رفتن به مطلب

تعميرات دستگاه‌هاي پزشكي به عنوان شغل، خوب يا بد؟! چگونه و كجا؟!

ارسال های توصیه شده

سلام :wavesmile:

سوالی که من دارم اینه که چطور میتونم تعمیرات دستگاه های پزشکی رو خوب یاد بگیرم.

مطمئنم که فقط با مطالعه نمیشه

ولی من تا الان همیشه تئوری یاد گرفتم

میخواستم بپرسم از کجا باید شروع کنم؟؟؟:ws37:

لینک به دیدگاه

مطمئنم که فقط با مطالعه نمیشه

ولی من تا الان همیشه تئوری یاد گرفتم

سلام علکم :icon_gol: چه بحث جالبی... :a030::w16:

منم مطالب زیادی در مورد تجهیزات مختلف تو نت و مجلات مهندسی پزشکی خوندم ولی به قول معروف " دوصد گفته چون نیم کردار نیست" هیچی جای آموزش عملی رو نمیگیره مثلا من هیچ وقت اسم و نحوه کارکرد اجزای مختلف فشار سنج یا میکروسکوپو فراموش نمیکنم اما دستگاههای پیچیده تر یا حتی ساده تری که فقط عکسشونو دیدم...... :ws52:

این کلاسهایی که برای آموزش عملی هستن هم ماشالا همه تهرانه و خداتومن ... همینجا دوستای ما برای کار یاد گرفتن به یکی از شرکتها رفتن ولی تنها کاری که انجام دادن ویزیتوری بوده و بس...:whistles:

مساله دیگه ای که مطرح میشه اینه که اصلا کسی یه خانم رو به عنوان مهندس برای اعزام به بیمارستانها وتعمیرات استخدام میکنه؟ (من که تو آگهی ها ندیدم) و مگه چندتا بیمارستان هست که مهندس پزشک لازم داشته باشن؟ اصن یاد گرفتن دقیق و عملی کارکرد و تعمیرات تجهیزات به چه درد یک خانم میتونه بخوره؟ (جمله بندی رو...!!! البته نمیگم به درد نمیخوره دارم میپرسم که از شما یاد بگیرم واقعا لازمه یا نه؟) تو شرکتها هم که استخدام خانما به عنوان مسئول فروشه...( تا جایی که من اطلاع دارم)...

دوستان مطلع بدویین بیاین تو بحث شرکت کنین 4تا چیز یاد بگیریم ازتون در مورد بازار کار و مراکز آموزشی رشتمون... :w16:

پ.ن: این فیلمای آموزشی چطورن؟

لینک به دیدگاه

حرفای دل منو زدید..

ولی به نظر من خانوما هم میتونن تعمیرات رو بر عهده بگیرن و از پسش بربیان

فقط لازمش مهارته!

کلاسای اموزشی هم یه چیز کلی میگن اونم فقط یه سری دستگاه ها

البته ناگفته نمونه رشته ی ما فقط تعمیرات نیست..

لینک به دیدگاه

سلام به همه

به بــه چه دخترايي! :w02:

بهار جان ممنون به خاطر سوال خوبت و اين بحث جالب.

خب در اين مورد من راهي جز شركت توي كلاس‌هايي كه آموزش عملي دارن نمي‌شناسم و نميدونم حالتاي ديگه هم به همين اندازه مفيد هستن يا نه.

اول بايد ببيني كلاساي موجود دور و بر خودت چه سيستمين. از اينايي هستن كه فقط بايد نگاه كني و يه سري مطلب خسته كننده بخوني يا كار عملي هم انجام مي‌شه و حسابي روغني و كثيف مي‌شي :-" :دي

بعدم از بين امكانات و محدوديت‌ها به يه نتيجه بايد برسي. مثلا ممكنه توي تهران كلاسي وجود داشته باشه كه هفته‌اي يه روز بتوني بري. آيا اين كارو مي‌كني؟

هزينه‌ تا چه حد برات قابل قبوله و از اين دست.

سلام علکم :icon_gol:

1. این کلاسهایی که برای آموزش عملی هستن هم ماشالا همه تهرانه و خداتومن ... همینجا دوستای ما برای کار یاد گرفتن به یکی از شرکتها رفتن ولی تنها کاری که انجام دادن ویزیتوری بوده و بس...:whistles:

2. مساله دیگه ای که مطرح میشه اینه که اصلا کسی یه خانم رو به عنوان مهندس برای اعزام به بیمارستانها وتعمیرات استخدام میکنه؟

3. مگه چندتا بیمارستان هست که مهندس پزشک لازم داشته باشن؟

4. اصن یاد گرفتن دقیق و عملی کارکرد و تعمیرات تجهیزات به چه درد یک خانم میتونه بخوره؟

5. تو شرکتها هم که استخدام خانما به عنوان مسئول فروشه...( تا جایی که من اطلاع دارم)...

