مرکز مختصات در نظر میگیری که خیلی راحت و با 1 اندازه سوراخت زده میشه!:ws3:

index.php?module=thumbnail&file=efj1rz6lcgcalc0e2cb.jpg

قطعه نهاییمون هم به این شکل در میاد:

index.php?module=thumbnail&file=9jem93xp2u5vqt00f9ke.jpg

ببخشید اگر خیلی طولانی شد....:w554:

ممنونم از توضیحاتون.

نقشه هارو از تو نت سرچ کردم پیدا کردم.

اولین مرحله : نکته ای که گفته بودید رو میدونستم ولی ازش استفاده نمیکنم معمولا کنترل کردن دایره ش سخته بعضی موقع ها جهت کمانش برعکس میشه.

چهارمین مرحله : جسارتا دو تا اندازه ای که میگید یه دونه رو نداریم اونی که 7 گرفتید و اون یکی 4 اون پایین پایین داده .

مرحله هفتم :نکتهی ظریفی اشاره کرده بودید. :ws3:

ممنونم. از مراحلی که گفتید. :icon_gol::a030:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
ممنونم از توضیحاتون.

نقشه هارو از تو نت سرچ کردم پیدا کردم.

اولین مرحله : نکته ای که گفته بودید رو میدونستم ولی ازش استفاده نمیکنم معمولا کنترل کردن دایره ش سخته بعضی موقع ها جهت کمانش برعکس میشه.

ولی این روش رو اگر مسلط بشی خیلی سرعت کارت رو میبره بالا...هر جا هم که اشتباه کردی با Ctrl+z و Ctrl+Y میتونی اشتباهاتتو تصحیح کنی.

چهارمین مرحله : جسارتا دو تا اندازه ای که میگید یه دونه رو نداریم اونی که 7 گرفتید و اون یکی 4 اون پایین پایین داده .

ببین...اندازه هارو ناجور داده...اصولاً تو مبحث Drowing یا همون Drafting باید اندازه دهی متقارن باشه...نمیدونم...بازم بایه چک کنم...:ws38:

مرحله هفتم :نکتهی ظریفی اشاره کرده بودید. :ws3:

ممنونم. از مراحلی که گفتید. :icon_gol::a030:

:icon_redface::icon_gol:

لینک به دیدگاه
ولی این روش رو اگر مسلط بشی خیلی سرعت کارت رو میبره بالا...هر جا هم که اشتباه کردی با Ctrl+z و Ctrl+Y میتونی اشتباهاتتو تصحیح کنی.

ببین...اندازه هارو ناجور داده...اصولاً تو مبحث Drowing یا همون Drafting باید اندازه دهی متقارن باشه...نمیدونم...بازم بایه چک کنم...:ws38:

:icon_redface::icon_gol:

روش کار میکنم تا سرعتم بالا بره.

در مورد اندازه 4 حق با شماست اشتباست باید همون 4.5 که گفتید باشه اگه 4 بگیریم میشه اندازه گذاری وسط 28 چون میخوام مونتاژ کنم 27 به کارم میاد چون عرض قطعه بیسم 27 . ممنونم. :icon_gol:

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

باید چیکار کنم تا گیره ریلی حرکت کنه و از صفحه ای که ضربدر زدم بیش تر نره!

خب یه قطعه رو من چه جوری مونتاژ کنم وقتی نمیدونم چه شکلی حرکت میکنه !:sad0:

x5qi6s532adpjbeyba8_thumb.gif

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

میتونی بلوک تعریف کنی...ولی نیاز نیست...تا همینجاش کافیه...فیکسچر همراه با V بلوک.:icon_redface:

لینک به دیدگاه
میتونی بلوک تعریف کنی...ولی نیاز نیست...تا همینجاش کافیه...فیکسچر همراه با V بلوک.:icon_redface:

من بلوک کردن اسمبلی بلد نیستم یه ذره بلوک دوبعدیشو بلدم. :hanghead:

فیکسچر همراه با V بلوک دربارش چیزی بلد نیستم سرچ هم کردم چیزی پیدا نکردم.

لینک به دیدگاه

برای محدود کردن رفت و امد دو صفحه بین دومقدار مشخص میتونید از دستور mate doc1292868767959.image قسمت advanced mate گزینه distance doc1292868874669.image رو انتخاب کنید

لینک به دیدگاه
برای محدود کردن رفت و امد دو صفحه بین دومقدار مشخص میتونید از دستور mate doc1292868767959.image قسمت advanced mate گزینه distance doc1292868874669.image رو انتخاب کنید

ممنونم .

من امتحان کردم ولی فیکس شد باز حرکت نداره نمیدونم باز کجا رو اشتباه میکنم . :hanghead:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...