رفتن به مطلب

مژده عالییی به مهندسان شهرساز

ارسال های توصیه شده

امروز یکی از بچه ها یه ایمیلی بهم زد که خبر خیلی خوبی بود واسه مهندسای شهرساز

گفتم بیام خبرو اینجا هم بگم:

پس از کلی تلاش و پیگیری بالاخره شهرسازان نیز در نقشه های تمامی گروه های ساختمانی ( الف ، ب ، ج ، د ) در قسمت طراحی و نظارت صاحب امضا شدند یعنی از این پس نقشه تمامی ساختمان ها می بایست به امضای مهندسان شهرساز نیز برسد.

اینم تصاویر بخشنامه ها:

ti427rquvon20a1tle3w_thumb.jpg

s4k52v3zhcm88nvy3d_thumb.jpg

08yph9gy7qawjb9bx6nr_thumb.jpg

n6fqutmp0m079rtwzxk_thumb.jpg

ph93skbk84d77y79da7_thumb.jpg

7i82a6nfmf4vjx2l14jl_thumb.jpg

vhq5eqhu02p6g4wuxq_thumb.jpg

n9bxsv08lrbh8851ya3_thumb.jpg

lru0wvnxs8ojeahn3p_thumb.jpg

tj9x6qhcgn7s8fa5gcc_thumb.jpg

دانلود کل تصاویر بخشنامه

لینک به دیدگاه
مرسی محمدجان

عکسها وضوح خوبی ندارند...ممنون میشم اگه یه کم با کیفیت تر اونها رو آپلود کنی. باز هم سپاس

چون زیاد بود، واسه سنگین نشدن صفحه به صورت پیش نمایش گذاشتم. روشون کلیک کنی به صورت با کیفیت می تونی ببینی :w16:

لینک به دیدگاه
چون زیاد بود، واسه سنگین نشدن صفحه به صورت پیش نمایش گذاشتم. روشون کلیک کنی به صورت با کیفیت می تونی ببینی :w16:

همین کار کردم محمد جان ولی یه تصویر 2 در 3 به من میده که هر چی هم زوم میکنم اصلا چیزی دیده نمیشه

لینک به دیدگاه
همین کار کردم محمد جان ولی یه تصویر 2 در 3 به من میده که هر چی هم زوم میکنم اصلا چیزی دیده نمیشه

کلیک کنی، تو صفحه جدید صبر کنی تو اندازه بزرگ لود میشه ها :ws38:

حالا من شب سعی میکنم همه عکسا رو تو قالب یه فایل زیپ هم بذارم :a030:

لینک به دیدگاه
این "تمامی گروه های ساختمانی ( الف ، ب ، ج ، د )" یعنی چی دقیقن؟

:icon_redface::ws38:

یه چیزی واسه ی من اینجا جالب بود

اصلا قصد توهین به کسی رو ندارم ولی مگه این واسه کسایی نیست که تو سازمان یا شرکت مربوطی شاغل باشن و فعالیت داشته باشن؟

من که بیکارم

و فک میکنم دوستانی که خوشحالی کردنم مث من بیکار باشن ، البته اقای عارف رو شنیده بودم مشغول بکارن ، ولی وقتی بیکاریم اینهمه خوشحالی واسم عجیب بود

البته فرناز جان منم دقیق متوجه نشدم و هیچکس دیگه ای هم این سوالارو نپرسیده بود، فقط همه خوشحال بودن : دی

حالا درسته یه امتیازه و خلی خوبه

اما بازم بدرد ادم بیکار نمیخوره که !!!