6. این فیلمای آموزشی چطورن؟

1. من از وضعيت كلاس توي شهراي ديگه خبر ندارم. ولي به نظرم اگه قراره وقت و هزينه صرف بشه بايد كلاس مناسب پيدا كني. در غير اين صورت نميارزه اصلا!

2. بعله. به خانوم و آقا بودن ربطي نداره. اين رو بر اساس تجربه مي‌گم. به خاطر اينكه نيروي متخصص معمولا كمه. شما اگه اين تخصص رو داشته باشي، كسي نگاه نمي‌كنه خانومي يا آقا. دنبالتونم راه ميوفتن :دي به هر حال يه سري نگاه هاي قضاوتمندانه هميشه هست. اين شما هستين كه مي‌تونين كمترين اهميت رو بهشون ندين. اونا هم حساب كار دستشون مياد.

3. زيــــــــــــاد. يادمه چند سال پيش يه قانوني تصويب شد كه همه ي بيمارستان‌ها (از يه حدي بزرگتر) بايد بخش مهندسي پزشكي داشته باشن. اينكه استخدام كمه به خاطر اينه كه بيمارستانا پول ندارن. نه به اين خاطر كه نياز ندارن. دستگاها وضعيتشون تو اكثر بيمارستانا خوب نيست.

4. اين بستگي داره كه چه آينده‌ي شغلي رو براي خودت در نظر گرفته باشي.

5. خب بازم بستگي به مهارتات داره. يه قسمتيشم به خاطر خود خانوماس كه كارايي كه نياز به دانش خاصي نداشته باشه رو بهتر مي‌پذيرن :banel_smiley_4: من همه مدلي ديدم :دي

6. شايد براي آشنايي اوليه مناسب باشن. ولي تا وقتي دستت به دستگاه نخوره و دست به آچار نشي چيز چنداني ياد نمي‌گيري. :ws37:

کلاسای اموزشی هم یه چیز کلی میگن اونم فقط یه سری دستگاه ها

البته ناگفته نمونه رشته ی ما فقط تعمیرات نیست..

من توي دانشگاه يكي از اين دوره‌ها رو رفتم كه خيلي كامل بود. اكثر دستگاهاي بيمارستاني و دندون پزشكي و آزمايشگاهي رو آموزش دادن.

به نظر من به عنوان يه كار موقت و يه تجربه‌ي متفاوت براي كسايي كه هدفشون خوندن دكتري و كاراي تحقيقاتي يا تدريس هست هم مناسبه. :w16:

شما با يه سرمايه‌ي اوليه در حدود 2 تومن مي‌تونين دوره‌ها رو بگذرونين و تجهيزات مورد نيازتونم بگيرين. از نظر اكثريت هزينه‌ش يه مقدار بالاست. ولي خب اينو بايد در نظر گرفت كه بازار كار و درآمدش خيلي خوبه.

اگه بتونين كار پيدا كنين، در حالت معمول، اين هزينه‌اي كه كردين حقوق 1 ماهتون خواهد بود. البته اينو بگم كه اعتماد سازي خيلي مهمه.

ممكنه اولش دريافتيتون كم باشه ولي اعتماد كه بيشتر شه، خود به خود بهترم مي‌شه.

براي شهر تهران. يه بيمارستان نسبتا بزرگ. قرارداد تعميراتش ماهي 5 تومن بود. حالا براي شهراي ديگه مي‌تونيد تخمين بزنين خودتون (نيازشون زيادتره و پولشون كم!):دي

لینک به دیدگاه

من توي دانشگاه يكي از اين دوره‌ها رو رفتم كه خيلي كامل بود. اكثر دستگاهاي بيمارستاني و دندون پزشكي و آزمايشگاهي رو آموزش دادن.

به نظر من به عنوان يه كار موقت و يه تجربه‌ي متفاوت براي كسايي كه هدفشون خوندن دكتري و كاراي تحقيقاتي يا تدريس هست هم مناسبه. :w16:

شما با يه سرمايه‌ي اوليه در حدود 2 تومن مي‌تونين دوره‌ها رو بگذرونين و تجهيزات مورد نيازتونم بگيرين. از نظر اكثريت هزينه‌ش يه مقدار بالاست. ولي خب اينو بايد در نظر گرفت كه بازار كار و درآمدش خيلي خوبه.

اگه بتونين كار پيدا كنين، در حالت معمول، اين هزينه‌اي كه كردين حقوق 1 ماهتون خواهد بود. البته اينو بگم كه اعتماد سازي خيلي مهمه.

ممكنه اولش دريافتيتون كم باشه ولي اعتماد كه بيشتر شه، خود به خود بهترم مي‌شه.

براي شهر تهران. يه بيمارستان نسبتا بزرگ. قرارداد تعميراتش ماهي 5 تومن بود. حالا براي شهراي ديگه مي‌تونيد تخمين بزنين خودتون (نيازشون زيادتره و پولشون كم!):دي

خیلی خوبه که دانشگاه این کلاسارو گذاشته..

دانشگاه ماهم جایی رو معرفی کرده ولی هزینش زیاد میشه

انگار چاره ای نیست باید برم

خب پیدا کردن کار هم برمیگرده به سوال اول

مهارت؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

از جوابهاتون مچکریم!

2تومن باشه خوبه که (هر چند ما دانشجوییم و همینم خیلی زیاده برای یه فرد بیکار در حال آموزش) اما واسه ما صحبت هزینه های بالاتر کرده بودن قبلنا...

(از جوابهایی که دریافت کردم احساس کردم دوستان از حرفام اینطور برداشت کردن که منظور من عدم توانایی خانما برای این کاراس... ابدا... :ws46: من میخواستم همون عدم اعتماد عمومی رو برسونم که کلمشو نمیافتم... :w16:)

حالا کسی در مورد ساعات کاری و نوع کار (مهارتهای لازم) تو شغلهایی که برا رشتمون وجود دارن اطلاعی داره؟

اصن چند نوع شغل برا رشتمون میشناسین؟

من اینا یادمه الان:

استاد دانشگاه: نیاز به مهارت عملی خاصی نداره

مسئول فروش: روابط عمومی بالا ظاهر آراسته و... میخواد مثل منشی....

مسئول تجهیزات بیمارستان: اطلاع دقیقی ندارم

تکنسین تعمیرات : آشنایی دقیق با تعمیرات و بردها و اجزای تجهیزات مختلف و...

شمام اگه اطلاعات تکمیلی راجع به ساعات کاری و مهارتهاشون دارید بدوین بیاین بگین... :w16:

لینک به دیدگاه

خیلی خوبه که دانشگاه این کلاسارو گذاشته..

دانشگاه ماهم جایی رو معرفی کرده ولی هزینش زیاد میشه

انگار چاره ای نیست باید برم

خب پیدا کردن کار هم برمیگرده به سوال اول

مهارت؟؟؟؟

خب برگزاري كلاس با دانشگاه بود ولي هزينه‌ش همون بود :دي

البته براي دانشجو‌هاي دانشكده، 50 درصد تخفيف داشت :-"

نه پيدا كردن كار بيشتر به پارتي برمي گرده تا مهارت. :w16:

ولي خب اگه آدم پيگيري باشي و مهارت رو هم داشته باشي، آينده‌ي درخشاني در انتظارته :w02:

از جوابهاتون مچکریم!

2تومن باشه خوبه که (هر چند ما دانشجوییم و همینم خیلی زیاده برای یه فرد بیکار در حال آموزش) اما واسه ما صحبت هزینه های بالاتر کرده بودن قبلنا...

(از جوابهایی که دریافت کردم احساس کردم دوستان از حرفام اینطور برداشت کردن که منظور من عدم توانایی خانما برای این کاراس... ابدا... :ws46: من میخواستم همون عدم اعتماد عمومی رو برسونم که کلمشو نمیافتم... :w16:)

حالا کسی در مورد ساعات کاری و نوع کار (مهارتهای لازم) تو شغلهایی که برا رشتمون وجود دارن اطلاعی داره؟

اصن چند نوع شغل برا رشتمون میشناسین؟

من اینا یادمه الان:

استاد دانشگاه: نیاز به مهارت عملی خاصی نداره

مسئول فروش: روابط عمومی بالا ظاهر آراسته و... میخواد مثل منشی....

مسئول تجهیزات بیمارستان: اطلاع دقیقی ندارم

تکنسین تعمیرات : آشنایی دقیق با تعمیرات و بردها و اجزای تجهیزات مختلف و...

شمام اگه اطلاعات تکمیلی راجع به ساعات کاری و مهارتهاشون دارید بدوین بیاین بگین... :w16:

توي يه تاپيك در اين مورد صحبت كرديم قبلا:

[h=3]آينده ي شغلي رو توي رشته ي مهندسي پزشكي چطور ارزيابي مي كنيد[/h]اگه مايلين مي‌تونيم اونجا بحث رو ادامه بديم :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...