لینک به دیدگاه

اصلا قصد توهین به کسی رو ندارم ولی مگه این واسه کسایی نیست که تو سازمان یا شرکت مربوطی شاغل باشن و فعالیت داشته باشن؟

من که بیکارم

و فک میکنم دوستانی که خوشحالی کردنم مث من بیکار باشن ، البته اقای عارف رو شنیده بودم مشغول بکارن ، ولی وقتی بیکاریم اینهمه خوشحالی واسم عجیب بود

البته فرناز جان منم دقیق متوجه نشدم و هیچکس دیگه ای هم این سوالارو نپرسیده بود، فقط همه خوشحال بودن : دی

این گروه ها تو نظام مهندسی ساختمان به این صورت تعریف شده:

گروه "الف " با مقياس كاربري محله ( ۱ ) تا ( ۲ ) طبقه ارتفاع از روي زمين يا حداكثر زيربناي ( ۶۰۰ ) متر مربع .

گروه "ب " با مقياس كاربري ناحيه ( ۳ ) تا ( ۵ ) طبقه ارتفاع از روي زمين يا حداكثر زيربناي ( ۲۰۰۰ ) متر مربع .

گروه "ج " با مقياس كاربري منطقه ( ۶ ) تا ( ۱۰ ) طبقه ارتفاع از روي زمين يا حداكثر زيربناي ( ۵۰۰۰ ) متر مربع .

گروه "د" با مقياس كاربري شهر بيش از ( ۱۰ ) طبقه ارتفاع از روي زمين يا بيش از ( ۵۰۰۰ ) متر مربع .

این نکته رو هم بگم شهرساز مورد نظر این مصوبه کسی است که دارای پراونه اشتغال از نظام مهندسی ساختمان هست که برای پایین ترین درجه پروانه نیاز به حداقل سه سال سابقه کاری یا گذشت سه سال از مدرک کارشناسی هست..

ولی در کل این مصوبه خوشحال کننده است چرا که هر کسی نمیتونه به هر سلیقه ای طرح نما و... بده

لینک به دیدگاه
این گروه ها تو نظام مهندسی ساختمان به این صورت تعریف شده:

گروه "الف " با مقياس كاربري محله ( ۱ ) تا ( ۲ ) طبقه ارتفاع از روي زمين يا حداكثر زيربناي ( ۶۰۰ ) متر مربع .

گروه "ب " با مقياس كاربري ناحيه ( ۳ ) تا ( ۵ ) طبقه ارتفاع از روي زمين يا حداكثر زيربناي ( ۲۰۰۰ ) متر مربع .

گروه "ج " با مقياس كاربري منطقه ( ۶ ) تا ( ۱۰ ) طبقه ارتفاع از روي زمين يا حداكثر زيربناي ( ۵۰۰۰ ) متر مربع .

گروه "د" با مقياس كاربري شهر بيش از ( ۱۰ ) طبقه ارتفاع از روي زمين يا بيش از ( ۵۰۰۰ ) متر مربع .

این نکته رو هم بگم شهرساز مورد نظر این مصوبه کسی است که دارای پراونه اشتغال از نظام مهندسی ساختمان هست که برای پایین ترین درجه پروانه نیاز به حداقل سه سال سابقه کاری یا گذشت سه سال از مدرک کارشناسی هست..

ولی در کل این مصوبه خوشحال کننده است چرا که هر کسی نمیتونه به هر سلیقه ای طرح نما و... بده

ممنونم از توضیحات مفیدتون مهندس :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من که بیکارم

تو چرا انقد ناامیدی....:w58:

این خوشحالی برای جامعه مهندسای شهرسازه.اینکه کشور حرکتی زده که به مابیشتر نیاز داره...:ws3:باید توانایی هامون نشون بدیم

بعدشم خوب الان بیکاریم دوستی...بزار جوهره مدرکه خشک شه...3 سال نظام مهندسی بگذره...:sigh:خدای ماهم بزرگه!

دنیا که اینجورنمیمونه!:sad0:

نظرت؟:w16:

لینک به دیدگاه
تو چرا انقد ناامیدی....:w58:

این خوشحالی برای جامعه مهندسای شهرسازه.اینکه کشور حرکتی زده که به مابیشتر نیاز داره...:ws3:باید توانایی هامون نشون بدیم

بعدشم خوب الان بیکاریم دوستی...بزار جوهره مدرکه خشک شه...3 سال نظام مهندسی بگذره...:sigh:خدای ماهم بزرگه!

دنیا که اینجورنمیمونه!:sad0:

نظرت؟:w16:

نسیم جون آزمون نظام مهندسی همچینام ساده نیس ، استاد من چن بار ازمون داد رد شد ، میگفت خیلی سخته ، بعد چن بار قبول شد :ws37:

لینک به دیدگاه
نسیم جون آزمون نظام مهندسی همچینام ساده نیس ، استاد من چن بار ازمون داد رد شد ، میگفت خیلی سخته ، بعد چن بار قبول شد :ws37:

ولی من به تو ایمان دارم.:a030:

لینک به دیدگاه

الان چی سخت نیست اخهsigh.gif

ولی مااا میتوانیم:ws3:استادت کار داشته وقت نداشته مطالعه کنه!ما بیکاریم پس وقتم زیاد داریم...:ws28:کتاب بازم هست ازمونش فک کنم...نیاز به مطالعه زیادی داره:w58:

منم به تو ایمان دارم:a030:نا امیییییییدنبااااش:w02:

لینک به دیدگاه

لینک دانلود عکسا به پست اول اضافه شد.

این خبر هم بیکار و باکار بودنش توش مهم نیست. چون نظام مهندسی یه چیز جداس کلاً.

امتحاناش هم اغلب ساده هستش و جزوه باز. نمونه کامل سوالا تو لینک زیر هست:

http://www.noandishaan.com/forums/thread522.html

فقط واسه شهریور 91 سبک سوالا تا حد زیادی عوض شده بود و سخت شده بود. آخرین دوره هم که فکر کنم اسفندماه بود هم نمیدونم چطور بوده، هنوز نرفتم سوالاشو بگیرم نگاه کنم.

نظام مهندسی برای رشته های عمران و معماری سخت تره. البته با توجه به این مصوبه و در نظر گرفتن حوزه های طراحی و نظارت واسه شهرسازا احتمالش زیاده که مثل رشته های معماری و عمران، این قسمتا آزمون جداگانه ای داشته باشن و دوتا آزمون جدای نظارت و طراحی بشه که اولی پیش نیاز دومی هستش.

لینک به دیدگاه
لینک دانلود عکسا به پست اول اضافه شد.

این خبر هم بیکار و باکار بودنش توش مهم نیست. چون نظام مهندسی یه چیز جداس کلاً.

امتحاناش هم اغلب ساده هستش و جزوه باز. نمونه کامل سوالا تو لینک زیر هست:

http://www.noandishaan.com/forums/thread522.html

فقط واسه شهریور 91 سبک سوالا تا حد زیادی عوض شده بود و سخت شده بود. آخرین دوره هم که فکر کنم اسفندماه بود هم نمیدونم چطور بوده، هنوز نرفتم سوالاشو بگیرم نگاه کنم.

نظام مهندسی برای رشته های عمران و معماری سخت تره. البته با توجه به این مصوبه و در نظر گرفتن حوزه های طراحی و نظارت واسه شهرسازا احتمالش زیاده که مثل رشته های معماری و عمران، این قسمتا آزمون جداگانه ای داشته باشن و دوتا آزمون جدای نظارت و طراحی بشه که اولی پیش نیاز دومی هستش.

یه چیز جداس رو میشه توضیح بدین؟

متوجه نشدم. ازمونم داد و قبول شد ، وقتی جایی کار نمیکنه که نقشه ی چی میاد زیر دستش ؟

لینک به دیدگاه

اعضای نظام مهندسی که پروانه اشتغال دارن، ربطی نداره که جایی شاغل باشن یا نه. در اصل تو سازمان نظام مهندسی شاغلن. کارها توسط خود سازمان به اعضاش ارجاع داده میشه.

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...